1955 Топс Бејзбол комплетен сет VG/ex

1955 Топс Бејзбол комплетен сет VG/ex

DEN 516.80

Новак

Достапно за нарачка

Прикажаните слики се вистинските скенирања на картичките што ќе ги примате. Картите вклучени во овој сет ќе се продаваат за 18.431,25 долари ако се купат одделно. Вклучени некои клучни играчи се : Роберто Климент, Сенди Куфакс и Вили Мејс. Овој комплетен комплет за бејзбол од 1955 година Топс содржи 206 картички, во просек многу добри/одлични 4 состојби. 100% гаранција за задоволство за сите набавки. За прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте не. Прикажаните слики се вистинските скенирања на картичките што ќе ги примате. Картите вклучени во овој сет ќе се продаваат за 18.431,25 долари ако се купат одделно. Вклучени некои клучни играчи се : Роберто Климент, Сенди Куфакс и Вили Мејс. Овој комплетен комплет за бејзбол од 1955 година Топс содржи 206 картички, во просек многу добри/одлични 4 состојби. 100% гаранција за задоволство за сите набавки. За прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте не. 1955 Топс Бејзбол Комплетен сет (сет на бејзбол) VG/Ex. Овој комплетен сет на Топс од 1955 година содржи 206 картички и е првиот сет во кој картичките беа хоризонтално ориентирани. Секоја картичка има голема шут на главата и помала фотографија со целосна должина на плеерот, и во боја. Исто така, постои факсимил на потписот на играчот на предниот дел на картичката. Картите броеле 175, 186, 203 и 209 никогаш не биле издадени. Трите големи дебитантски картички во сетот „Топпс“ од 1955 година се : Роберто Климент, Хармон Килбереј и Сенди Куфакс. Играчи вклучени во овој сет што сега се наоѓаат во Домот на славните : Вилијамс, Спан, Банкс, Калин, Jackеки Робинсон, Арон, Климент, Куфакс, Метјус, Бера, Ризуто, Мејс, Снајдер, Килебју, Ирвин, Херман, hухузер. Набавени одделно картичките во овој сет имаат раскина вредност од 18.431,25 $. Картите рангирани според вредност : 1955 Топс #164 Роберто Климент : ПСА 4 - ВГ/Екс 1955 Топпс #123 Сенди Куфакс : 3 - ВГ 1955 Топс #194 Вили Мејс : 4 - VG/EX 1955 Topps #50 Full Jackie Robinson : 3 - VG 1955 Topps #47 Hank Aaron : 3 - VG 1955 Topps #198 Јоги Бера : PSA 4 - VG/EX 1955 Topps #124 Harmon Killebrew : 4 - VG/EX 1955 TOPPS #2 TED WILLIAMS : 3 - VG 1955 TOPPS #210 DUKE SNIDER : 4 - VG/EX 1955 TOPPS #187 GIL HODGES : 3 - VG 1955 TOPPS #195 ED ROEBUCK : 4 - VG/EX 1955 TOPPS # 4 Ал Калин : 3 - VG Постави дефект по оценка : Број на картички во Сет 206 Просечна оценка - пондерирана според вредност 3,79 - VG/EX просечна оценка - невообичаена 3,93 - VG/EX одделение Дефект 5 - EX 30 4 - VG/EX 130 PSA 4 - VG/EX 2 3.5 - VG+ 1 3 - VG 43 Цена ако се купат одделно 18.431,25 $ картички на Деканот нуди 100% гаранција за задоволство од пари за сите набавки. Само контактирајте не во рок од десет дена од датумот на купување и ние ќе ви ги вратиме парите или, кога е можно, ќе ги замениме картичките. СН : BSET #4707973.

Избор на клиент

Летечкиот Рибар Муриел Ги Поларизираше Очилата за Сонце Со АКУТЕН Ув Блокатор за Риболов и Спортови На Отворено Новак Попуст
М25 € 1мм Метрички Хсс Десна Рака Нишка Допрете 25мм€1 Новак
М25 € 1мм Метрички Хсс Десна Рака Нишка Допрете 25мм€1

метрички прави славини : М25€1мм материјал : ХСС( челик со Голема брзина) Обработка : челик, железо, бакар, �

DEN 1585.60
2 ПАРЧИЊА Голем Домашен Сладок Домашен Знак 32х14 Инчи Новак
2 ПАРЧИЊА Голем Домашен Сладок Домашен Знак 32х14 Инчи

Ќе Добиете Парче висококвалитетен преклопен домашен сладок домашен знак декор, кој доаѓа со прекрасен �

DEN 1.00
Женски Екипаж Брод Вратот Вратот Памук Графички Обична Блуза Маица За Дами Fall Лето К3 К3 Новак
Женски Екипаж Брод Вратот Вратот Памук Графички Обична Блуза Маица За Дами Fall Лето К3 К3

кошула со долги ракави женски женски кошули зимски елек со долги ракави за жени блузи за пливање женски

DEN 2.00
Лизол Додаток За Дезинфекција За Перење Алишта, Остар Лен, 90 Fl Oz Новак
Лизол Додаток За Дезинфекција За Перење Алишта, Остар Лен, 90 Fl Oz

Убива 99,9% од бактериите Како Стафилокок Ауреус и Клебсиела пневмонија, едноставно додадете во циклусот

DEN 188.48
2019 Топс Хром Војна На Ѕвездите Наследство Рефрактор 69 Капетанот Коди Зема Цел Тргување Картичка Новак
HP ZBook Firefly 15 G7 15.6 Мобилна Работна Станица-Full HD - 1920 x 1080-Intel Core i7 i7 - 10610u Quad-core 1.80 GHz-8 GB Новак
HP ZBook Firefly 15 G7 15.6 Мобилна Работна Станица-Full HD - 1920 x 1080-Intel Core i7 i7 - 10610u Quad-core 1.80 GHz-8 GB

Производител На Процесор : Интел Тип на процесор : Јадро i7 Процесор Генерација : 10Ти Генерал Процесор Мод

DEN 3199.84