Аголни Контактни Лежишта, Топчести Лежишта Со Низок Шум Лизгачки Униформен Челичен Материјал За Текстилни Машини

Аголни Контактни Лежишта, Топчести Лежишта Со Низок Шум Лизгачки Униформен Челичен Материјал За Текстилни Машини

DEN 0.33

Новак

Достапно за нарачка

Лесен За Нас Лесен за употреба и фина изработка. Без никакви тешки барања иако го користите за прв пат. Широка Примена Главно се користи Во текстилни машини, машини за печатење, автомобилска индустрија, апарати за домаќинство, детектор за валута. Производствена Материја Изработена од висококвалитетен челичен материјал, долг работен век, лизгава, без рабови и низок шум за време на работата. Добар Заптивкаво Двете страни на двојниот ред аголните контактни топчести лежишта се дизајнирани со заптивки за да го одржат маслото за подмачкување во запечатена состојба. Униформа цврстина со високи Перформанси, отпорност на абење, отпорност на висока температура и двојна заштита за да се избегне контаминација. Функција : 1. Производствен Материјал : Изработен од висококвалитетен челичен материјал, долг работен век, лизгав, без рабови и низок шум за време на работата.2. Добро Запечатување : Двете страни на дворедните аголни контактни топчести лежишта се дизајнирани со заптивки за да го одржат маслото за подмачкување во запечатена состојба.3. Високи Перформанси : Униформа цврстина, отпорност на абење, отпорност на висока температура и двојна заштита за да се избегне контаминација.4. Широка Примена : Главно се користи во текстилни машини, машини за печатење, автомобилска индустрија, апарати за домаќинство, детектор за валута.5. Лесен за Употреба : Лесен за употреба и фина изработка. Без никакви тешки барања иако го користите за прв пат.Спецификација : Тип На Ставка : Топчеста Носивост : Прибл.223г / 7.9 Озматеријал : Челичен Дијаметар : Прибл.20мм / 0,8 Инутер Дијаметар : Прибл.52мм / 2.0 во дебелина : Прибл.Список на пакети 22мм / 0,9 : 1 х Лежиште.

Item Type: BallBearing
Weight: Approx.223g / 7.9oz
Material: Steel
Inner Diameter: Approx.20mm / 0.8in
Outer Diameter: Approx.52mm / 2.0in
Thickness: Approx.22mm / 0.9in
Package List: 1 x Bearing

Избор на клиент

Билки од земјата на чудата 20мг Тиоколхикозид, КАС 602-41-5, Чистота Над 98% Новак
Билки од земјата на чудата 20мг Тиоколхикозид, КАС 602-41-5, Чистота Над 98%

ВЕ МОЛИМЕ запомнете : 20мг е 1 / 50 од грам, што е мал волумен толку многу што го игнорирате Ако сте доволно в�

DEN 4000.00
Фалер 150401 Основни Покрив &засилувач; Кат 2 Хо Скала Зграда Комплет Новак
Фалер 150401 Основни Покрив &засилувач; Кат 2 Хо Скала Зграда Комплет

Дизајниран за градители на модели и колекционери на возраст над 491 година Високо детална пластика...

DEN 636.80
20W Брз блок за полнач на wallидови за Google Pixel 7 Pro 6 Pro 6a, iPhone 14/14 Pro/14 Plus/14 Pro Max 13 12 11 SE, iPad Pro Новак Попуст
20W Брз блок за полнач на wallидови за Google Pixel 7 Pro 6 Pro 6a, iPhone 14/14 Pro/14 Plus/14 Pro Max 13 12 11 SE, iPad Pro

【Безбеден и компактен】 : Вграден паметен IC чип.9" Gen 4 / 3 (2020 / 2018), i Pad Pro 11 ”Gen 2 / 1 За i Phone 14 / 1 14 PlPro / 14 Pro Max / 13

DEN 143.84
Поли листови, 4 мил, 24 'x 100', црна, 1/случај Новак
Поли листови, 4 мил, 24 'x 100', црна, 1/случај

Црниот поли плочки прави одлично покритие за опрема и машини за заштита од влага, нечистотија и прашина.

DEN 4714.40
Брок Пурди Потпиша Автограм Сан Франсико 49ерс Целосна Големина Флеш Фудбалски Шлем Со Бекет Автентикација Новак
Ampco Безбедносни Алатки SS-3/4D22MM Приклучок, Стандард, Не-Искри, Не-Магнетни, Отпорни На Корозија, 3/4 Диск, 22 mm Новак
Ampco Безбедносни Алатки SS-3/4D22MM Приклучок, Стандард, Не-Искри, Не-Магнетни, Отпорни На Корозија, 3/4 Диск, 22 mm

НеИскри, НеМагнетни Фабрика Меѓусебно Одобрени, Направени во САД, Берилиум Слободен НеИскри за употреб�

DEN 3.33
Престан Професионални Возрасни Средни Кожата КПР-Аед Обука Маникин 4-Пакет Од Престан Производи Новак
Престан Професионални Возрасни Средни Кожата КПР-Аед Обука Маникин 4-Пакет Од Престан Производи

Стапка на компресија И Длабочина Повратни Информации Уреди Лесно за вметнување на брзини на белите дро�

DEN 0.33
Бери Сандерс Потпиша Детроит ЛАЈОНС Флеш Ридел Брзина Целосна Големина Реплика Шлем-Автограм Нфл Шлемови Новак
NC замена за чистач за чистење чисти крпи од четки за Xiaomi за Roborock T7 T7plus S7 Новак
NC замена за чистач за чистење чисти крпи од четки за Xiaomi за Roborock T7 T7plus S7

1 Изработено е од висококвалитетни материјали, потрајни 2 Силни функции за апсорпција на вода, веднаш су�

DEN 3.00