Llylay BMS LifePo4 20S 30A ~ 500A, PCB табла за заштита на PCB, табла за заштита на батерии LIFEPO4, полнач за јонски ќелии за батерии, модул за заштита на батерии, за 18650 батерии

Llylay BMS LifePo4 20S 30A ~ 500A, PCB табла за заштита на PCB, табла за заштита на батерии LIFEPO4, полнач за јонски ќелии

DEN 403.20

Новак

Достапно за нарачка

[Струја на празнење и полнење] : Совршено за вашите апликации со висока струја. Полнење и празнење користејќи ја истата порта. [Заштита на температурата] : Пакетот за батерии LIFEPO4 ќе ја запре целата струја кога неговата температура ќе достигне ограничување. Оштетување на отпадоци на клетките на Life Po4 кога температурата е на ниско ниво за полнење. [Заштита на преполнување преку преполнување] : Пакетот за батерии LIFEPO4 ќе престане да се полне кога неговиот напон ќе достигне ограничување и ќе престане да празне кога неговиот напон ќе достигне ограничување. [над тековната заштита] : Пакетот за батерии LIFEPO4 ќе престане да се полни кога струјата е над ограничување и ќе престане да се праќа кога струјата над границата.18650 LIFEPO4 Батеријата ќе престане да се полне кога струјата над 400 A (AMP) и ќе престане да праќа кога струја над 600 A (засилувач ). [Систем за управување со батерии BMS широко користен во] : Совршен за вашите апликации со висока струја, погоден за 1860 батерии, електрични возила со два тркала, AGV. Виklушкари, возила за разгледување, електрични трицикли, електрични скутери, РВ, соларни улични светла, складирање на енергија на отворено. [Струја на празнење и полнење] : Совршено за вашите апликации со висока струја. Полнење и празнење користејќи ја истата порта. [Заштита на температурата] : Пакетот за батерии LIFEPO4 ќе ја запре целата струја кога неговата температура ќе достигне ограничување. Оштетување на отпадоци на клетките на Life Po4 кога температурата е на ниско ниво за полнење. [Заштита на преполнување преку преполнување] : Пакетот за батерии LIFEPO4 ќе престане да се полне кога неговиот напон ќе достигне ограничување и ќе престане да празне кога неговиот напон ќе достигне ограничување. [над тековната заштита] : Пакетот за батерии LIFEPO4 ќе престане да се полни кога струјата е над ограничување и ќе престане да се праќа кога струјата над границата.18650 LIFEPO4 Батеријата ќе престане да се полне кога струјата над 400 A (AMP) и ќе престане да праќа кога струја над 600 A (засилувач ). [Систем за управување со батерии BMS широко користен во] : Совршен за вашите апликации со висока струја, погоден за 1860 батерии, електрични возила со два тркала, AGV. Виklушкари, возила за разгледување, електрични трицикли, електрични скутери, РВ, соларни улични светла, складирање на енергија на отворено. Parameters Life Po4 20 S 60 V 30 A- 500 APRODUCT : Напон на напон за откривање на преоптоварување : 3,75 ± 0,05 Vover Напонски напон : 2,2 ± 0,1vbalanced Напон на активирање : 3,5valanced излезен напон : 3.5 Vover-Discard Прекрасен преполн Заштита на активирање на активирање на активирање на активирање на преносот за заштита Надворешно оптоварување Состојба на активирање на активирање на струјно коло на колото : Исклучете го одложувањето на заштитата на оптоварувањето : 1Моперативна температура (температурен опсег) : -20 ~ 70стари на температурата (температурен опсег) : -40 ~ 80package Список : 1 × Литиумска плоча за заштита на батеријата; 1 × Кабел; Белешка : 1. Iresиците од различни производители не се универзални, ве молиме користете жици за појавување2. Поради рачно мерење, дозволете 1-3см/0,39-0,79in Мерење разлика.3. Поради различни компјутерски монитори, бојата на производот може да биде малку поразлична од сликата, разберете.

Избор на клиент

Хармонија Аудио ХА-40ЦР10 Компатибилен Со Чеви Силверадо 2007-2014 Фабричко Радио До Резервен Адаптер За Антена Новак
Поларен Фт7 Женски Монитор На Отчукувањата На Срцето Часовник Новак
Поларен Фт7 Женски Монитор На Отчукувањата На Срцето Часовник

Индикатор за графичка целна зона : Оваа функција графички ја истакнува на екранот зоната во која се наоѓ

DEN 0.33
1 парчиња ново во кутија E5CS-R1TU-W E5CSR1TUW Новак
1 парчиња ново во кутија E5CS-R1TU-W E5CSR1TUW

IcexpertInventory, основана над 10 години, е професионален во електронските компоненти и производи за индустриск

DEN 2445.60
3drose слика на мали до големи златни насликани топки на црни - знамиња Новак
3drose слика на мали до големи златни насликани топки на црни - знамиња

Севкупна димензија (во инчи) : 12 x 18; Големина на сликата (во инчи) : 10 x 10 Направено од 100% полукапачен полиес

DEN 1531.20
Антички ракотворби Португалија 1921 година 1922 Португалија 1 Центаво сребрен долар монета Новак
Антички ракотворби Португалија 1921 година 1922 Португалија 1 Центаво сребрен долар монета

Материјал : железо позлатено злато Нашата монета е точна големина на вистинскиот долар за слобода и нап�

DEN 1.00
Про Предност Ндц П154040 Кохезивен Завој, Тан, 4 В х 5идс Л Новак
Про Предност Ндц П154040 Кохезивен Завој, Тан, 4 В х 5идс Л

Латекс Нестерилни Тен боја 4 " W x 5yds L Завој Самолеплива обвивка за конзистентна и контролирана компресиј

DEN 892.80
Кошница За Перење Сончоглед Тркалезна Пречка За Перење Алишта Со Рачка За Перење Во Спална Соба Бања Новак
Хамилтон 79681 Ѕиркаат ПРП-Ц18 Колона, 5 ①м Големина На Честички, 2.1 мм ПРОЕКТ, 250 Мм Должина Новак
Хамилтон 79681 Ѕиркаат ПРП-Ц18 Колона, 5 ①м Големина На Честички, 2.1 мм ПРОЕКТ, 250 Мм Должина

Режим во обратна фаза 5000 пси максимален притисок 5 €m Големина на честички 0,00,5 N јачина на тампон USP L21 Сер

DEN 3.00