SellingHub21 Raw Selenite Crystal Crystal Channiance ѓердан канали Позитивна енергија. Ги балансира емоциите со стилски ланец.

SellingHub21 Raw Selenite Crystal Crystal Channiance ѓердан канали Позитивна енергија. Ги балансира емоциите со стилски ланец.

DEN 624.00

Новак

Достапно за нарачка

Бидејќи античко време, Селенит се користи за да помогне во личната трансформација, да донесе јасност на умот и да ја исчисти аурата од негативноста, како и да го ослободи стресот и вознемиреноста. Селенит е бегство на Бик и работи со starвездата на круната и душата Чакрас. Како и да се носи ѓердан како накит, каменот е со доволни вибрации што треба да се користат за ритуалите на Викан и модалитетите за лекување на Реики/Праниќ. Суров и природен кристал за посилен ефект - ние користиме само автентични, оригинални и уникатни минерали за нивните моќни енергии на духовно лекување. Секој кристал е уникатен, така што може да има природни варијации во бојата и големината. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на какво било заболување. Големина : 3,5 до 4 см приближно., Забележете дека овие украси се природни кварцни кристали за да можат да варираат во боја, форма и големина. Ве молиме, дозволете одредена разлика од сликата на сликата. Како и острината и присуството на умот, како што беше дискутирано, овој камен може да ја расчисти секоја нејасност или ментална магла што опкружува психички увид, или визии добиени за време на медитацијата. Службите што можете да ги најдете на површината на кристалите на селенит служат како патека за духот. Селенитските кристали исто така можат да се користат за разбудување или зајакнување на вашите телепатични способности. Селенит е еден од најубавите и најелегантните кристали што некогаш ќе ги видите. Со својата беспрекорна бела боја. Во својата кристализирана форма, стриите што го прават да изгледа уникатно и елегантно. Овие транспарентни кристали се именувани по грчката божица Селена, која е божица на Месечината. Секој кристал е уникатен, така што може да има природни варијации во бојата и големината. Тоа е универзален симбол на мудроста и вистината. Селенит е одличен камен за директори, новинари и психолози, стимулирајќи ја мудроста и добрата проценка во практичниот свет. Тоа помага во интелектуалната анализа кај археолозите и историчарите, решавање на проблеми за адвокатите и создава нови идеи за пронаоѓачи и писатели. Камен на вистината, Селенит ја охрабрува чесноста на Духот и во изговорениот и пишан збор. Носете го за сите форми на длабока комуникација. Исто така е камен на пријателство и носи хармонија во врските. Мрежата Лапис носи мирна и ovingубовна комуникација за дом со темпераментни тинејџери, или деца со синдром на Асперсер, аутизам или нарушување на дефицит на внимание.

Избор на клиент

CyberPower PDU81104 Префрлен метар-по-излез PDU, 200-240V/20A, 24 продажни места, 0u RackMount Новак
CyberPower PDU81104 Префрлен метар-по-излез PDU, 200-240V/20A, 24 продажни места, 0u RackMount

200240 V / 20 A Единица за дистрибуција на напојување со мерна мерка по излез 24 излезни места за преклопување :

DEN 3.00
2 CH DC 5V реле модул со активирање на ниско ниво на OptoCoupler за Arduino R3 Mega 2560 1280 DSP Arm PIC AVR Stm32 Raspberry Новак
АЛЦ КЕИСКО 50 lb. Абразивна експлозија на сода Новак
АЛЦ КЕИСКО 50 lb. Абразивна експлозија на сода

50 фунти Абразивна експлозија на сода Чистење на прегради за мотори и други области без да му наштети на �

DEN 559.20
Super Z Outlet Table Fooscer Foosballs Топка за рекреација Мала - 6 пакувања Новак
Super Z Outlet Table Fooscer Foosballs Топка за рекреација Мала - 6 пакувања

Спарете ги овие забавни спортски топки со други новински играчки, уметнички проекти, занаетчиски додат�

DEN 2.00
Постојани маркери на Reaeon, 30 обоени фини точки Пенкали, работи на хартија, стакло, метал, керамика Новак
Постојани маркери на Reaeon, 30 обоени фини точки Пенкали, работи на хартија, стакло, метал, керамика

Reaeon постојан сет на маркер ви обезбедува 30 бои за да изберете Овие брилијантни бои можат да создадат све

DEN 777.60
1,438 Внатрешен стил на задржување на стилот/не'рѓосувачки челик Новак
1,438 Внатрешен стил на задржување на стилот/не'рѓосувачки челик

Внатрешни прстени за задржување Зацврстената не'рѓосувачка легура содржи 15% хром и 7% никел...

DEN 1.00
Комплет за прилагодување на пети Moog K8585 Новак
Комплет за прилагодување на пети Moog K8585

Димензии на пакетот : 10.668 cm L x 8.382 cm W x 4.826 cm H Тип на производ : Автоматски дел Земја на потекло : Соединетит�

DEN 773.44
40 x завртки за покриви вкрстена глава + квадратни ореви bzp цинк позлатени m8 x 240 mm Новак
40 x завртки за покриви вкрстена глава + квадратни ореви bzp цинк позлатени m8 x 240 mm

Големина : 8мм x 240мм BZP светла цинк позлатена челик Металик Отпорен на 'рѓа Количина на пакувања : 40...

DEN 2.00
XP НАСЛОВНА Антички Масло Нанесуваат Бронза Ѕид Монтирани Тоалет Четка Држач Новак
XP НАСЛОВНА Антички Масло Нанесуваат Бронза Ѕид Монтирани Тоалет Четка Држач

Тип : Држач За Четка За Тоалет Стил : Антички Заврши : Масло Нанесуваат Бронза Материјал : Керамика, Месин�

DEN 2.33
Assу Асико, резервоарот, Акпаху, 3500 Новак
Assу Асико, резервоарот, Акпаху, 3500

Ова е оригинален дел OEM (производител на оригинална опрема) Ова е оригинален дел OEM (производител на ориг�

DEN 0.67
10 парчиња CD4027BE DIP-16 CD4027 Новак
10 парчиња CD4027BE DIP-16 CD4027

Ние инсистираме дека производите што ги продаваме се оригинални и автентични, а производите што ги прод

DEN 1.67
Менг 1/35 Скала Руски главен борбен резервоар Т-90А-Комплет за градење на пластични модели TS-006 Новак
Менг 1/35 Скала Руски главен борбен резервоар Т-90А-Комплет за градење на пластични модели TS-006

Ова е комплет за градење на пластични модел на руски меч од 1 : 35, Т90А, комплет за градење на пластични мод�

DEN 1220.80
Синтентирана подлога за сопирачки подлога пред и заден дел за Поларис Спортсмен 570 450 400 2014, 2015, , 2017, 2018, 2019 Новак