Bharat Haat Прекрасен метал метал Ганеш ulaула фино ракотворби уметност BH03539

Bharat Haat Прекрасен метал метал Ганеш ulaула фино ракотворби уметност BH03539

DEN 2420.00

Новак

Достапно за нарачка

★ Прекрасно уметничко дело ★ Прекрасен рачно изработен додаток во кој било дом или канцеларија. Цената на овој производ е вклучена во цената на производот, давачките за испорака и сите даноци што се применуваат само за индиската влада. Сите други трошоци како сопствена должност, ДДВ и сите други даноци надвор од Индија не се вклучени во цената и ќе бидат забранети од купувачот. Грижа : Нежно чисто. Подобрете ја вредноста на декор на храмот, куќата, канцеларијата, хотелот, итн. Одлично за надавање за време на свадби, годишнини, церемонии за затоплување во куќата, нов потфат, церемонии на награди, Божиќ итн. ★ Рачно изработено со loveубов во Индија ★ Бојата на производот, дизајнот и тежината може да варираат маргинално како резултат на рачно изработената природа на производството. Прекрасен хендикеп месинг метал Ганеш hула фино ракотворби за уметност од Бахрат Хаат. Идеално за чување дома и за декорација и за надавање на домаќинства за време на фестивалот и украсувањето и може да се даде и како сувенир. Исчистете со сува крпа и само за миење користете прашок од Питамбари специјално за месинг материјал. Бахрат Хаат работејќи од последните 60 години. Хендерал занаетчиски месинг прецизно рачно изработен од занаетчии од Бахрат Хаат во Индија. Металните обработници користат традиционални техники за леење на песок за да ја создадат оваа детална статуа.

Избор на клиент

Сребрена Чипка Сад Рачно Насликани Новак
Сребрена Чипка Сад Рачно Насликани

Декоративно Уметничко Стакло 3 деминзивно сребро капчиња шема чипка Рачно насликана голема порција про

DEN 1.00
Womenените обични Божиќни печати со цврста боја со качулка со долги ракави за џемпери женски патент худи Новак
Lysldh Cap Cap Women Super absorbent брзо сушено задебелено капаче за туширање шампон артефакт баоту крпа Новак
Lysldh Cap Cap Women Super absorbent брзо сушено задебелено капаче за туширање шампон артефакт баоту крпа

Водоотпорно капаче за коса може да се користи за туширање, готвење или чистење на просторијата за да се �

DEN 4773.92