Харлан Хоган Глас Оптимизирани Слушалки 2.0

Харлан Хоган Глас Оптимизирани Слушалки 2.0

DEN 2.00

Новак

Достапно за нарачка

Слушалки за Следење на студиото : дизајн со затворен грб, преку уво. Поудобно, подебела обложена кожна лента за глава и влошки за уши од мемориска пена покриени со кожа. 45мм 40? возачи со голема решетка со ефикасни неодимиумски магнети. 98 +- 3db Чувствителност W/10khz-26khz фреквенција одговор. Неверојатно силен и лесен на само 8,4 мл. Слушалки за Следење на студиото : дизајн со затворен грб, преку уво. Поудобно, подебела обложена кожна лента за глава и влошки за уши од мемориска пена покриени со кожа. 45мм 40? возачи со голема решетка со ефикасни неодимиумски магнети. 98 +- 3db Чувствителност W/10khz-26khz фреквенција одговор. Неверојатно силен и лесен на само 8,4 мл. Слушалките за следење на студиото оптимизирани за гласовна работа. Сега уште подобро! Додека музичарите и многу потрошувачи избираат слушалки поради нивниот бас што штрака на тапанчето, дизајнот со отворен грб, на уво тие се лош избор за гласовна работа. Треба да го слушнеме јасниот, транспарентен и искрен звук на нашите гласови. Бидејќи често преземаме насока додека зборуваме, потребни ни се слушалки со затворен грб, целосно преку уво, така што ниту едно истекување на аудио или повратни информации не ги уништува нашите перформанси. Плус ни требаат удобни слушалки бидејќи често ги носиме со часови , изведувајќи и често, уредувајќи. VOHP 2.0 обезбедува точен, транспарентен звук со подобрен аудио од средна класа, помалку бас И суштество-удобности што ги заслужуваме. Цврстите ушни школки се изработени од алуминиум - не почеста пластика - за звук на звук "истекување."Овие телефони се неверојатно удобни дури и во долги сесии благодарение не само на нивната тежина (едвај повеќе од половина килограм), туку и поради меката еластична кожа - не винил - ушни влошки исполнети со Мемориска Пена погодна за очила. Подебелата лента за глава обложена со кожа, телескопски раце од не ' рѓосувачки челик и автоматско прилагодување на немагнетната манганска челична рамка прегратка-не боли-главата. Комбинацијата поврзана со левата страна што не се заплеткува директно на намотаниот кабел се протега од 5 до 10 стапки, завршувајќи во два позлатени мини приклучоци од 3,5 мм. И вклучениот адаптер за завртки од 1/4 инчи ви овозможува да се поврзете со студиската стандардна аудио опрема. Бидејќи секогаш постои шанса кабелот за слушалки може случајно да се повлече лабав нашиот дизајн 2.0 вклучува мини-приклучок на ушните школки што ја прави замената на кабелот да трае неколку секунди. Бидејќи многу добрите претпочитаат да ги следат нивните перформанси само со едно уво, двете слушалки ротираат за 180 степени. Вклучената торба за складирање обложена со кожа го комплетира пакетот. Конечно, слушалки дизајнирани имајќи ги предвид гласовните изведувачи. Детална, точна репродукција на глас без бас во подем или писклив висок крај-заедно со инженерството што ги прави апсолутна радост за носење.

Избор на клиент

ФАА табела: VFR TAC Baltimore-Washington TWAS Новак
ФАА табела: VFR TAC Baltimore-Washington TWAS

Сега испорака на тековно издание : 17 јуни Следен ефективен датум : 12 август Секогаш на залиха на Руби 3,43 nm

DEN 143.04
ГУАНЛИ 1pc Челик Храна Клип Запечатување Клип Влага-Доказ Клип Папка Храна Запечатување Gadgets Q5f7 Складирање Новак
Облека За Реката Чарлс Машка, ниту велигденска Водоотпорна Јакна За Дожд Новак
Облека За Реката Чарлс Машка, ниту велигденска Водоотпорна Јакна За Дожд

100% Најлон Увезени Затворање на врвка Машинско Перење Дише, ветроупорен и водоотпорен хидролит најлон...

DEN 399.04
Вагнер Колеџ Сихокс Сопственост На, Колеџ Капи Новак
Вагнер Колеџ Сихокс Сопственост На, Колеџ Капи

55% Пена / 45% Најлон Предвремено затворање Миење Раце Само Прилагодлива Големина 5 панел пена структурира�

DEN 2.00