Microlubrol M-77 маснотија за паста за маст силикон + moly, 18,1 кг, споредете со Dow M77

Microlubrol M-77 маснотија за паста за маст силикон + moly, 18,1 кг, споредете со Dow M77

DEN 1001.60

Новак

Достапно за нарачка

За автомобилска и тешка општа индустриска употреба. Споредете со состојките во Дау М-77. Над 60% молибден дисулфид (CAS# 1317-33-5); Диметил, фенилметил силоксан, прекинат триметил (CAS# 63148-52-7); 12-хидрокси литиум стеарат (CAS# 7620-77-1). Базирана на силиконо масло; Не содржи минерални или нафтени масла, така што е безбедно за повеќето пластика и гуми. Го продолжува животот на абење на подвижни делови и опрема. Спречува жолчење за време на периодот на извршување на машини. Добар отпор на вода. Добри својства на испарување. Помогнете да се заштитите од корозија на корозија и ладно заварување на подвижни зглобови. Повеќенаменска, екстремна паста за подмачкување на притисок што може да се користи во широк опсег на температура. Содржи над 60 проценти молибден дисулфид подмачкувачки цврсти материи во литиум сапун задебелена ултра-висока перформанси силиконска течност. Погодно за точки на подмачкување со ниски до умерени оптоварувања и мала брзина кои се подложени на вода и екстремни оптоварувања и температури. На температури над 230ºC (446ºF), превозникот испарува оставајќи практично никаков остаток, а преостанатиот сув лизгачки филм самиот го презема подмачкувањето до 400ºC (750ºF). Апликации : - Лубрикант за трчање за нова или повторно изградена опрема, вклучувајќи запчаници, распрскувачи, лагери за списанија, камери и начини. - Лубрикант на склопување за да се намали вртежниот момент при прицврстување и нечистотија на навои и завртки, да се минимизира варијацијата на напнатоста во завртките, да се олесни склопувањето и расклопувањето и да се спречи оштетување на навои. -Подмачкувач за вклопување во печатот за да се овозможи фитинг за притискање без џагор или лизгање што го намалува притисокот на пригодна сила потребен за вклопување во мешање и го минимизира нарушувањето. -Подмачкувач со општа намена за лежишта, грмушки, распрскувачи, О-прстени, пакувања и заптивки (освен силиконска гума). - Апликации за склопување каде високата температура е фактор. - подмачкување за време на трчање на брзини, сплини, лежишта од списанија, камери; намалување на вртежниот момент во затегнување на навои и завртки; подмачкувачки шахти за лежишта, О-прстени, пакувања и заптивки, склопови на сопирачки; Подготвување на печатот. - Метални/метални комбинации со триење и контактни површини, плочи за прицврстување на сопирачките и клиповите на сопирачките на сопирачките на дискот. - Погодно за подмачкување делови што се состојат од материјали кои не се отпорни на минерални масла. - Залепете подмачкување до 230ºC (446ºF). Суво подмачкување до 400ºC (750ºF). - Добра отпорност на вода. Добри својства на испарување. Не е тестирано за храна, медицински или фармацевтски.

Избор на клиент

ОМАК 3 решетка за велосипеди за Volvo XC70 2007- Црно | Носач на велосипеди за велосипеди за автомобили 99 lbs оптоварување Новак
WIHA 91890 26 парче Изолиран хибрид и EV Essentials Комплет за алатки Новак
WIHA 91890 26 парче Изолиран хибрид и EV Essentials Комплет за алатки

Процес на третман на топлина за максимална јачина Изолираните алатки WIHA се сертифицирани со VDE и ги испо

DEN 3.33
Нортон 82070 5x 36 Грит Мала површина сунѓер Новак
Нортон 82070 5x 36 Грит Мала површина сунѓер

Флексибилното абразивно пескање е совршен за заоблени, контурирани или рамни површини од дрво, метал, б�

DEN 883.20
Држач за тоалетна хартија од Grohe Essonal Новак
Држач за тоалетна хартија од Grohe Essonal

Метал Grohe Starlight Finish за гребнатини и отпорни на опаѓачки површини за цел живот на убавина Квалитетна мета�

DEN 3.00
Планинска тврда облека за машка озонска јакна Новак
Планинска тврда облека за машка озонска јакна

100% најлон Увезени Затворање на патент Машинско миење Суво.Q Активната технологија ја протера влагата...

DEN 1600.00
Jhwsx звучник мал звучник со голем волумен бас преносен мал звучник автомобил на отворено Новак
Jhwsx звучник мал звучник со голем волумен бас преносен мал звучник автомобил на отворено

360 ° Омнидирекција звучи звучник со голем дијаметар Моќен бас избалансиран трибенд Користејќи 3,5мм ауди

DEN 1236.80
3drose Слика на едриличар на црвена виолетова вода што рефлектира зајдисонце - крпи Новак
3drose Слика на едриличар на црвена виолетова вода што рефлектира зајдисонце - крпи

Рачна / спортска крпа; 15 x 22 инчи Направено од 63% полиестер (микрофибер) / 37% памук (велур Тери крпа) Слика о

DEN 183.84
M5-0,8 x 100mm, DIN 835, метрички, столпчиња, двојно завршување, завршен крај 2.0 x дијаметар, не'рѓосувачки челик A4 Новак