Локатор за визуелни дефекти од 30mW 30 км, самоимилен мерач на тестер за кабел за оптички влакна, опрема за тестирање на кабел за црвена светлина за универзален конект?

Локатор за визуелни дефекти од 30mW 30 км, самоимилен мерач на тестер за кабел за оптички влакна, опрема за тестирање на кабел

DEN 3.33

Новак

Достапно за нарачка

Едноставна и точна идентификација : Локаторот на дефект на влакна може да открие точно и да лоцира паузи на влакна, лошите врски, свиткување или пукање. Детекторот ќе испушти светла светлина од 650nm за трагање на влакна, паузи или грешки во влакната ќе ја рефрактираат светлината. Широко примена : Универзалниот конектор од 2,5 мм на тестер за светло на влакна е компатибилно дизајниран за ST, SC, FC се меша и во кружниот и квадратниот облик на различни кабли со оптички влакна. Тест и за кабли со еден режим и со повеќе режими. Преносен и дизајн на типот на пенкало : Со џеб, лесен за носење, лесен за проверка на дефект на оптички влакна и локатор за визуелни дефекти, груб, дизајн на пропуст на прашина за да се одржи чист конектор за оптички влакна. Практичен дизајн и одлична функција : Големина на портал и лесна, лесна за тестови на поле со повеќе функции, како што се предупредување за пониско батерии, долго траење на батеријата, постојана излезна моќност и откривање на долги растојанија. Долго излезно растојание : Овој локатор за визуелни дефекти од 30 MW има силен излез на црвено светло од батеријата, што може да патува за 20-30 километри. Ефикасното коло за напојување ја прави стабилната моќност. Едноставна и точна идентификација : Локаторот на дефект на влакна може да открие точно и да лоцира паузи на влакна, лошите врски, свиткување или пукање. Детекторот ќе испушти светла светлина од 650nm за трагање на влакна, паузи или грешки во влакната ќе ја рефрактираат светлината. Широко примена : Универзалниот конектор од 2,5 мм на тестер за светло на влакна е компатибилно дизајниран за ST, SC, FC се меша и во кружниот и квадратниот облик на различни кабли со оптички влакна. Тест и за кабли со еден режим и со повеќе режими. Преносен и дизајн на типот на пенкало : Со џеб, лесен за носење, лесен за проверка на дефект на оптички влакна и локатор за визуелни дефекти, груб, дизајн на пропуст на прашина за да се одржи чист конектор за оптички влакна. Практичен дизајн и одлична функција : Големина на портал и лесна, лесна за тестови на поле со повеќе функции, како што се предупредување за пониско батерии, долго траење на батеријата, постојана излезна моќност и откривање на долги растојанија. Долго излезно растојание : Овој локатор за визуелни дефекти од 30 MW има силен излез на црвено светло од батеријата, што може да патува за 20-30 километри. Ефикасното коло за напојување ја прави стабилната моќност. Само што е можно од 30 MW Локатор за визуелни дефекти со силна црвена светлина на излез на батерија, оди 20-30 киломти далеку, високите ефективни кола за напојување овозможуваат стабилна моќност. Тоа е дизајниран со глава од не'рѓосувачки челик и алуминиумско тело за да се спречи несреќа и прашина, а дизајнот на теренот го спречува ESD Оштетување ефикасно. Големината и лесната тежина, таа е преносна и лесна за тест на поле со повеќе функции како што се постојана излезна моќност, пониско предупредување за батеријата, долго траење на батеријата и откривање на долги растојанија. Излезна оптичка моќност : > 30 MW излез Растојание : 20-30 км излезна должина на бранова должина : 650nm Адаптер за оптички влакна : Универзална конектор за употреба Температура : 0-60 ℃ Стабилност на складирање : -20-70 ℃ Тип на батерија : 1,5 V алкални батерии (батерија не е вклучена) големина) : 175*26*26mm Тежина на производот : 110 G пакет Вклучен : 1 x само за локатор за визуелни дефекти 1 x носач торбичка 1 x Lanyard После продажбата : Нашиот тестер за кабел за оптички влакна обезбедува 30 дена без причина за поврат и 180 дена Известување за гаранција : Можеме да можеме не обезбедувајте ја батеријата заради превозот на Меѓународниот експрес Fobid.

Избор на клиент

PGSA2Z® DC12V Red W1209 Дигитален термостат Контрола на температурата -50-110C + сензор Новак
PGSA2Z® DC12V Red W1209 Дигитален термостат Контрола на температурата -50-110C + сензор

Постигнете прецизна контрола на температурата за оптимални перформанси со прекинувачот за контролор н

DEN 1.67
Glamorise Women's Full Figure Elite Performance Elite Performance Sports Sports Bra 9167 Новак
Glamorise Women's Full Figure Elite Performance Elite Performance Sports Sports Bra 9167

80% полиестер, 15% полиамид, 5% еластан Увезени Затворање на кука и очи Само миење на рацете...

DEN 2.67
Комплет за хардвир од типот-Ц со откривање на радарот, погоден за Hupejos V7/V7Pro/V80 и CAM CAM CAM, 12V-24V до 5V/2.5A, со Новак
Комплет за хардвир од типот-Ц со откривање на радарот, погоден за Hupejos V7/V7Pro/V80 и CAM CAM CAM, 12V-24V до 5V/2.5A, со

1 Ве молиме, проверете дали ACC и BAT се правилно поврзани 2 Заштита на низок напон автоматски ја исклучува м

DEN 2.67
W10240949 Вентила за влез на ладна вода Компатибилен со Вител Машин за перење Kenmore Maytag, WPW10240949 Вода на вентилот за Новак
Обоен молив на уметникот Кох-и-нор 3800 црвеникаво месо, 14 x 3 x 1 см Новак
Обоен молив на уметникот Кох-и-нор 3800 црвеникаво месо, 14 x 3 x 1 см

12 моливи за поликолур Уметници обоени моливи 12 моливи со иста боја 12 моливи за поликолур Уметници обоен�

DEN 614.56
Предиво со тркалезна топка со пена свадба реквизити бела цврста топка пена измиена Новак
Предиво со тркалезна топка со пена свадба реквизити бела цврста топка пена измиена

Свадбени реквизити ❤ ФОАМС топката има мазна површина што ви овозможува да ги разубавите и прилагодува

DEN 150.24
Callaway машки замав технологија Хедер Ерго голф краток Новак
Callaway машки замав технологија Хедер Ерго голф краток

92 полиестер 8 еластин Увезени Затворање на патент Машинска миење Активна лента за половината : За поголе

DEN 3.33