Волфрон 8-насочен реле модул 5V Индустриски додаток за релејм за релеиран за 51/ AVR/ ARM Индикатори за индустриски електрични контроли, модул

Волфрон 8-насочен реле модул 5V Индустриски додаток за релејм за релеиран за 51/ AVR/ ARM Индикатори за индустриски електрични

DEN 0.67

Новак

Достапно за нарачка

Список на пакети : 1 x 8-насочен модул за реле; Прекинувачот на релето може да се примени за разни платформи, како што се 51 / AVR / ARM. Интерфејс на модул : DC + : 5 V позитивно напојување; DC- : негативна моќност; IN1-I8 : Според секој режим на поставување, соодветното реле може да се контролира со високо или ниско. Размислени детали : 5 V 8-канален реле интерфејс табла, и на секоја од нив му треба струја на возачот од 15-20m A; Донесува реле со висока струја, релејниот прекинувач AC250 V 10 A DC30 V 10 A контактниот дел е независно жичен, кој може да биде безбеден и сигурен. Одлична компедитивност : Опремен со реле со висока струја; Стандарден интерфејс што може да се контролира директно со микроконтролер (за Arduino, 8051, AVR, PIC, DSP, Arm, Arm, MSP430, TTL Logic). Одлична практичност : Фиксни дупки за завртки, исто така, ја одржуваат лесната инсталација на модулот за реле, а не бараат особено комплицирани операции; 8-насочен модул за реле е со загарантиран квалитет, кој е направен по многу инспекции пред да ја напушти фабриката. Функција : 1. Донесува реле со висока струја, релејниот прекинувач AC250 V 10 A DC30 V 10 A контактниот дел е независно жичен, што може да биде безбедно и сигурен. 2. Со стандарден интерфејс, модулот за активирање може да се прошири на разни развојни табли. 3. Фиксните дупки за завртки, исто така, ја одржуваат лесната инсталација на модулот за реле, не бараат особено комплицирани операции. 4. 8-насочен модул за реле е со загарантиран квалитет, кој е направен по многу инспекции пред да ја напушти фабриката. 5. Прекинувачот на релето може да се примени на разни платформи, како што се 51 / AVR / рака. Спецификација : Тип на ставка : 8-насочен реле Модул Серија : Релејски модул напон на напојување : 5 V Релеј Излез Контакт : 250 V 10 A модул Интерфејс : 1. DC + : 5 V Позитивно напојување 2. DC- : Негативна моќност за напојување 3. IN1-I8 : Според секој режим на поставување, соодветното реле може да се контролира со високо или ниско. Список на пакети : 1 x 8-насочен модул за реле.

Item Type: 8-Way Relay Module
Series: Relay module
Power Supply Voltage: 5v
Relay Output Contact: 250V 10A
Module Interface:
1. DC +: 5V positive power supply
2. DC-: Negative power connection
3. IN1-IN8: According to each setting mode, the corresponding relay can be controlled by high or low.
Package List:
1 x 8-Way Relay Module:

Избор на клиент

CZH-LABS 12V PASSIVE 2 SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување. Новак
CZH-LABS 12V PASSIVE 2 SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување.

Пасивен 2 канал SPSTNO 30 AMP модул за реле за напојување Број на дел : MDD1013 / 12 V TE T9 AS1 D1212 30 AMAMP релеи за напојувањ

DEN 303.84
AEXIT 100PCS најлонски релеи PCB SPACTOR SPACER SAPER STAYOFT заклучување на компјутерски таблички релеи Стил 13ммкс6мм Новак
AEXIT 100PCS најлонски релеи PCB SPACTOR SPACER SAPER STAYOFT заклучување на компјутерски таблички релеи Стил 13ммкс6мм

Материјал : најлон; Големина : 13m_mx6m_m / 0.51i_nx0.24i_n (l*w) Нето тежина : 10g Главна боја : Беж Тип : Стил на заклучува

DEN 1.67
AEXIT DC 48V излезни и додатоци калем 1NO PCB MONT ELECTROMAAGNETET EWET SWETCES SWITCES TR90-48VDC-SC-A Новак
AEXIT DC 48V излезни и додатоци калем 1NO PCB MONT ELECTROMAAGNETET EWET SWETCES SWITCES TR90-48VDC-SC-A

Земја на производство : Кина; Бренд : ; Материјал : пластика, метал Нето тежина : 25g; Содржина на пакет : 1 x Ел

DEN 0.67
AEXIT MK2P-1 AC релеи 220V калем 8-пински DPDT 2NO 2NC додаток Електромагнетна реле Новак
AEXIT MK2P-1 AC релеи 220V калем 8-пински DPDT 2NO 2NC додаток Електромагнетна реле

Име на производот : Електромагнетно реле; Модел бр : MK2 P1; напон на калем : AC 220 V Контакт капацитет : контакт

DEN 172.16
CZH-LABS 12V PASSIVE SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување. Новак
CZH-LABS 12V PASSIVE SPST-NO 30AMP модул за реле за напојување.

Пасивен 1 канал SPSTNO 30 AMP модул за реле за напојување Број на дел : MDD1012 / 12 V TE T9 AS1 D1212 30 AMP Реле за напојување..

