ELECOM Sdhc Мемориска Картичка 4gb Класа6 Водоотпорен MF-FSDH04GC6W

ELECOM Sdhc Мемориска Картичка 4gb Класа6 Водоотпорен MF-FSDH04GC6W

DEN 1.00

Новак

Достапно за нарачка

4ГБ. Клас6. водоотпорен (IPX7). Дури и ако се навлажни со вода! Тоа е водоотпорна мемориска картичка SDHC идеална за употреба во движење, како што се патување и на отворено. ЕЛЕКОМ Ко. Оод. Е Јапонска компанија за електроника, со седиште во Осака, Јапонија. Тие се најпознати по нивниот модерен дизајн, особено со нивните глувци. Компанијата произведува многу електроника заедно со Други Јапонски компјутерски-периферни производители како Што Се И-О Податоци, биволи и Век микро кои се испраќаат до многу надворешни и поголеми компании, како ОЕМ (На пример, Микро Век е познато дека ги испраќа своите мемориски чипови До Самсунг.) Во последниве години, нејзиниот бизнис е проширен во нови области, вклучувајќи : набавки на таблет Компјутери и паметни телефони, производи за здравствена заштита како што се скали за состав на телото и опрема за електрична терапија и дигитална домашна област, со подобрен развој на мрежни производи како што се безжични lan рутери, облак услуга и услуга за инсталација за безжични lan пристапни точки. Групацијата ЕЛЕКОМ тргнува да создаде нови пазари со цел нов удобен простор на паметен дом реализирање на развој и продажба на производи со концептот На " Човечки интерфејс : Поврзување на корисниците со уреди со поудобна и подобра употребливост."[Широк спектар на категории на производи] Паметни Телефони и сродни предмети, Паметни Телефони, здравствени производи, Апликации За Здравствена Заштита, Таблет Компјутери и сродни предмети, VR производи, производи За Носење, led осветлување и сродни предмети, начин на Живот и сродни предмети, Дигитални Телевизори и сродни области, конзоли За Игри, Меморија, Мебел, Складирање, Мрежи, Додатоци, IO уреди, потрошни добра, Дигитални фотоапарати, уреди за дистрибуција На Музика, опрема за одборот, Безжични Ланци.

Избор на клиент

16gb Класа 10 Sdhc Тим Со Голема Брзина Мемориска Картичка 20MB/Сек. Најбрза Картичка НА Пазарот ЗА PANASONIC LUMIX DMC-TZ4 Новак
16gb Класа 10 Sdhc Тим Со Голема Брзина Мемориска Картичка 20MB/Сек. Најбрза Картичка НА Пазарот ЗА PANASONIC LUMIX DMC-TZ4

Брза Брзина На Пренос Постигнете Максимален Капацитет Префект ЗА ХД Снимање и Снимање Доаѓа со елегант�

DEN 247.20
GE DVX Мемориска Картичка за Камера 2 x 8GB Безбедни Дигитални Мемориски Картички Со Висок Капацитет Новак
GE DVX Мемориска Картичка за Камера 2 x 8GB Безбедни Дигитални Мемориски Картички Со Висок Капацитет

(2 Пакет) На : 8 GB Безбедна Дигитална Висок Капацитет (SDHC) Мемориски Картички (Сдхц) Класа 4 Брзина Перформа�

DEN 3.33
Кингстон Платно Реагира Плус 128gb SD Картичка | SDXC UHS-II | 300R/260W U3 V90 | Full HD/4K/8K | SDR2/128gb &засилувач; Платно Новак
Кингстон Платно Реагира Плус 128gb SD Картичка | SDXC UHS-II | 300R/260W U3 V90 | Full HD/4K/8K | SDR2/128gb &засилувач; Платно

Производ 1 : Крајна брзина за поддршка на професионална употреба на камерата Производ 1 : Снимајте 4k / 8 K у�

