Затворено јамка, 230 ~ 260 ℃ Синхрони ремени алатки Сигурни точни 5 парчиња отпорност на масло против стареење за пренесување

Затворено јамка, 230 ~ 260 ℃ Синхрони ремени алатки Сигурни точни 5 парчиња отпорност на масло против стареење за пренесување

DEN 793.60

Новак

Достапно за нарачка

Се користи во врска со синхроната макара од 5ммхтд, која може да му обезбеди на роботот стабилен и сигурен пренос на електрична енергија. Ременот за тајминг на забите на Neoprene Arc има предности на низок звук на пренос и висока ефикасност. Има голема јачина на затегнување, издолжување и реверзибилна кристалност и добра адхезија. Отпорноста на топлина е еквивалентна на онаа на нитрилна гума, температурата на распаѓање е 230 ~ 260. Подебел терен може да управува со поголеми товари на торзија без да се лизгаат или прескокнуваат забите. Се користи во врска со синхроната макара од 5ммхтд, која може да му обезбеди на роботот стабилен и сигурен пренос на електрична енергија. Ременот за тајминг на забите на Neoprene Arc има предности на низок звук на пренос и висока ефикасност. Има голема јачина на затегнување, издолжување и реверзибилна кристалност и добра адхезија. Отпорноста на топлина е еквивалентна на онаа на нитрилна гума, температурата на распаѓање е 230 ~ 260. Подебел терен може да управува со поголеми товари на торзија без да се лизгаат или прескокнуваат забите. Функција : 1. Се користи во врска со синхроната макара од 5ммхтд, која може да му обезбеди на роботот стабилен и сигурен пренос на електрична енергија2. Ременот за тајминг на забите на Neoprene Arc има предности на низок звук на пренос и висока ефикасност3. Има голема јачина на затегнување, издолжување и реверзибилна кристалност и добра адхезија4. Отпорноста на топлина е еквивалентна на онаа на нитрилна гума, температурата на распаѓање е 230 ~ 260 ℃ 5. Подебел терен може да управува со поголеми товари на торзијата без да се лизгаат или прескокнуваат забите : Тип на ставка : Материјал за појас на временски ремен : Неопреренпска цел : Главно се користи за пренесување на точност, како што се возачки вратила на 3Д печатари, пренесување на макара за појас помеѓу механички раце, итн. Белешка за временски ремен за временски ремен : Совпаѓајте ја соодветната големина на дизајнот пред употреба.

Item Type: Neoprene Timing Belt
Material: Neoprene
Purpose: Mainly used for accuracy transmission, such as driving shafts on 3D printers, belt pulley transmission between mechanical arms, etc
Package List:
5 x Neoprene Timing Belt   :
Note:
Please match the corresponding design size before use :

Избор на клиент

ЈУКО Тактички Појас За Мажи, Воени Ригер 1.5 Најлон Веб Работа Појас Со Брзо Ослободување Тешки Брава Новак
ЈУКО Тактички Појас За Мажи, Воени Ригер 1.5 Најлон Веб Работа Појас Со Брзо Ослободување Тешки Брава

100% Најлон Увезени Затворање на бравата Само Суво Чисто ТОКА ЗА БРЗО ОСЛОБОДУВАЊЕ со ЕДНО КОПЧЕизработе�

DEN 0.67
Hoover 440005136 појас, воздушен канистер Новак
Hoover 440005136 појас, воздушен канистер

Тежина на пакет : 1,01 lb Должината на пакетот на производот е 4,5 инчи Ширината на пакетот на производот е 1,12

DEN 0.67
4 парчиња 3031120, 3031123 Вакуумски Ремени Замена Одговара ЗА Моќност Торби 3522x, 3525, 35252, 3525R, 3525R, 3530D Новак
4 парчиња 3031120, 3031123 Вакуумски Ремени Замена Одговара ЗА Моќност Торби 3522x, 3525, 35252, 3525R, 3525R, 3530D

●Забелешка вашиот нов појас ќе биде помал по големина бидејќи вашиот стар е испружен ●Заменете Го Број

DEN 3.00
Bullhide Belts Mens Leather Double Prong Belt, оригинални кожни ремени зашиени со жито 1,50 Широко CCW носење направено во САД Новак
Bullhide Belts Mens Leather Double Prong Belt, оригинални кожни ремени зашиени со жито 1,50 Широко CCW носење направено во САД

100% кожа Затворање на тока Суво крпа чиста Ве молиме, измерете за совршено вклопување, не претпоставувај�

DEN 1343.84
Ckmorls lendенски панк -панк градите појас кожен грашен ланец ланец слаби прилагодливи додатоци за накит за забава за жени Новак Попуст
5 Hoover 38528-033 Заменски вакуумски ремени Windtunnel се вклопува 562932001 AH20080 Новак
5 Hoover 38528-033 Заменски вакуумски ремени Windtunnel се вклопува 562932001 AH20080

5 Hoover 38528033 ремени Одговара на Hoover Windtunnel Ured Models, кои го користат ременот Hoover 38528033, 562932001 или AH20080...

DEN 1.67
Оригинален гроздобер ретро -круг издржан кожен појас - заменлива тока Новак
Оригинален гроздобер ретро -круг издржан кожен појас - заменлива тока

Оригинална кожа, кожа Затворање на привремено Суво крпа чиста Снимки, заменливи токи Детали за столпчињ

DEN 591.84
3м Кубитрон ВТОРИ Појас За Брусење, 18 Должина, 1/2 Ширина, Керамика, 120 Ронки, Фини, Обложени, 947А, ЕА1 Новак
3м Кубитрон ВТОРИ Појас За Брусење, 18 Должина, 1/2 Ширина, Керамика, 120 Ронки, Фини, Обложени, 947А, ЕА1

3М? Зрното во облик на прецизност го сече металот драматично побрзо и поладно и останува остро подолго о�

DEN 558.40
2 Заменски дел за еурека тип W вакуум чистач појас FL 12.8x429 модели AS1061, AS1092, AS3001, AS3008, AS3011 Споредете со Новак
2 Заменски дел за еурека тип W вакуум чистач појас FL 12.8x429 модели AS1061, AS1092, AS3001, AS3008, AS3011 Споредете со

☆ Споредете со делот број # 67037, 67037 D, 86389, E86389, 12.8x429, 67037 A1 ☆ Се вклопува во моделите # AS1060, AS3000, AS3010, AS3020, AS3030,

DEN 0.33
Everclean Hoover стил елита исправен вакуум замена за појас 2 пакет Новак
Everclean Hoover стил елита исправен вакуум замена за појас 2 пакет

Дизајниран да одговара на елитните вакууми во стилот на Хувер 2 појаси во пакет Дизајнирано да одговара

DEN 966.40
Nocona Belt Co. Women'sенски нокона за скролување на ембази на вкрстениот појас, кафеав, мал Новак
Nocona Belt Co. Women'sенски нокона за скролување на ембази на вкрстениот појас, кафеав, мал

100% кожа Увезени Затворање на ременот Само миење на рацете Тројно прилепување заменлива тока 1 1 / 2 инч...

DEN 720.00
Замена на машината за миење на машината за миење на машината за миење садови X-980 980 mm Inner Girth (O-980 Reemplazo de la Новак
Замена на машината за миење на машината за миење на машината за миење садови X-980 980 mm Inner Girth (O-980 Reemplazo de la

Земја на производство : Кина; Материјал : гума; Нето тежина : 70g Содржина на пакет : 1 x Преносен појас; Модел

DEN 174.72