15 парчиња запечатување на восочни стапчиња, лепак пиштол восок заптивки стапчиња за печат на восок заптивка, одлично за покани за венчавки, коверти за картички, бук

15 парчиња запечатување на восочни стапчиња, лепак пиштол восок заптивки стапчиња за печат на восок заптивка, одлично за покани

DEN 127.84

Новак

Достапно за нарачка

? Доволна количина : комплет за запечатување на пиштол за запечатување на пиштол вклучува 15 парчиња стапчиња за заптивка восок, 0,43in/11mm во дијаметар, 5,2in/132 mm во должина. Секој стап за печат прави приближно 12-15 пломби, еден пакет прави околу 180-225 заптивки. ? Премиум материјал : Нашите восочни заптивки стапови направени од смола со добар квалитет, лесно се топат и суво брзо, кои се супер лесни за печатење, флексибилни и не се лесни за пробивање под надворешната сила. Подобрата занаетчиство може совршено да ги покаже деталите за вашиот печат. Елегантни бои : Стапчињата за восок заптивка се дизајнирани со популарни бои, кои се фаворизирани од повеќето луѓе, со прекрасен метален сјај, лесен за совпаѓање со различни предмети, ќе додадат допир и елегантен допир на вашите покани. ? Лесно за нанесување : Запечатување на восочни стапчиња лесно се користат заедно со голем соодветна пиштол за лепак 0,44in/11,2 mm. За да се избегне восокот заглавен на печатот на восочен печат, може да ставите печат на восок заптивка на леден пакет помеѓу секои 4-5 впечатоци, исто така може да постигне подобри ефекти на шемата. Широки апликации : Лепак пиштол восок заптивка запчиња идеални за украсување на коверти, покани, поштенски картички, благодарни картички, занаети, пакување вино, завиткување на подароци, проект за DIY. Погоден за свадба, роденденска забава, Божиќ, празник, Денот на вineубените или какви било настани за славење. Бр. Не. Стапчиња за заптивка на восок можат да користат восок за запечатување на пиштол за лепак, што е скоро десет пати побрзо од традиционалните методи. Може да се стопи без пламен, не треба да се грижите за саѓи. Лепак за запечатување на пиштол восочни стапчиња како да се користи : . 1. Вметнете го вашиот восок стап во пиштол за лепак со ниска температура 0,44 ". Користете втор восок стапче во пиштолот за лепак за да го унапредете првиот. минути. 3.Поставете го активирањето да ја ослободи посакуваната количина на восок на вашиот проект, ставете го печатот за восок заптивка во центарот на восокот и почекајте 5 до 8 секунди. Извадете го од восокот. Совети : . Може да ставите печат на восок заптивка на мраз пакет помеѓу секои 4-5 впечатоци и да се осигурате дека ќе ја избришете вишокот на влага, ова брзо ќе го постави восокот и ќе му овозможи на заптивката лесно да се ослободи. Спецификација : . Материјал : смола. Боја : злато/бронза/црвен бакар. Големина : 0,43in во дијаметар, 5,2in во должина. Облик : долга цилиндрична. Количина : 15 парчиња.

Избор на клиент

107524 Комплетна корица компатибилна со Поларис Слингсхот 2015-2017, Гранд Турнинг Ле 2018, Slingshot S 2018, Slingshot SL 2015-2018, Новак
Ентони Паркер 2008-09 Горна палуба НБА кошаркарска картичка 181 Новак
Ентони Паркер 2008-09 Горна палуба НБА кошаркарска картичка 181

Картата е одлична за близу нане Вистинска картичка прикажана на фотографија Испорачано во пластичен то

DEN 1504.00
Doitool 50pcs Заштита Опфаќа професионални закрпи на кожата Филмски завои Новак
Doitool 50pcs Заштита Опфаќа професионални закрпи на кожата Филмски завои

ПУ филм Направено од материјал со висок степен, здрав, безбеден, практичен и издржлив Овие филмски прели

DEN 3.33
Вода на водата од 4 парчиња гроздобер мода дама виолетова флонц Новак
Вода на водата од 4 парчиња гроздобер мода дама виолетова флонц

Доказ за машини за миење садови : Гарантираме дека правилните применети и фиксни декорации ќе се претво�

DEN 1.00
Камерон Сино нова замена батерија одговара за дејството на dji osmo djp3ck Новак
Камерон Сино нова замена батерија одговара за дејството на dji osmo djp3ck

Ве молиме, осигурете се дека и бројот на моделот и батеријата се совпаѓаат со вашиот уред пред да го наба

DEN 428.64
Wutwuk компатибилен со Apple Watch Band 42mm 44mm 45mm 49mm, лента за ленти од iWatch за Apple Watch SE Ultra Series 8 7 6 5 Новак
Wutwuk компатибилен со Apple Watch Band 42mm 44mm 45mm 49mm, лента за ленти од iWatch за Apple Watch SE Ultra Series 8 7 6 5

Лесно прилагодување на големината : Компатибилните ленти на Wutwuk Apple Watch 44mm / 42mm / 45mm / 49mm со 4 отстранливи вр

DEN 2.67
Тенк резервоарот за тренингот на ицизон за жени - Атлетски вежбање на јога врвови отворени кошули за трчање Новак
1164527ilaskladprivate Новак
1164527ilaskladprivate

Длабочина прицврстување за 6 и 9 кај дебеломер Длабочина прицврстување за 6 и 9 кај дебеломер Стоп за длаб

DEN 0.67
Црна кутија Async RS232 до RS485 интерфејс конвертор DB25 до DB25 Новак
Црна кутија Async RS232 до RS485 интерфејс конвертор DB25 до DB25

Работи асинхроно, точка до точка или мултиточка, над 2 или 4 жици Стапки на податоци до 115,2 kbps...

DEN 159.04
Комплет за автомобили Doitool CALT CABT CABE CLIPS 42PCS не'рѓосувачки челик гумени перничиња за цевки метални стегила, борци Новак
Чевли за женски гел-рума од ASICS Новак
Чевли за женски гел-рума од ASICS

Увезени Faux кожа ѓон Синтетички кожни преклопувања : Помага да се обезбеди добра издржливост Решение за �

DEN 999.36
Okemeeo Wallид монтирање за Wyze Cam v3 и водоотпорно заштитно покритие за целосно новиот Wyze Cam v3 Новак
Okemeeo Wallид монтирање за Wyze Cam v3 и водоотпорно заштитно покритие за целосно новиот Wyze Cam v3

【Додатоци за камера Wyze Cam v3】 Добијте монтирање и случај за камера Wyze Cam V3 со 1 клик 【Целосна заштита】 За�

DEN 239.84
Одделение 56 Селско семе и сијалица од селото во Нова Англија Новак
Одделение 56 Селско семе и сијалица од селото во Нова Англија

Оддел 56 Порцелан со рачно обоени Серија на село во Нова Англија Воведен 1992 / Пензиониран 1996 година Голе�

DEN 1.00