Монокуларни астрономски телескоп, високо зголемување HD детски студентски преносни набудувачки telescopes starвездени телескопи Телескопи

Монокуларни астрономски телескоп, високо зголемување HD детски студентски преносни набудувачки telescopes starвездени телескопи

DEN 577.60

Новак

Достапно за нарачка

★ Сеопфатна прецизна повеќеслојна облога-висока трансмисија, остра слика, широк вид на видно поле, голем дијаметар на излез, долга оддалеченост од излез, ниска светлина, како што се самрак, зора, во случајот, целта може да се набудува јасно и удобно. ★ Сите-оптички стаклени леќи-Мулти-слојна широкопојасна облога со целосна површина, сликата не е кастинг во боја, функцијата за супер светло и концентрирање на леќите ја прават својата микро-светло видлива видлива. ★ Користење на сите метални структура-цврста и издржлива, апсорпција на шок, дизајн против лизгање, силна способност да издржи испакнатини и вибрации. ★ може да се собере многу брзо и без никакви помошни алатки. ★ Погодно за активности на отворено, како што се лов, пешачење, гледање птици и туризам, итн. ★ Сеопфатна прецизна повеќеслојна обвивка-висока пренесување, остра слика, широк вид на видно поле, голем дијаметар на излез, долго излезно растојание, слаба светлина околина таква Како самракот, зората, во случајот, целта може да се забележи јасно и удобно. ★ Сите-оптички стаклени леќи-Мулти-слојна широкопојасна облога со целосна површина, сликата не е кастинг во боја, функцијата за супер светло и концентрирање на леќите ја прават својата микро-светло видлива видлива. ★ Користење на сите метални структура-цврста и издржлива, апсорпција на шок, дизајн против лизгање, силна способност да издржи испакнатини и вибрации. ★ може да се собере многу брзо и без никакви помошни алатки. ★ Погодно за активности на отворено, како што се лов, пешачење, гледање птици и туризам, итн. Сооднос] : F7 [Пронаоѓач на starвезди] : Оптички пронаоѓач [Зенит огледало] : Зенит огледало од 90 степени [мултипликатор] : 3x [Оптичка облога] : Целосна површинска облога [статив] : Прилагодлива алуминиумска статива Белешка : 1. Горенаведените димензии се мерат рачно измерени Според вистинскиот производ, дозволувајќи малку грешка. 2. Сите фотографии се направени во натура, и секој дисплеј може да биде различен заради осветлување и може да има мала хроматска аберација. 3. Овој производ продава само телескопи што се појавуваат на фотографии. 4. Вашето задоволство е нашата цел - ако имате какви било прашања, ние ќе одговориме во рок од 24 часа, благодарам.

Избор на клиент

Орион 8850 2-инчен рефрактор телескоп огледало дијагонала Новак
Орион 8850 2-инчен рефрактор телескоп огледало дијагонала

Огледална дијагонала со дизајн од 90 степени се карактеризира со полирана оптика за да се даде максималн

DEN 2.33
Орион Starblast 102mm Altazimuth Travel Travel Telescope Новак
Орион Starblast 102mm Altazimuth Travel Travel Telescope

Комплетен телескоп на рефрактор од 102 мм за дневно гледање или ноќно starвездено Телескоп, статив и сите д�

DEN 3.33
QWERTY 200/2400 Главно огледало Астрономски телескоп Максвизија Екваторска монтажа 2 инчи СТ3 челичен статив за челик Новак
LMMDDP Детски телескоп со статив, опсег на пронаоѓач, преносен телескоп за деца и почетници, со опсег на патувања Новак
Аооф Студент Астрономски Телескоп Хд Ѕвезда Пронаоѓач Деца Возрасни длабоко Небо Ѕвезда Гледање Новак
Аооф Студент Астрономски Телескоп Хд Ѕвезда Пронаоѓач Деца Возрасни длабоко Небо Ѕвезда Гледање

1.Материјал : Студентскиот астрономски телескоп е цврст и издржлив, изработен од висококвалитетна алуми

DEN 3.33
Yuankanju преголема глава за голф на ракун Новак
Yuankanju преголема глава за голф на ракун

Преголем возач : одговара на повеќето возачи на 460цц Заштита : Намалете ги гребнатинките и измет на вашит

DEN 643.20