Yfyiqi безжичен висок мерач на струја со низок напон AC Тековен мерен инструмент h/L напон тесен мерач тестер со опсег од 0,00mA до 600A резолуција 0.01ma 99 Групи за складирање н?

Yfyiqi безжичен висок мерач на струја со низок напон AC Тековен мерен инструмент h/L напон тесен мерач тестер со опсег од 0,00mA

DEN 2.67

Новак

Достапно за нарачка

(3) Безжичен пренос : Тој е погоден за мерење на струјата на истекување и струја под 60k V. (5) Напон на линијата : Под 60кв големина на стегачот : φ33mm Амметар се состои од детектор со висок напон, безжичен приемник и 5 парчиња високо напонски шипки за изолација. (3) Безжичен пренос : Тој е погоден за мерење на струјата на истекување и струја под 60k V. Опсег : 0,00m A ~ 600 A, големината на вилицата е φ33mm, специјална легура за тековниот стегач, технологија на магнетски штит, силна способност за анти-џемпери, обезбедување точност и стабилност на мерењето. /L напонски струи на примарното коло и секундарното коло се мерат одделно. (4) Складирање на податоци : 99 групи Инструментот има безжичен пренос (растојание 30 метри), задржување на податоците, складирање на податоци (99 групи) и други функции, може да се користи и како тестер за сооднос на напон H/L, односно H. (4) Складирање на податоци : 99 групи Инструментот има безжичен пренос (растојание 30 метри), задржување на податоците, складирање на податоци (99 групи) и други функции, може да се користи и како тестер за сооднос на напон H/L, односно H.(1) Мерење на h/l напон на истекување на наизменична струја, струја. (1) Мерење на h/l напон на истекување на наизменична струја, струја. Рачните пресметки можат да произведат сооднос на висок и низок притисок. (5) Напон на линијата : Под 60кв големина на стегачот : φ33mm Амметар се состои од детектор со висок напон, безжичен приемник и 5 парчиња високо напонски шипки за изолација.00 MA ~ 600 A Резолуција : 0,01m A Точност : (23 ℃ ± 5 ℃, под 80%RH) 0. Изолационите шипки се лесни, со карактеристики како што се отпорност на влага, отпорност на висока температура, отпорност на удар, отпорност на свиткување, висока изолација и одвојување.5 V AAAx8) (Not included) Clamp : Φ33mm LCD : 47mm × 28,5 mm Опсег : AC 0. Опсег : 0,00m A ~ 600 A, големината на вилицата е φ33mm, специјална легура за тековниот стегач, технологија на магнетски штит, силна способност за анти-џемпери, обезбедување точност и стабилност на мерењето. Изолационите шипки се лесни, со карактеристики како што се отпорност на влага, отпорност на висока температура, отпорност на удар, отпорност на свиткување, висока изолација и одвојување.01m A 99 Groups Data Storage Specification : Power Supply : DC 6 V(1. YFYIQI Wireless High Low Voltage Current Meter AC Current Measurement Instrument H/L Voltage Clamp Current Meter Tester with Range 0. Рачните пресметки можат да произведат сооднос на висок и низок притисок. (2) Опсег : AC 0. (2) Опсег : AC 0. /L напонски струи на примарното коло и секундарното коло се мерат одделно.

Избор на клиент

Асортиман 'Квалитет Здодевни Главата 2 Инчи за Мелење &засилувач; Струг Машина ) Новак
Асортиман 'Квалитет Здодевни Главата 2 Инчи за Мелење &засилувач; Струг Машина )

Комплет Од 9 Парчиња х Карбидни Алатки За 2" здодевни тешко Стеблото На Карбидните Алатки е 1 / 2"...

DEN 399.20
Т. Р. У. Топка Трубал ХТ Хибриден Флекс-3 или 4 Прст-Црн/Месинг-Голем Новак
Т. Р. У. Топка Трубал ХТ Хибриден Флекс-3 или 4 Прст-Црн/Месинг-Голем

Хибридниот Флекс Ht е ново ослободување на целото алуминиумско тело со месинг влошка за да се зголеми вк�

DEN 1.33
Метал Мрежа 3 Оддел Биро Организатор Носителот Пенкало Носителот Канцеларија Биро Организаторите Новак
Метал Мрежа 3 Оддел Биро Организатор Носителот Пенкало Носителот Канцеларија Биро Организаторите

Употреба : Сарафани Материјал : Пластика Класификација : Функција На Решетката Што не се преклопува : Пор

DEN 1.00
Рената Батерии 399/СР927В Гледајте Батерија Новак
Рената Батерии 399/СР927В Гледајте Батерија

100% без жива Посветен висок и низок одвод за оптимални перформанси Софистицирана технологија за запечат

DEN 1.67
Зубаз Машки Тим Во Нфл Боја Со Целосен Патент Со Детали За Камо Линии, Дуксер Со Фудбалска Качулка Новак
Зубаз Машки Тим Во Нфл Боја Со Целосен Патент Со Детали За Камо Линии, Дуксер Со Фудбалска Качулка

100% Полиестер Затворање на патент Машкиот Дуксер Со Качулка Во Боја На Денвер Бронкос За мажи зубаз Со вр

DEN 1.00
Дизни Женски Принцеза Стакло Убавина Тенок Фит, Лажичка Полите Тркачка Резервоарот Новак
Дизни Женски Принцеза Стакло Убавина Тенок Фит, Лажичка Полите Тркачка Резервоарот

60% Памук, 40% Полиестер Произведено во САД или Увезено Повлечете го затворањето Машинско Перење...

DEN 0.33
Операн Електрични Четка За Заби со 8 Четка глави &засилувач; Патување Случај Со Електрични Четка за Заби со 6 Четка Глави Новак Попуст