DEN 1.67
8GB Турбо Класа 6 Microsdhc Мемориска Картичка. Голема Брзина За Камерата Samsung TL225 Доаѓа со бесплатни SD И USB Адаптери. Новак
Lexar Professional 2000x 128gb SDXC Uhs-II Картичка, До 300mb / S Читање, ЗА DSLR, Видео Камери Со Квалитет на Кино &засилувач; Новак Попуст
Lexar Professional 2000x 128gb SDXC Uhs-II Картичка, До 300mb / S Читање, ЗА DSLR, Видео Камери Со Квалитет на Кино &засилувач;

Производ 1 : перформанси со Голема брзинапотпора UHSII технологија (U3) за брзина на пренос на читање ДО 300mb /

DEN 3236.00
16gb Sd Sdhc Мемориска Картичка За CASIO EXILIM EX-S770BE Дигитална Камера Новак
16gb Sd Sdhc Мемориска Картичка За CASIO EXILIM EX-S770BE Дигитална Камера

Компатибилен Со : Касио ЕГЗИЛИМ ЕКСС770БЕ Дигитална Камера Спецификации капацитет и Сертификати : CE / FCC

DEN 473.12
32gb Класа 10 SDHC Мемориска Картичка Со Голема Брзина ЗА CANON VIXIA HF M301. Совршен за континуирано снимање и снимање со Новак
MEMZI PRO 128gb Класа 10 80MB / s Sdxc Мемориска Картичка За Panasonic Lumix FZ, LX, TZ, ZS Серија Дигитални Камери Новак
MEMZI PRO 128gb Класа 10 80MB / s Sdxc Мемориска Картичка За Panasonic Lumix FZ, LX, TZ, ZS Серија Дигитални Камери

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 80 MB / s* додека се среќавате UHSI / UHS1 (ултра Голе�

DEN 1.67
Sandisk 128gb SDXC Sd Екстремни Pro UHS-II Мемориска Картичка Работи Со Panasonic Lumix S1, S1R, GH5, GH5S Камера 4K V30 Пакет Новак
Sandisk 128gb SDXC Sd Екстремни Pro UHS-II Мемориска Картичка Работи Со Panasonic Lumix S1, S1R, GH5, GH5S Камера 4K V30 Пакет

Пакетот вклучува (1) 128 GB Sandisk SD Екстремни Pro UHSII Мемориска Картичка и (1) Сѐ, Освен Stromboli (TM) 3.0 SD И Микро (TF) Чит

DEN 3.00
INDMEM 5 Пакет SD Картичка 2gb Класа 4 Флеш Мемориска Картичка 2G SLC Стандардни Безбедни Дигитални Картички Новак
INDMEM 5 Пакет SD Картичка 2gb Класа 4 Флеш Мемориска Картичка 2G SLC Стандардни Безбедни Дигитални Картички

Класа 4 Стандардна sd флеш мемориска картичка (Безбедна Дигитална Картичка) Компатибилен со мејнстрим чи

DEN 495.36
MEMZI PRO 16gb Класа 10 80MB / s Sdhc Мемориска Картичка За Canon IXUS Или IXUS HS Компактни Дигитални Камери Новак
MEMZI PRO 16gb Класа 10 80MB / s Sdhc Мемориска Картичка За Canon IXUS Или IXUS HS Компактни Дигитални Камери

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 80 MB / s* додека се среќавате UHSI / UHS1 (ултра Голе�

DEN 944.00
MEMZI PRO 32gb Класа 10 80MB/s Sdhc Мемориска Картичка За Panasonic Lumix DMC-G6, DMC-G6H, DMC-G6K, DMC-G6K, DMC-G5K, DMC-G5W, Новак
MEMZI PRO 32gb Класа 10 80MB/s Sdhc Мемориска Картичка За Panasonic Lumix DMC-G6, DMC-G6H, DMC-G6K, DMC-G6K, DMC-G5K, DMC-G5W,

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 80 MB / s* додека се среќавате UHSI / UHS1 (ултра Голе�

