Чикаго, разгледница на Илиноис

Чикаго, разгледница на Илиноис

DEN 0.33

Новак

Достапно за нарачка

Куќа на Стариот Кахока, Прва судска куќа во Илиноис, шума Остров, Jексон Парк. Чикаго, Ил. Поштенска користена година : Библиотека печат. Одделение : 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

Избор на клиент

Албукерки, разгледница во Ново Мексико Новак
Албукерки, разгледница во Ново Мексико

Плаза, Стариот град Албукерки, Нм Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големи�

DEN 111.84
Државен цвет, разгледница во Вирџинија Новак
Државен цвет, разгледница во Вирџинија

Догвуд Државен цвет, ва Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина прибли�

DEN 1.00
Мерион, разгледница во Вирџинија Новак
Мерион, разгледница во Вирџинија

Мерион колеџ Мерион, Ва Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина прибли�

DEN 3.00
Синсинати, разгледница во Охајо Новак
Синсинати, разгледница во Охајо

Кула Carew, плоштад Фонтана Синсинати, Оха Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

DEN 175.84
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Центар Рокфелер Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина

DEN 1.33
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Чамец куќа, Централ Парк Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1905 Одделение 3 Редовна големина пр�

DEN 1.67
Десет спиење, разгледница во Вајоминг Новак
Десет спиење, разгледница во Вајоминг

Десет спиење Ин Десет спиење, wy Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

DEN 175.84
Градското собрание Лакланд, Флорида ФЛ Оригинална античка разгледница Новак
Градското собрание Лакланд, Флорида ФЛ Оригинална античка разгледница

Категории : Прегледи на државата и градската држава, Флорида, Лакланд Тип : Разгледница Големина : 3,5 "x 5,5"

DEN 1398.40
Muskogee, разгледница во Оклахома Новак
Muskogee, разгледница во Оклахома

Нов масонски храм Мускоге, добро Поштенска користена година : 1942 Одделение 2 Редовна големина приближно

DEN 0.33
Холивуд, разгледница во Калифорнија Новак
Холивуд, разгледница во Калифорнија

Оригинални земјоделци Маркет Холивуд, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделени

DEN 3.00
Harbупорт Харбор, разгледница во Калифорнија Новак
Harbупорт Харбор, разгледница во Калифорнија

Newупорт Харбор, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина пр�

DEN 175.84