Schott SF-6 HT-зраци за заштитни очила за олово, црна рамка за безбедност на обвивката, 62x18x145mm

Schott SF-6 HT-зраци за заштитни очила за олово, црна рамка за безбедност на обвивката, 62x18x145mm

DEN 1.33

Новак

Достапно за нарачка

Олово еквивалентни леќи : 0,75 мм ( /- .05) ПБ стакло. Архитектура на рамки : Нов Дуралит? Технологија на рамки за удобност и издржливост. Олово еквивалентни леќи : 0,75 мм ( /- .05) ПБ стакло. Архитектура на рамки : Нов Дуралит? Технологија на рамки за удобност и издржливост. Ние нудиме високи леќи за пренос на светлина кои нудат над 92% видлив пренос на светлина со вредност на опатија од 40. Леќите нудат еквивалентност на олово од 0,75 и се дебели 2,2 мм. Овој материјал е највисок квалитет на олово леќи на пазарот денес. Исто така, има исклучително тврда природа за да биде олово стакло што му дава одлични својства отпорни на гребење. Сите леќи се третираат со топлина и можат да го поминат тестот за капки топка за очила за фустани. Архитектура на рамки : Нов Дуралит? Технологија на рамки за удобност и издржливост. Nosepiece : Нов меклим? Nosepiece за засилена удобност и зафат за време на долги процедури. Храмови : Нови проширени храмови за храмови за поприродно, контурирано вклопување. Странични штитови : Комплетно интегриран Optibloc? Водечки странични штитови. Вградените штитови обезбедуваат странична заштита од распрскувачко зрачење, без додавање на тежина или рефус. Вметнувања : Меки, термополимерни инсерти на храмови за безбеден, удобен зафат. Гаранција : Сите водечки очила доаѓаат со едногодишна гаранција од датумот на продажба. Леќи : Пролитхт леќите користат ексклузивно SF6 HT водено стакло до 20% поголем пренос на светлина од која било друга марка. Латерална заштита : 0,50 mm (+/- .01) PB Тежина на екструзија : 1,69 мл (48 грама) олово еквивалентни леќи : 0,75 мм (+/- .05) ПБ стаклена рамка Бои : Сребрена или мат црна завршница на завршување : 95% зрачење Намалување на директен зрак од 125 k Vp достапен во : не-напис (плано), рецепт со единечен вид (RX) и бифокален рецепт (бифокален).

Избор на клиент

5мм 12V пред -жичен чисто зелена LED - Ултра светла Новак
5мм 12V пред -жичен чисто зелена LED - Ултра светла

Супер светла 12 V 5мм чиста зелена преджична LED (бродови од нас) Добро работи во автомобилски апликации (си�

DEN 1.00
Алатки за сечење на Kodiak 5563181 KCT USA Направени 776 1/4-20 H5 Тема Формирање Допрете 1,5 конец на конец калај за калај Новак
Алатки за сечење на Kodiak 5563181 KCT USA Направени 776 1/4-20 H5 Тема Формирање Допрете 1,5 конец на конец калај за калај

Направено во САД од материјал од премиум одделение Дизајнирано да произведе висококвалитетни делови в�

DEN 998.40