Gigabit Multi-mode SC Fiber во Ethernet Media Converter, вграден модул SFP Fiber, 850nm, MMF, дуплекс, до 550 метри, двојно SC влакна до 10/10/1000Base-TX

Gigabit Multi-mode SC Fiber во Ethernet Media Converter, вграден модул SFP Fiber, 850nm, MMF, дуплекс, до 550 метри, двојно

DEN 463.84

Новак

Достапно за нарачка

Беспрекорна конверзија на SC Fiber во бакар-Оваа оптика на влакна во конверторот на медиуми во Етернет е вграден мултимод SFP модули, што ви овозможува да го конвертирате SC Fiber во 10/100/1000 Base-T RJ-45 бакарни медиуми или обратно. Проширете го растојанието на преносот - Со користење на овој конвертор на медиуми на Ethernet Fiber, можете лесно да го проширите растојанието на врската до 550 метри преку влакна OM3/OM4 мулти режим (MMF, SC, Duplex). Приклучување и репродукција - Не е потребна инсталација или конфигурација на софтвер. Дизајнот што може да се замени со топло го прави овој конвертор на етернет влакна лесен за инсталирање и решавање на проблеми. Сигурна авто-преговори Gigabit Connection-10/100/1000 Mbps Авто-преговори RJ45 Порта поддржува автоматско-MDI/MDIX кросовер и режим на трансфер на полу-дуплекс/целосен дулепс, премостување на различни мрежни брзини и уреди во мрежата на гигабит влакна. Што добивате - 1* Gigabit Ethernet во конверторот на медиуми за медиуми на SC; 1* напојување (UL овластен, 5 V-1 A); 3-годишна гаранција, бесплатна доживотна техничка поддршка. Беспрекорна конверзија на SC Fiber во бакар-Оваа оптика на влакна во конверторот на медиуми во Етернет е вграден мултимод SFP модули, што ви овозможува да го конвертирате SC Fiber во 10/100/1000 Base-T RJ-45 бакарни медиуми или обратно. Проширете го растојанието на преносот - Со користење на овој конвертор на медиуми на Ethernet Fiber, можете лесно да го проширите растојанието на врската до 550 метри преку влакна OM3/OM4 мулти режим (MMF, SC, Duplex). Приклучување и репродукција - Не е потребна инсталација или конфигурација на софтвер. Дизајнот што може да се замени со топло го прави овој конвертор на етернет влакна лесен за инсталирање и решавање на проблеми. Сигурна авто-преговори Gigabit Connection-10/100/1000 Mbps Авто-преговори RJ45 Порта поддржува автоматско-MDI/MDIX кросовер и режим на трансфер на полу-дуплекс/целосен дулепс, премостување на различни мрежни брзини и уреди во мрежата на гигабит влакна. Што добивате - 1* Gigabit Ethernet во конверторот на медиуми за медиуми на SC; 1* напојување (UL овластен, 5 V-1 A); 3-годишна гаранција, бесплатна доживотна техничка поддршка. 1 PC 10/1 100/1000 M Двојно влакно, mm, 850nm, 550m, SC конектор, конвертор на медиуми за медиуми на етернет со влакна од медиуми 10/100 Mbps и 10/100/1000 Mbps 950 серии е еден вид интелигентни, адаптивни и брзи уреди за конвертор на етернет. Може да спроведе пренос на податоци помеѓу електрични сигнали на Twisted Pair и оптички сигнали кои се двата типа медиуми за мрежна врска. Овој вид медиумски конвертор може да го прошири растојанието на преносот на 0,55 километри (мултимод) или 120 километри (единечен режим). Користењето на медиумски конвертор е економично решение за да се постигне база на пренесување на долги растојанија на тековниот статус. Карактеристики * Во согласност со IEEE802.3 10 Base-T, IEEE802.3 U 100 BASE-TX/FX, IEEE802.3 AB 1000 BASE-T, IEEE802.3 Z 1000 BASE-SX/LX, IEEE802.1 A, IEEE802.1 PQ0 S, IEEE802.1 D Скриено дрво. * MDI/MDI-X Auto Negotiation * Supports 2 U 19” System Chassis , holds up to 14pcs standalone type media converter or 16pcs card based media converter * Hot Pluggable & Wall-Mountable * Stable performance more than 50 thousands hours with fault-free * Единствено решение за ИЦ применето * Поддржува 10/100 Mbps и 10/10/1000m целосна/половина дуплекс и авто-преговори, лесни надградби * поддржува VLAN пренос * Стабилна изведба повеќе од 50 илјади часови со без дефект * во сообразност со безбедносниот код на FCC , CE и Rohs.

