ПРО-ЛАБОРАТОРИСКИ Бактерии Во Комплет За Тестирање На Вода-Вклучува Стручни Консултации, Однапред Платена Пошта За Враќање, Извештај За Мувла Преку Е-Пошта 4 40 Надо

ПРО-ЛАБОРАТОРИСКИ Бактерии Во Комплет За Тестирање На Вода-Вклучува Стручни Консултации, Однапред Платена Пошта За Враќање,

DEN 1.00

Новак

Достапно за нарачка

Безбеден и лесен за употреба. Веродостојни резултати за 48 часа. Открива опасна форма на коли и е. коли бактерии. Достапна е опционална лабораториска анализа. Тест за бактерии во вода од славини за пиење, приватни бунари и фонтани за вода. Безбеден и лесен за употреба. Веродостојни резултати за 48 часа. Открива опасна форма на коли и е. коли бактерии. Достапна е опционална лабораториска анализа. Тест за бактерии во вода од славини за пиење, приватни бунари и фонтани за вода. Опис на производот дезинфекцијата на водата за пиење е еден од најголемите достигнувања на јавното здравје на 20 век, меѓутоа, самите средства за дезинфекција можат да реагираат со природни материјали во водата за да формираат ненамерни нуспроизводи кои можат да претставуваат здравствени ризици. Голем предизвик за добавувачите на вода е балансирање на ризиците од микробиолошки патогени и нуспроизводи за дезинфекција. Загадувачите се во нашето водоснабдување, некои не се регулирани или соодветно контролирани, што претставува непосредни здравствени проблеми. Луѓето ги вклучуваат чешмите за пиење, туширање, капење, готвење, миење садови и облека, под претпоставка дека е безбедно. Бактериската контаминација предизвикува сериозни дигестивни проблеми, треска, гадење, дијареа, а понекогаш дури и смрт. Според ЕПА, вкупно тестирање на бактерии колиформ и е. коли се препорачува двапати годишно. Фекалните колиформни бактерии најчесто се наоѓаат во водата за пиење што доаѓа од приватни бунари и мали системи за вода. Ова е делумно затоа што приватните резерви на вода, малите рурални јавни резерви на вода и приватните бунари не се бара со закон да се тестираат. ПРО-ЛАБОРАТОРИЈАТА доаѓа Со Опционална Лабораториска Анализа. На садот петри тестот ќе покаже колони-ако имате 0-5 колони укажува на чиста вода. Над 5 колони што треба да ги испратите за целосна анализа, овој комплет ќе треба да се испрати во вклучениот претходно печатен плик до Про Лабораторијата Ад. За тестирањето се наплаќа 30 долари. Про Лабораторија Инк гарантира најбрзо време на пресврт во индустријата за лабораториско тестирање! Од Производителот овој комплет за тестирање на бактерии во вода нуди два (2) типа на аналитички методи. Првиот метод едноставно вклучува броење на бројот на колонии што растат на садот петри. Вториот метод (по избор) бара испраќање на садот петри Во Про-Лабораторија за подетална анализа (потребна е лабораториска такса од 30 долари), која ќе ги идентификува бактериите присутни во вашата вода. Безбеден и лесен за употреба.

Избор на клиент

Муцинекс Детски Лек За Кашлица, Експекторанс, Супресант За Течна Кашлица, Вкус На Цреша, 4 Фл Оз Новак
Муцинекс Детски Лек За Кашлица, Експекторанс, Супресант За Течна Кашлица, Вкус На Цреша, 4 Фл Оз

Лек за кашлицаТечност Со Вкус На Цреша (Вклучува чаша за дозирање) Ја контролира кашлицата со активна со

DEN 0.33
Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор 15 Новак Попуст
Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор 15

Продадени Како : 1 Пакет од 5 Секој Големина : 15 " Л Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор О

DEN 110.40
М25 € 1мм Метрички Хсс Десна Рака Нишка Допрете 25мм€1 Новак
М25 € 1мм Метрички Хсс Десна Рака Нишка Допрете 25мм€1

метрички прави славини : М25€1мм материјал : ХСС( челик со Голема брзина) Обработка : челик, железо, бакар, �

DEN 1585.60
Лизол Додаток За Дезинфекција За Перење Алишта, Остар Лен, 90 Fl Oz Новак
Лизол Додаток За Дезинфекција За Перење Алишта, Остар Лен, 90 Fl Oz

Убива 99,9% од бактериите Како Стафилокок Ауреус и Клебсиела пневмонија, едноставно додадете во циклусот

DEN 188.48
Летечкиот Рибар Муриел Ги Поларизираше Очилата за Сонце Со АКУТЕН Ув Блокатор за Риболов и Спортови На Отворено Новак Попуст
Азееда 400мл Хеликоптер Силуета Деца Еднократно Шише За Вода/Пијалоци Новак
Азееда 400мл Хеликоптер Силуета Деца Еднократно Шише За Вода/Пијалоци

Содржи 400 мл течност Два заменливи капациспортски капа и јамка карабинер клип Висококвалитетно печатењ

DEN 2.67