DEN 1.33
BigBuild Технологија 32gb Ултра Брз Sdhc 90mb / S Мемориска Картичка Компатибилна Со Kodak PIXPRO AZ252, AZ401, AZ421, AZ422, Новак
BigBuild Технологија 32gb Ултра Брз Sdhc 90mb / S Мемориска Картичка Компатибилна Со Kodak PIXPRO AZ252, AZ401, AZ421, AZ422,

Изграден со највисок стандард на производствениот процес за да се обезбеди квалитет, сигурност и брзин�

DEN 204.16
MEMZI PRO 16gb Класа 10 80MB/s Sdhc Мемориска Картичка За Никон Coolpix S9100, S8200, S8100, S6200, S6150, S6100, S4150, S4100, Новак
MEMZI PRO 16gb Класа 10 80MB/s Sdhc Мемориска Картичка За Никон Coolpix S9100, S8200, S8100, S6200, S6150, S6100, S4150, S4100,

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 80 MB / s* додека се среќавате UHSI / UHS1 (ултра Голе�

DEN 1556.80
BigBuild Технологија 16gb UHS-I U3 95MB/s Мемориска Картичка За Canon EOS 1200d, 1300D, 200D, 200D, 4000D, 5DS, 5D R, 77D, 800D, Новак
BigBuild Технологија 16gb UHS-I U3 95MB/s Мемориска Картичка За Canon EOS 1200d, 1300D, 200D, 200D, 4000D, 5DS, 5D R, 77D, 800D,

16gb ултра Брз 95 MB / s UHSI U3 V30 95 MB / s sdhc мемориска картичка За canon EOS 1200d, 1300 D, 2000 D, 200 D, 4000 D, 5 DS, 5 D R, 77 D, 800 D, 80 D, 9000 D, 5

DEN 191.20
32gb Класа 10 Sdhc Мемориска Картичка Со Голема Брзина ЗА CASIO EXILIM ЕКС-Z1200SR ЕКС-Z200 ЕКС-Z600 ЕКС-Z200BK ЕКС-Z200RD. Новак
32gb Класа 10 Sdhc Мемориска Картичка Со Голема Брзина ЗА CASIO EXILIM ЕКС-Z1200SR ЕКС-Z200 ЕКС-Z600 ЕКС-Z200BK ЕКС-Z200RD.

Брза Брзина На Пренос Постигнете Максимален Капацитет Префект ЗА ХД Снимање и Снимање Доаѓа со елегант�

DEN 454.40
16gb Класа 10 Мемориска Картичка Sdhc Со Голема Брзина 20MB/Sec. Blazing Брза Картичка ЗА CASIO EXILIM ЕКС-FH20 ЕКС-Z300 ЕКС-S10 Новак
16gb Класа 10 Мемориска Картичка Sdhc Со Голема Брзина 20MB/Sec. Blazing Брза Картичка ЗА CASIO EXILIM ЕКС-FH20 ЕКС-Z300 ЕКС-S10

Брза Брзина На Пренос Постигнете Максимален Капацитет Префект ЗА ХД Снимање и Снимање Доаѓа со елегант�

DEN 1.00
MEMZI PRO 64gb Класа 10 80MB/s Sdxc Мемориска Картичка За Sony Cyber-Shot DSC-W570, DSC-W570D, DSC-W560, DSC-W550, DSC-W530, Новак
MEMZI PRO 64gb Класа 10 80MB/s Sdxc Мемориска Картичка За Sony Cyber-Shot DSC-W570, DSC-W570D, DSC-W560, DSC-W550, DSC-W530,

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 80 MB / s* додека се среќавате UHSI / UHS1 (ултра Голе�

DEN 2.33
MEMZI PRO 16gb Класа 10 80MB/s Sdhc Мемориска Картичка За Sony Cyber-Shot DSC-HX100, DSC-HX90V, DSC-HX90, DSC-HX80, DSC-HX60V, Новак
MEMZI PRO 16gb Класа 10 80MB/s Sdhc Мемориска Картичка За Sony Cyber-Shot DSC-HX100, DSC-HX90V, DSC-HX90, DSC-HX80, DSC-HX60V,

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 80 MB / s* додека се среќавате UHSI / UHS1 (ултра Голе�

DEN 0.33