Prusament PLA едноставно зелена 1 кг, филамент 1,75мм, толеранција на дијаметар +/- 0,02мм

Prusament PLA едноставно зелена 1 кг, филамент 1,75мм, толеранција на дијаметар +/- 0,02мм

DEN 1168.00

Новак

Достапно за нарачка

Произведена во куќата од Prusa Polymers - не бевме задоволни од квалитетот на нишките на пазарот. Затоа, решивме да направиме свои. Како дел од групата истражувачки компании PRUSA, ние сме единствениот производител на 3Д печатач со свое производство на филаменти. Материјали со премиум одделение и темелно тестирање - целиот процес на производство е внимателно набудуван и тестиран - дијаметар на низата, конзистентност на бојата и механички својства - за да се осигура дека секоја количка е совршена. Квалитет на igh Може да се проверите - ние сме единствениот производител што им дава на клиентите опција целосно да ги проверат параметрите на секоја количина на влакно. Само скенирајте QR -код на Spool за да ги видите сите детали на Интернет. 0. 02 мм Прецизност на производство - Веруваме дека индустријата стандард од 0, 05 мм не е доволен за совршено 3Д печатење. Наместо тоа, гарантираме ± 0,02мм (0,03 ± за мешавини) прецизност и високо-конзистентни бои во нашите нишки за плата. Prusament PLA е наше сопствено вложување во куќата. Целиот процес на производство е внимателно следен и тестиран - гарантираме прецизност од 0,02мм ± 0,02мм (0,03 ± за мешавини) и високо -конзистентни бои. Можете да ги проверите параметрите на секоја количка што ја направивме на Prusament.com. Проверете ја примерокот на примерокот!.

Избор на клиент

1989 Топс Бејзбол 233 Грег Џеферис Њујорк Метс Официјална Млб Трговска Картичка Новак
1989 Топс Бејзбол 233 Грег Џеферис Њујорк Метс Официјална Млб Трговска Картичка

Њујорк Метс Грег Џеферис Над 100.000 огласи Специјалните Заштедуваат Пари Војна На Ѕвездите Одење Мртов Хо

DEN 0.67
Остин Тиндл потпиша Токио Гул Кен Канеки Картичка Бекет Плоча Новак
Остин Тиндл потпиша Токио Гул Кен Канеки Картичка Бекет Плоча

Остин тиндл автограм Токио Гул Картичка беше потпишан на приватно потпишување на 4 / 8 / 2022 во Ханибал, МО..

DEN 2.67
PUSOKEI Тв Ѕид Монтирање, Тв Ѕид Држач Универзална Ултратин ФИКСНА Тв Штанд СО VESA 400x400mm До 110lb ЗА 14-55in Тв ЦЕЛОСНА Новак
Новороденче Фотографија Реквизит Принцеза Девојки Фото Реквизит Цвет Лента За Глава Туту Здолниште Фустан Новак
Nybw Деверуша Фустан Коктел Фустан Глуждот Долг Фустан Вечер Партија Фустан Жени Ангажман Фустан Новак
Nybw Деверуша Фустан Коктел Фустан Глуждот Долг Фустан Вечер Партија Фустан Жени Ангажман Фустан

Стил : Секојдневен, моден, Секси Повод : Партија Ве Молиме Внимавајте Табелата Со Големини На Сликата Е В�

DEN 561.60
М7 х 12,8 мм Од Челик Цинк Завршна Обработка Стандардни Сплит Брава Подлошки, 100 пк. Новак
М7 х 12,8 мм Од Челик Цинк Завршна Обработка Стандардни Сплит Брава Подлошки, 100 пк.

Цена За : Секој Надвор Диа : 12,8 мм Заврши : цинк Внатре Диа : 7,1 мм Се Среќава / Надминува : D127 B Материјал : Де�

DEN 764.80
Мали База Тв Штанд, LEADZM 32-65 Еден Нишало Мала База Тв Штанд Tmxd-103 Лого 35KG / VESE400*400 / Нагоре И Надолу -10~10° Новак
Мали База Тв Штанд, LEADZM 32-65 Еден Нишало Мала База Тв Штанд Tmxd-103 Лого 35KG / VESE400*400 / Нагоре И Надолу -10~10°

Мала База Тв Штанд, 3 Мала тежина и лесна инсталација Мала База Тв Штанд, 4 Висококвалитетниот челик не е �

DEN 844.80
Моторого Црн Куршум МОТОЦИКЛ ЛЕР Индикатори За Трепкање Трепкачи Со Килибарни Леќи Компатибилни За Јамаха Seca550 Новак