DEN 1.33
MOMTC GRT8-A Електронски 16A SPDT на реле за реле за одложување на времето за време Новак
MOMTC GRT8-A Електронски 16A SPDT на реле за реле за одложување на времето за време

Релеи Релеи Relays General Grt8A електронски 16 A SPDT на релејниот реле за време на тајмерот за одложување 12 V 24 V 220 V D

DEN 2.67
Radwell го потврди замената 78CSZ2SUB 10A 4PDT TAB MONT RELEY- го заменува Magnecraft PN: 78CSZ2, реле - 12VDC Новак
Radwell го потврди замената 78CSZ2SUB 10A 4PDT TAB MONT RELEY- го заменува Magnecraft PN: 78CSZ2, реле - 12VDC

10 A 4 PDT TAB MONT RELEY го заменува Magnecraft PN : 78 CSZ2 Реле 12 VDC Реле / штекер Додатоци на панели 10 A 4 PDT TAB MONT RELEY го замен�

DEN 158.40
FOFOPE RELEAS ROCKER SWITCH 12V 250A AUTOMOTIVE ELECTROMAGNETCHENT RELEY CONTORTOC Новак
FOFOPE RELEAS ROCKER SWITCH 12V 250A AUTOMOTIVE ELECTROMAGNETCHENT RELEY CONTORTOC

Релеи Едноставен прекинувач за рокер Овој тип може да се користи за да се префрли напојувањето на коло...

DEN 3.33
AEXIT HH52PL 8PINS релеи DPDT AC 220-240V калем црвена LED светлосна моќност за напојување со моќност 3 парчиња Новак
AEXIT HH52PL 8PINS релеи DPDT AC 220-240V калем црвена LED светлосна моќност за напојување со моќност 3 парчиња

Име на производот : Електромагнетно реле; Модел бр : HH52 PL; напон на калем : AC 220240 V Тип : DPDT; пински количини :

DEN 196.64
Relay Gadulu 10PCS/Lot Relay HK4100F-DC24V-SHG HK4100F-DC12V-SHG HK4100F-DC5V-SHG HK4100F-DC03V-SHG 3V 5V 12V 24V 3A 6PINS MINI Новак
Relay Gadulu 10PCS/Lot Relay HK4100F-DC24V-SHG HK4100F-DC12V-SHG HK4100F-DC5V-SHG HK4100F-DC03V-SHG 3V 5V 12V 24V 3A 6PINS MINI

Голем капацитет, високоструја за носење капацитет, реле за правење / пауза за правење / пауза Но, никогаш

DEN 2.67
Одборот за модули за реле на Tolako 12V 16 канали за Arduino со заштита од OptoCoupler работи со официјален одбор на Ардуино Новак
AEXIT JQC-3F DC релеи 12V калем напон SPDT PCB POWER RELAY додаток на додаток 5 компјутери Новак
AEXIT JQC-3F DC релеи 12V калем напон SPDT PCB POWER RELAY додаток на додаток 5 компјутери

Име на производот : Реле за напојување; Модел : JQC3 F (T73) Напон на калем : DC 12 V; капацитет на оптоварување : 7 A

DEN 127.20
2 IN1 12 DIO Ethernet/RS485 Relay Switch Module Modbus RTU TCP/IP мрежна контролер PLC EXPANSION Новак
2 IN1 12 DIO Ethernet/RS485 Relay Switch Module Modbus RTU TCP/IP мрежна контролер PLC EXPANSION

Име на производот : 2 IN1 12 DIO Ethernet / RS485 релеј прекинувач модул ModbRTU TCP / IP мрежна контролер PLC Expansion Board Package Inlcu

DEN 779.20
AEXIT 10PCS 16 mm релеи со дијаметар LED Aluminum PCB Circuit Coar за 1 компјутерски таблички релеи x 1W/3W/5W Новак
AEXIT 10PCS 16 mm релеи со дијаметар LED Aluminum PCB Circuit Coar за 1 компјутерски таблички релеи x 1W/3W/5W

Име на производот : LED Aluminum PCB Circuit Coar; Fit for : 1 x 1 W / 3 W / 5 W Дијаметар : 16мм / 0,63 "; Дебелина : 1мм / 0,04" Тежина : 6 G; �

DEN 0.33
AEXIT 1W/3W High Relays Power LED LED алуминиумска база PCB плоча табла DIY 1.4cm компјутерски табли со релеи DIA 20 парчиња Новак
AEXIT AC200V AC220V релеј калем 14PIN 4PDT 4NO 4NC Општа намена Солидна состојба на цврста состојба Реле за напојување Новак
AEXIT AC200V AC220V релеј калем 14PIN 4PDT 4NO 4NC Општа намена Солидна состојба на цврста состојба Реле за напојување

Име на производот : реле за напојување на калем; модел бр : HH54 P; напон на калем : AC 200 V / 220 V Контакт капаците

DEN 2.00
Schweitzer Engineering SEL-221F Фаза на растојание за растојание од растојание Реле SEL221F Новак
Schweitzer Engineering SEL-221F Фаза на растојание за растојание од растојание Реле SEL221F

NP0336 NP0336 Инженерски лаборатории Schweitzerschweitzer CAT No SEL221 F фаза и релејдирекција на релејдирекција на релејни�

DEN 0.67
AEXIT DC 12V релеи 250VAC 10A 125VAC 12A 4 Терминали за промена на возилото Промена на напојување со напојување со сина боја Новак
AEXIT DPDT 8PIN релеи реле за општа намена DC 12V калем зелена ламба додаток за напојување w приклучок Новак
AEXIT DPDT 8PIN релеи реле за општа намена DC 12V калем зелена ламба додаток за напојување w приклучок

Име на производот : Електромагнетно реле; напон на калем : DC 12 V; капацитет за контакт : контакт капацитет..

DEN 2.67