Кихт Дијамант Мелење Главата Поени 90 Степени Ротациона Конус Еден Тип 50мм Диа.

Кихт Дијамант Мелење Главата Поени 90 Степени Ротациона Конус Еден Тип 50мм Диа.

DEN 0.33

Новак

Достапно за нарачка

Изработени Од Јаглероден Челик, Калење На Висока Температура, Поцинкувана Површина, Не Е Лесно Да ' Рѓа. Заштедува Време И Напор За Замена На Рачната Четка Со Мала Електрична Мелница. Боја : како што е прикажано На Сликата, Материјал : Метал, Големина : 60мм. Пакетот Вклучува : 1 Парче Дијамант Мелење Шамфер Глава. Киндали упатете го описот на производот пред да го купите производот. Изработени Од Јаглероден Челик, Калење На Висока Температура, Поцинкувана Површина, Не Е Лесно Да ' Рѓа. Заштедува Време И Напор За Замена На Рачната Четка Со Мала Електрична Мелница. Боја : како што е прикажано На Сликата, Материјал : Метал, Големина : 60мм. Пакетот Вклучува : 1 Парче Дијамант Мелење Шамфер Глава. Киндали упатете го описот на производот пред да го купите производот. Опис : Облик На Глава : Таперматеријал : Метал, Дијамантски Агол : 90 Степени Дијаметар на дупката ( надворешен Дијаметар На Главата) : 50ммшанк Дијаметар : 10мм Спецификација : Боја : како што покажаа сликитеособено погоден за мелење на супер-тврди материјали. Таа е погодна за мелење во стакло, плочка по дупчење, дупка брус и шамфер. Пакетот Вклучува : 1 Парче Дијамант Мелење Шамфер Главата.

Избор на клиент

Ајкула БТ27 3-Инчен Топката Носот Пламен Карбид Бур Новак
Ајкула БТ27 3-Инчен Топката Носот Пламен Карбид Бур

Дијаметар : 0,5Инчен Сече : двојно намалување Направени ВО САД ИР# : ИРСЛ4 Дијаметар : 0,5Инчен Сече : двојно н

DEN 1.33
Гиро 46-20121 Хсс Машина За Дремел Тип Алатки-Пламен, 1/4-Инчен-Дијаметар 46-20121 Новак
Гиро 46-20121 Хсс Машина За Дремел Тип Алатки-Пламен, 1/4-Инчен-Дијаметар 46-20121

Пламен Форма 1 / 4Инчен Дијаметар 1 / 8Инчен Стебло Челик Со Голема Брзина, Обложен Со Титаниум Нитрид...

DEN 92.32
12мм; типи Д; Ротационен Брус Со Карбид Со Топка; ДВОЕН пресек ИГ8 Новак
12мм; типи Д; Ротационен Брус Со Карбид Со Топка; ДВОЕН пресек ИГ8

Карбидните бруси се користат за рачна работа на прави брусилки со пневматски или електричен погон...

DEN 1355.20
Клајн Бурс, 45 Степени Харт Бурс, 6 Пакет, 1,00 Милиметри | бур-771,00 Новак
Клајн Бурс, 45 Степени Харт Бурс, 6 Пакет, 1,00 Милиметри | бур-771,00

Одлично за бришење, измазнување и завршување на внатрешноста на прстените и тешко достапни места Напра�

DEN 508.80
Бахко Карбид Бур БАХЈ1616М06Х Новак
Бахко Карбид Бур БАХЈ1616М06Х

Материјал : Волфрам Карбид Произведено Во Шведска Форма : Конусна 60 (двојно намалување) Дијаметар на сеч�

DEN 910.08
Алфа Алатки БХ74270 Х-223 1/4 Конус Форма Хсс Бур Ротари Датотека Новак
Алфа Алатки БХ74270 Х-223 1/4 Конус Форма Хсс Бур Ротари Датотека

Бур ротациона датотекачелик со голема брзина Н223 форма на конус, 1 / 4инчен дијаметар на главата за 1 / 2инч�

DEN 2.00
Карбид Бур Сет, Едно Намалување, 1/4 во, 12 Парчиња Новак
Карбид Бур Сет, Едно Намалување, 1/4 во, 12 Парчиња

Копчиња, Рачки, Работно Држење И Додатоци За Машински Алати Земја на производство : Кина Производител : З

DEN 1.33
50 парчиња Дијамантски Бруси Сет За Вежба Карборундум БРУС ЗА Сечење Бруси Дијамант Бурс ЦР-22Ф Новак
50 парчиња Дијамантски Бруси Сет За Вежба Карборундум БРУС ЗА Сечење Бруси Дијамант Бурс ЦР-22Ф

Дијаметар на стеблото : 1,6 мм Висока цврстина, висока јачина, отпорност на абење, без ' рѓосан Природниот �

DEN 3.33
Сили СДБЦ3 Волфрам Карбид Ротари Бур Овален Рипер/Груб Новак
Сили СДБЦ3 Волфрам Карбид Ротари Бур Овален Рипер/Груб

Овална 10мм х 16мм глава Направено од Волфрам Карбид Големина на вратило : 06мм Вкупна Должина : 65мм...

DEN 540.32
Луо Ке Боул Облик Дијамант Мелење Брус Одговара За Ротациона Алатка Вклучува Дремел со 2,35 мм Стебло Новак
Луо Ке Боул Облик Дијамант Мелење Брус Одговара За Ротациона Алатка Вклучува Дремел со 2,35 мм Стебло

1 На новите алатки мора да бидат инсталирани кога алатката е да се обиде дали тепањето мора да се прилаго

DEN 140.80
Инструмент Дијамант Заострени Круг Дијамант Бур ТР-11 Новак
Инструмент Дијамант Заострени Круг Дијамант Бур ТР-11

Долг живот дијамант бурс Тестирана контрола на квалитетот Висока прецизност со ефикасно сечење Ефикас�

DEN 0.67
ХИП 3000-0137 СЕ-7 Јајце Форма Двојно Намалување На Карбид Бруси Новак
ХИП 3000-0137 СЕ-7 Јајце Форма Двојно Намалување На Карбид Бруси

Сите ротирачки бруси имаат стврднати челични стебла Дијаметарот на сечење е 3 / 4" Должината на сечењето �

DEN 0.33
Титан Тб19543 Цврст Карбид Бур Сет, Двојно Намалување, 1/8 Дијаметар На Стеблото, 1/4 Дијаметар Новак
Титан Тб19543 Цврст Карбид Бур Сет, Двојно Намалување, 1/8 Дијаметар На Стеблото, 1/4 Дијаметар

Произведено во САД Комплет Со Двојно Сечење Цврст Карбид 9 Парчиња (СА51, СБ51, СЦ51, СД51, СЕ51, СФ51, СГ51, СМ51, С�

DEN 3.00