CRADZZA Дигитални Магнетни Топла Плоча Мешалка HP550-S LED Дигитални 7 Квадратни Рингла, Стакло Керамички Рингла, Греење Температура до 550°C СО LED Дисплеј

CRADZZA Дигитални Магнетни Топла Плоча Мешалка HP550-S LED Дигитални 7 Квадратни Рингла, Стакло Керамички Рингла, Греење Температура

DEN 2.33

Новак

Достапно за нарачка

ЛЕД-екранот ја покажува температурата. Макс. температура До 550°C. Одделни безбедносни кола со фиксна безбедносна температура од 580°C. Надворешната контрола на температурата е можна со поврзување на сензорот за температура(PT 1000) со точност на z.5°C. Стаклена керамичка работна плоча обезбедува одлични перформанси отпорни на хемикалии и најефикасен пренос на топлина. HP550-S LED Дигитална 7 "Квадратна Рингла, стаклена керамичка рингла, температура на греење до 550°Cincluke : LED Дигитална 7" Квадратна Рингла, стаклена керамичка рингла, температура на греење до 550°C(5031122211)+ PT1000 A (18900016)+ стегач за поддршка 18900017led екран ја покажува температуратамакс. температура До 550°CSeparate безбедносни кола со фиксна безбедносна температура од 580°CExternal контролата на температурата е можна со поврзување на сензорот за температура(PT 1000) со точност на°0,5°CGlass керамичката работна плоча обезбедува одлични перформанси отпорни на хемикалии и најефикасен пренос на топлина "ЖЕШКОТО" предупредување ќе трепка ако температурата на работната плоча е над 50 ° C дури и кога ринглата е исклучена спецификација550-димензија на ножната плоча184х184мм(7 инчи)Материјал За работна плоча стаклена керамичка моќност1010 МОЌНОСТ на ПЧЕНИЦА 1000wvoltage100-120/200-240v,50/60hz грејна положба1 температура на греење ренџероум температура.-550°C,зголемување 5°C точност на Контролата на работната плоча q10°CSafety температура580°CTemperature display точност на прикажување на температурна температура € 1°cexternal температура sensor PT1000 (q 0,5°C) предупредување за Греење50°cprotection class IP21 Dimension [W x d x H]215x360x112mm Тежина4.5kg Permissible температура и влажност на околината5-40°c, 80% rh.

Избор на клиент

Талбојс 984TA7CHSEUA Керамички Врвот Плоча Напредни Рингла Мешалка, 60-1600rpm, 230V, 7 Должина x 7 Ширина Врвот Димензија Новак
Хајдолф 015882390 Топлина-На Круша Блок-Поли, 300 мл Новак
Хајдолф 015882390 Топлина-На Круша Блок-Поли, 300 мл

Дизајнот за заштеда на тежина ја намалува масата на блокот што треба да се загрее Блоковите имаат сопст�

DEN 11408.00
Хајдолф 015882070 Топлина-На Блок Полимер, 500 мл Новак
Хајдолф 015882070 Топлина-На Блок Полимер, 500 мл

Дизајнот за заштеда на тежина ја намалува масата на блокот што треба да се загрее Блоковите имаат сопст�

DEN 1.33
Тори Пајнс HОТЕРМ ХС60 Мешање Топла Плоча, Програмабилна Керамика, 6 х 6, 115В Новак
Тори Пајнс HОТЕРМ ХС60 Мешање Топла Плоча, Програмабилна Керамика, 6 х 6, 115В

Тип на производ мешање топла плоча Произведено во сад Произведен од тори пајнс научен, ад Димензии на п�

DEN 0.33
Тори Пајнс Eотерм HS60 Мешање Топла Плоча, Програмабилни Алуминиум, 6 x 6, 115V Новак
Тори Пајнс Eотерм HS60 Мешање Топла Плоча, Програмабилни Алуминиум, 6 x 6, 115V

Земја На Потекло : Сад Број на модел : HS60 A Точка Пакет Димензија : 15.5 "L x 9.5" W x 8.5 " H Точка Пакет Тежина : 8.0 фу�

DEN 0.67