Избор на клиент

Марг AC Адаптер Полнач За Верифон MX870 MX8X0 Omni 7000 7000LE 7100 Напојување Новак
Марг AC Адаптер Полнач За Верифон MX870 MX8X0 Omni 7000 7000LE 7100 Напојување

Questares q : Специјалниот дизајн и висококвалитетните материјали гарантираат дека адаптерот се чува на нис�

DEN 2.33
Јутефан нхл 1 Рерна Мит Новак
Јутефан нхл 1 Рерна Мит

100% памук Увезени Димензии : 13.25 "х 6.5" Материјал : 100% памук; отпорен на топлина Инструкции за нега : машинск�

DEN 255.84
Adapter FocusFoto M42-Fx за M42 42mm завртки за монтирање на леќата што може да се компатибилни со Fujifilm fuji x-mount без Новак
Adapter FocusFoto M42-Fx за M42 42mm завртки за монтирање на леќата што може да се компатибилни со Fujifilm fuji x-mount без

Направено од алуминиумска легура, анодизирана конструкција Адаптерот за цврсти метални леќи овозможув

DEN 1.33
CC0805JPNPO9BN331 - Фиксни 2 -пини SMD 0805JPNPO9BN331 Новак
CC0805JPNPO9BN331 - Фиксни 2 -пини SMD 0805JPNPO9BN331

0805 повеќеслоен керамички кондензатор (MLCC) Површинска монтажа (SMD) Фиксиран керамички кондензатор SMD (100 п

DEN 1382.40
Затегнување на затегнувач на макара на Dreyoo Drive и безделник Компатибилен со Chevrolet C1500 приградски/Ford Escape Ranger Новак
Слушалки со голема брзина, пламен, 4,70 милиметар | БУР-312.19 Новак
Слушалки со голема брзина, пламен, 4,70 милиметар | БУР-312.19

Совршено за поднесување, поставување камен и други апликации за накит Направено од челик со голема брзи

DEN 1337.60
Би-доверба CF11809 филтер за воздух во кабината, замена за Chevrolet Silverado 1500 2014-2018 Suburban 2015-2020 Новак
Би-доверба CF11809 филтер за воздух во кабината, замена за Chevrolet Silverado 1500 2014-2018 Suburban 2015-2020

Компатибилност : Заменски филтер за воздух во кабината за (Cadillac Escalade 20142020), (Cadillac Escalade ESV 20152020), за (Chevrolet Silv

DEN 224.80
Амосфун Креативен Зајак Облик Фиба Гроздобер Стил Дрвена Коса Стап Декоративно Дрво Коса Вилушка За Девојки Новак
4PCS UTB18 куќиште за месинг Оска опфаќа контра тежина за аксијална RC Crawler 1/18 UTB18 Capra Unlimited Trail Buggy RTR Autgrade Новак
4PCS UTB18 куќиште за месинг Оска опфаќа контра тежина за аксијална RC Crawler 1/18 UTB18 Capra Unlimited Trail Buggy RTR Autgrade

? Направено од месинг, единечна тежина е 30g Прецизност CNC машинирана, го прави производот точен по големи�

DEN 3.00
Мажи Зимска Шапка За Грав, Жени Плетени Лигави Гравчиња Манжетни Капа На Черепот Топла Скијачка Капа Новак
Мажи Зимска Шапка За Грав, Жени Плетени Лигави Гравчиња Манжетни Капа На Черепот Топла Скијачка Капа

100% Увезена акрилна киселина Увезени Еластично затворање Миење Раце Само Мажи Жени Бини Топла Шапка Одл�

DEN 2.00
Ксумеи Комплет За Полнење Мастило Црно За Касети За Печатач HP МАСТИЛО 952 902 951 950 933 63 62 61 60 901 932 21 22 920 940 Новак
Ксумеи Комплет За Полнење Мастило Црно За Касети За Печатач HP МАСТИЛО 952 902 951 950 933 63 62 61 60 901 932 21 22 920 940

Пакетот вклучува : 3х100 МЛ Кс Црно мастило за боја, со 1 шприц игли и 1 ракавици, што може добро да ги задово�

DEN 2.67
Производи за миленичиња Мираж 8-инчни среќни кошули за печатење на екранот Ханука за миленичиња, Х-мали, сиви Новак
Уметнички алтернативи јаглен лоза тенка 6/pkg-средно медиум Новак
Уметнички алтернативи јаглен лоза тенка 6/pkg-средно медиум

Димензија на пакетот на артикалот : 6.199999993676 L X 1.599999998368 W X 0.4999999994949 H инчи Тежина на пакет на артикли 0.02204600

DEN 1.00