Лизол Додаток За Дезинфекција За Перење Алишта, Остар Лен, 90 Fl Oz

Лизол Додаток За Дезинфекција За Перење Алишта, Остар Лен, 90 Fl Oz

DEN 188.48

Новак

Достапно за нарачка

Убива 99,9% од бактериите Како Стафилокок Ауреус и Клебсиела пневмонија, едноставно додадете во циклусот на плакнење. Содржи 0% белило, работи дури и во ладна вода. Нежно за повеќето ткаенини, вклучувајќи белки и бои. Работи во сите стандардни и ТОЈ машини. Погоден за детска облека, облека за теретана, долна облека, крпи, постелнина и деликатеси. Нашата облека е во постојан контакт со бактерии во текот на нашите секојдневни активности, на пример преку контакт со контаминирани површини, други луѓе и нашите сопствени тела. Бактериите можат да се шират од една ткаенина во друга во корпата за перење, од барабанот за машина за перење до следното оптоварување. Некои од овие бактерии можат да преживеат по циклусот на перење. Кога станува збор за одредени товари за перење, како што се детска облека или спортска облека, сакате да ги елиминирате бактериите што можат да предизвикаат болести и да создадете долготрајни лоши мириси. Но, само детергентите всушност не ги убиваат сите бактерии. Воведување На Дезинфекција За Перење Лизол, додаток специјално дизајниран да убие 99,9% од бактериите во алиштата. Едноставно додадете Дезинфекција За Перење Лизол во циклусот на плакнење. Не содржи белило со хлор, па дури и работи во ладна вода, па затоа е безбеден за употреба на повеќето ткаенини, вклучувајќи белки, бои и темнини. Кога станува збор за одредени товари за перење, како што се детска облека или спортска облека, сакате вашиот детергент да ги елиминира бактериите што можат да предизвикаат болести и да создаде долготрајни лоши мириси. Но, само детергентите всушност не ги убиваат сите бактерии. Воведување На Дезинфекција За Перење Лизол, додаток без белило специјално дизајниран да убие 99,9%* бактерии оставени зад себе, додека остануваат нежни за повеќето ткаенини. *Кога се користи како што е наведено - епа регистарски број 777-128, датум на одобрување 02/09/2016. Нашата облека е во постојан контакт со бактерии во текот на нашите секојдневни активности, на пример преку контакт со контаминирани површини, луѓе и сопствени тела. Бактериите, исто така, можат да се шират од една ткаенина во друга во корпата за перење, од барабанот за машина за перење до следното оптоварување, па дури и од нашите раце кога ракуваме со влажна облека што штотуку е измиена. Самата пот нема мирис, но кога се потиме бактериите што живеат на нашата кожа ги разградуваат молекулите на потта предизвикувајќи непријатни мириси. Можеме да ги маскираме овие мириси со регенератори за ткаенина, но кога технологијата на мирис на таквите производи ќе исчезне, бактериите сепак можат да останат и да продолжат да произведуваат бактериски малодори. За борба против овие долготрајни мириси, мирисите мора да се отстранат на изворот со убивање на бактериите што предизвикуваат мирис. Некои бактерии од храната, телото или други извори можат да преживеат циклус на перење. Како и кога перете облека како деликатеси на пониски температури, бактериите и другите бактерии можат да преживеат и да се пренесат помеѓу облеката при перење. Потенцијалниот ризик од инфекција со патогени бактерии вклучува атлетско стапало, габичен нокт. Можете да продолжите со миење на ниски температури и сепак да бидете сигурни дека 99,9%* од бактериите се елиминираат со едноставно додавање На Средство за Дезинфекција на Алишта Лизол.

Избор на клиент

2019 Топс Хром Војна На Ѕвездите Наследство Рефрактор 69 Капетанот Коди Зема Цел Тргување Картичка Новак
Женски Екипаж Брод Вратот Вратот Памук Графички Обична Блуза Маица За Дами Fall Лето К3 К3 Новак
Женски Екипаж Брод Вратот Вратот Памук Графички Обична Блуза Маица За Дами Fall Лето К3 К3

кошула со долги ракави женски женски кошули зимски елек со долги ракави за жени блузи за пливање женски

DEN 2.00
Ичиба св-55320 Верзија Ii Растојание На Тркалата Новак
Ичиба св-55320 Верзија Ii Растојание На Тркалата

Шема на завртки : 5х120, 7 Центар создаден : 70.5 Тип на нишка : 12Х1, 5 Ширина на растојание( мм) : 5мм растојанијат

DEN 1.67
Сојузнички Месинг Рм-24 Реми Колекција 2 Држач За Тоалетна Хартија По Ткиво, Античка Бронза Новак
Сојузнички Месинг Рм-24 Реми Колекција 2 Држач За Тоалетна Хартија По Ткиво, Античка Бронза

Изработени од најдобрите цврсти месинг материјали Скриен хардвер за монтирање на завртки лесно се инст

DEN 1670.72