Bojack 6a10 исправувач диода 1000 волти електронски силиконски диоди (пакет од 20 компјутери)

Bojack 6a10 исправувач диода 1000 волти електронски силиконски диоди (пакет од 20 компјутери)

DEN 1.67

Новак

Достапно за нарачка

Тип на производ : 6А10 Диода за исправувач. Напредна струја : 6а; Максимален повторлив врвен обратен напон : 1000 V. Компонента за електроника во согласност со олово : ROHS. Предност : Диода за исправувач на силиконска моќност дизајнирана со многу ниска струја на истекување, како и добра можност за ракување со наплив. Материјал : обликувана пластична кутија / позлатени аксијални води / преку дупка. Параметар? Напредна струја : 6а? Максимален напон : 1000 V апликација? Диоди на исправувачот се користат во исправањето на мелектричното коло во електрохемија, електролиза, електролетирање, влечење, напојување за работа на менувачот, итн. Широко користено во развој на производи, студентски експерименти, одржување. Пакетот вклучува? 20 x 6a10 исправувач диода.

Избор на клиент

200pcs 1N5817 Диоди замена 1N5817 Schottky Barrier Rectifier Diodes Електронски додатоци за развој на производи за полначи на Новак
200pcs 1N5817 Диоди замена 1N5817 Schottky Barrier Rectifier Diodes Електронски додатоци за развој на производи за полначи на

1 N5817 Податоци : Струја : 1а, напон : 20 V Тековна можност за пренасочување на преносот, лемење на високи темп�

DEN 135.84
Chanzon DB107 Мост исправувач Диод 1А 1000V DIP-4 Едноза, целосен бран 1 засилувач 1000 Волт Електронски силиконски диоди Новак
20 парчиња диода за општа намена 400V 2A 1.3V 2A DO-15 UF204GP_AY_00001 Новак
20 парчиња диода за општа намена 400V 2A 1.3V 2A DO-15 UF204GP_AY_00001

20 компјутери Диода за општа намена 400 V 2 A 1.3 V 2 A DO15 UF204 GP_AY_00001 20 компјутери Диода за општа намена 400 V 2 A 1.3 V 2 A

DEN 0.67
AEXIT 20 парчиња диоди со дијаметар од 5 мм црвена LED светилка за емитување на диоди Schottky Diodes DC 2.5-3.0V Новак
AEXIT 20 парчиња диоди со дијаметар од 5 мм црвена LED светилка за емитување на диоди Schottky Diodes DC 2.5-3.0V

Име на производот : диода што емитува светлина; материјал : метал, пластика Емитувајќи светлосна боја : ц�

DEN 101.76
Полупроводник на ОЕМ Тајван Тајван Полупроводник S1MFS MXG, преклопување на диоди за исправувач 1KV 1A 2-пински SOD-128 T/R Новак
AEXIT DC 2.2-2.6V диоди 1W Топло бело SMD со голема моќност LED ламба мушка Шотки диоди 20-30lm 350mA Новак
AEXIT 10PCS 5mM диоди Глава Дија сина LED светилка натопи светлина што емитува Шотки Диоди Емитер диода Новак
AEXIT 10PCS 5mM диоди Глава Дија сина LED светилка натопи светлина што емитува Шотки Диоди Емитер диода

Име на производот : диоди кои емитуваат светлина; емитувајќи светлосна боја : сина Глава диа (приближно) :

DEN 2.33
На полупроводникот стандардна диода, 3а, 100V, аксијална - 1N5401G Новак
На полупроводникот стандардна диода, 3а, 100V, аксијална - 1N5401G

Цена за : Секоја диода Тип : Стандардна конфигурација на диодата за обновување : единечен повторлив обра�

DEN 1.00
Диоди инкорпорирани мост rect 1phase 1kv 2a ​​HDS Новак
Диоди инкорпорирани мост rect 1phase 1kv 2a ​​HDS

Статус на ROHS : ROHS3 во согласност Ниво на чувствителност на влага (MSL) : 1 (неограничено)...

DEN 1.00
Aexit 100 парчиња диоди 3мм околу сина дифузна светлина што емитува диода ламба Шотки диоди LED диоди 2.0 ~ 2.2V Новак
Aexit 100 парчиња диоди 3мм околу сина дифузна светлина што емитува диода ламба Шотки диоди LED диоди 2.0 ~ 2.2V

Име на производот : емитување диода; Содржина на пакет : 100 (+ / 2%) PCS X емитува диода Нето тежина : 11g; Облик : �

DEN 115.20
mxuteuk 20pcs Schotky Диода 15 А 45 V /20А 50V Електронски Силиконски Диоди М-019 Новак
mxuteuk 20pcs Schotky Диода 15 А 45 V /20А 50V Електронски Силиконски Диоди М-019

●Име На Производот : Шотки Диода ●Модел на производ : 15 SQ045, 20 SQ050 15 SQ045 : напредна струја : 15 A, максимален п�

DEN 0.67
Стандардна диода за обновување, 12 kV, 600 mA, сингл, 11 V, 60 A Новак
Стандардна диода за обновување, 12 kV, 600 mA, сингл, 11 V, 60 A

Напред напон VF MAX 11 V Температура на работа MAX150 ° C Број на PINS2 PINS FORVER CEWER IF (AV) 600 MA Опсег на производи HSKE5 сер�

DEN 159.84
Faylez 10A10 исправувач диода 10A 1000V R-6 аксијален електронски силикон 20 парчиња Новак
Faylez 10A10 исправувач диода 10A 1000V R-6 аксијален електронски силикон 20 парчиња

Напредна струја : 10 A Maxixum Повторувачки врв Обратна напон : 1000 V Компонентата за електроника во согласност

DEN 1.67
UXCELL A14072500UX03337 1N4007 DO-214AC SMD исправувач на диоди, 1000V 1A, 80 парче Новак
UXCELL A14072500UX03337 1N4007 DO-214AC SMD исправувач на диоди, 1000V 1A, 80 парче

Име на производот : исправувач на диоди; Модел : 1 N4007 Тип на пакет : DO214 AC; Секој обратен напон : 1000 V...

DEN 1.33
AEXIT 20PCS 1.8V-2.2V диоди SMD Superbright LED чип светло за емитување на Schottky Diodes Diodes Red Новак
AEXIT 20PCS 1.8V-2.2V диоди SMD Superbright LED чип светло за емитување на Schottky Diodes Diodes Red

Име на производот : диоди што емитуваат светлина; Содржина на пакет : 20 x диоди кои емитуваат светлина Нап

DEN 1.67
Еднофазен диоден мост исправувач 400A 1600V висока моќност 4 терминали Тековен модул за конверзија Новак
Еднофазен диоден мост исправувач 400A 1600V висока моќност 4 терминали Тековен модул за конверзија

【Висок квалитет】 Висококвалитетни исправувачи на мост што се користат за конверзија на наизменичен в�

DEN 1.00