Сан Франциско, разгледница во Калифорнија

Сан Франциско, разгледница во Калифорнија

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

Унија плоштад. Сан Франциско, Калифорнија. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 2. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Унија плоштад. Сан Франциско, Калифорнија. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 2. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

Избор на клиент

Нов Лондон, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија Новак
Нов Лондон, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија

Академија Колби Нов Лондон, НХ вистинска фотографија Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 431.84
Мик, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија Новак
Мик, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија

Зграда Misc, NH вистинска фотографија Поштенска користена година : 1941 Одделение : 2 Редовна големина прибли

DEN 431.84
Национален споменик на долината на смртта, разгледница во Калифорнија Новак
Национален споменик на долината на смртта, разгледница во Калифорнија

Погледот на Данте Национален споменик на долината на смртта, Калифорнија Поштенска користена година : Н

DEN 1398.40
Кипарски градини, разгледница во Флорида Новак
Кипарски градини, разгледница во Флорида

Змејот на Твин Делта Кипарски градини, Флорида Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

DEN 1.33
Синсинати, разгледница во Охајо Новак
Синсинати, разгледница во Охајо

Кула Carew, плоштад Фонтана Синсинати, Оха Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

DEN 175.84
Санкт Петербург, разгледница во Флорида Новак
Санкт Петербург, разгледница во Флорида

Парк Вилијамс Санкт Петербург, Флорида Поштенска користена година : 1942 Одделение 2 Редовна големина при

DEN 127.84
Различна, репродукција на разгледница во Масачусетс Новак
Различна, репродукција на разгледница во Масачусетс

Количка Misc, MA репродукција Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина пр�

DEN 0.33
Рочестер, разгледница во Newујорк Новак
Рочестер, разгледница во Newујорк

Методистичка црква Рочестер, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна голе

DEN 716.80
Battle Creek, разгледница во Мичиген Новак
Battle Creek, разгледница во Мичиген

Расадник, компанија Келог Battle Creek, Mi Поштенска користена година : Неискористено Одделение 4...

DEN 207.52
Чикаго, разгледница на Илиноис Новак
Чикаго, разгледница на Илиноис

Нова зграда на Градското собрание и округот Чикаго, Ил Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 2.33
Канзас Сити, разгледница во Мисури Новак
Канзас Сити, разгледница во Мисури

JC Nichols Parkway Канзас Сити, МО Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина приб�

DEN 286.40
Градското собрание Лакланд, Флорида ФЛ Оригинална античка разгледница Новак
Градското собрание Лакланд, Флорида ФЛ Оригинална античка разгледница

Категории : Прегледи на државата и градската држава, Флорида, Лакланд Тип : Разгледница Големина : 3,5 "x 5,5"

DEN 1398.40
Механичар водопади, разгледница на Мејн Новак
Механичар водопади, разгледница на Мејн

Средношколска зграда Механичар паѓа, јас Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редов�

DEN 2.33
Fourbom 55pcs Gidle Photo Cards Gidle Photocard I-Wheel Palkers I-Gled Mercha Kpop Gidle Photocard Подарок за fansубители на Новак
Десет спиење, разгледница во Вајоминг Новак
Десет спиење, разгледница во Вајоминг

Десет спиење Ин Десет спиење, wy Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина

DEN 175.84
Newујорк, разгледница во Yorkујорк Новак
Newујорк, разгледница во Yorkујорк

Чамец куќа, Централ Парк Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1905 Одделение 3 Редовна големина пр�

DEN 1.67
Muskogee, разгледница во Оклахома Новак
Muskogee, разгледница во Оклахома

Нов масонски храм Мускоге, добро Поштенска користена година : 1942 Одделение 2 Редовна големина приближно

DEN 0.33
Судска куќа Апоматокс, разгледница во Вирџинија Новак
Судска куќа Апоматокс, разгледница во Вирџинија

Конфедерациски гробишта Судска куќа Апоматокс, В.А Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 127.84
Мик, разгледница во Калифорнија Новак
Мик, разгледница во Калифорнија

Злато во Калифорнија Мил, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна г

DEN 175.84