Владетел на образец со лесен полу-квадрат триаголници за шиење на ватирање

Владетел на образец со лесен полу-квадрат триаголници за шиење на ватирање

DEN 478.08

Новак

Достапно за нарачка

Шаблон за триаголници со лесен полу-квадрат Креирај 8 полу-квадратни триаголници со само 4 шевови и 4 парчиња. Шаблонот создава 11-тина триаголник триаголник Ранде од 1-5/8 "до 6-1/4". Ги содржи упатствата во пакетот. Ова е добар помошник за ватирање. Шаблон за триаголници со лесен полу-квадрат Креирај 8 полу-квадратни триаголници со само 4 шевови и 4 парчиња. Шаблонот создава 11-тина триаголник триаголник Ранде од 1-5/8 "до 6-1/4". Ги содржи упатствата во пакетот. Ова е добар помошник за ватирање. Точно создадете купови со полу-квадратни триаголни блокови со леснотија. Ротациониот секач за лесни полу-квадратни триаголници Tep Mplate прави брза работа за создавање на повеќе триаголници на полу-квадратни одеднаш. Нема комплицирани упатства, нема парчиња пристрасност да се намалат споеви и не Ткаенина. Се потребни се две водолнини на ткаенини, четири директни споеви и четири брзи кратења за да се создадат четири или осум полу-активни триаголници. Користете со 5 ", 6", 7 ", 8", 9 "и 10" квадрати-да создадете 11-тело на блокови од 1-5/8 "до 6-1/4" .plus, откријте како да направите четвртина- Акваре триаголници исто така. Користете го овој образец заедно со омилените обрасци и книги на блок-триаголник на полу-квадрат.

Избор на клиент

Волрат 8250014 Мирамар, шаблон за двојно добро, за празно двојно образец Новак
Волрат 8250014 Мирамар, шаблон за двојно добро, за празно двојно образец

Vollrath 8250014 Miramar Double Well Tembel, за празно двојно образец, обичен не'рѓосувачки, издржлив 12 мерач 8250014 Волрат Вол

DEN 1470.40
Водич за раб на рутерот Dewalt за фиксна основна рутер Новак
Водич за раб на рутерот Dewalt за фиксна основна рутер

Компактен водич за раб на рутерот Компактен водич за раб на рутерот Компактен водич за раб на рутерот...

DEN 3.33
Сет на акрилички образец enен Кингвел - starsвезди на Винки Новак
Сет на акрилички образец enен Кингвел - starsвезди на Винки

Сет на четири акрилни шаблони за да се направи Quiltвездите на Винки на enен Кингвел Само шаблони; Моделот и

DEN 1.00
Владетел на триаголник од 30 степени, бел, бел Новак
Владетел на триаголник од 30 степени, бел, бел

Вклучува (1) Едноставност Шаблон за ватирање на триаголник од 30 степени Мерки 9,5 '' x 5,5 '' Овој неверојатен �

DEN 198.24
8 во 1 шаблони за рутер за обработка на дрво, шаблони за рутер, декоративни за клучеви за клучеви од пеперутка Новак