CNACRO LC100-A LC-100A дигитална LCD со голема прецизност на индуктивност LC точност 1% 1%

CNACRO LC100-A LC-100A дигитална LCD со голема прецизност на индуктивност LC точност 1% 1%

DEN 2.33

Новак

Достапно за нарачка

Врз основа на принципот на резонанца L/C. Прецизна пресметка на микроконтролерот со голема брзина. Мерење на опсегот под 1 UH и1 PF. Особено квалификувајте се во микробрановата производство и мерење на трансформаторот за напојување со вклучување на електрична енергија, индуктивност на филтерот и наскоро. Режим на приказ : 1602 ЛЦД; Display Digit : 4; Интерфејс : Mini USB напон за снабдување : 5 V. Врз основа на принципот на резонанца L/C. Прецизна пресметка на микроконтролерот со голема брзина. Мерење на опсегот под 1 UH и1 PF. Особено квалификувајте се во микробрановата производство и мерење на трансформаторот за напојување со вклучување на електрична енергија, индуктивност на филтерот и наскоро. Режим на приказ : 1602 ЛЦД; Display Digit : 4; Интерфејс : Mini USB напон за снабдување : 5 V. Врз основа на принципот на резонанца L/C, прецизната пресметка на микроконтролерот со голема брзина, мерниот опсег под 1 UH и1 PF, особено се квалификува во производство на микробранови и мерење на трансформаторот за напојување на електрична енергија, индуктивност на филтерот и наскоро. LC100-A има четири позиција на мерен опсег : 1.C опсег .... капацитивност (0.01 PF-10 UF) 2.L опсег .... индуктивност (0.001 UH-100 MH) 3.HI .L опсег ... голема индуктивност (0.001 MH-100 H) 4.hi.c опсег ... голем опсег на капацитет (1 UF-100 MF) Техники податоци : Точност на капацитивност : 0.01 PF-1 PF : 5% 1 PF-1 UF : 1% 1 UF-10 UF : 5% мин резолуција на капацитивност (C-датотеки) : 0.01 PF Точност на индуктивноста : 0.001 UH-1 UH : 5% 1 UH-100 MH : 1% мин резолуција на индуктивност (L датотеки) : 0.001 UH голема индукција Точност : 100 MH-1 H 1%; 1 H-100 H 5%; Мин резолуција на голема индуктивност (HL-датотеки) : 0,001 MH голема точност на капацитивност : 1 UF-100 MF-5% Мин Резолуција на голема капацитивност (HC датотеки) : 0.01 UF Фреквенција : L датотеки 、 C датотеки : ABT.500 KHz HL датотеки : ABT. Режим за мерење 500 Hz : Резонанца на LC Резонанца Режим на приказ : 1602 LCD Display Digit : 4 Интерфејс : Mini USB & φ5.5 DC напон за напојување на приклучокот : 5 V Пакет Вклучен : 1*LC100-A Дигитален L/C мерач на индуктивност Мерач 1*Mini USB кабел 1*LC100 -Па прирачник за корисници.

Избор на клиент

800 x завртки за покриви вкрстена глава + квадратна орев ZP цинк позлатена 6мм m6 x 16mm Новак
800 x завртки за покриви вкрстена глава + квадратна орев ZP цинк позлатена 6мм m6 x 16mm

Цинк позлатен челик Водоотпорен метричка нишка Ве молиме, оставете го добиточната храна, бидејќи ги цен

DEN 1.00
Алеси Babyboop Hors-d'oeuvre Quad Новак
Алеси Babyboop Hors-d'oeuvre Quad

кујна Алеси кујна Алеси Карактеристични четири делот дизајнирање Функционалност со естетска привлечн�

DEN 320.00
Clucchxperts Спојката Пилот Лого+Комплет Алатка За Усогласување Компатибилен Со Ford Сонда MX-6 626 2.0 L Новак
Clucchxperts Спојката Пилот Лого+Комплет Алатка За Усогласување Компатибилен Со Ford Сонда MX-6 626 2.0 L

Производителот Дел Број : CXPFPM53123 PBНА Гаранција : Да Марка : Clucchxperts Земја / Регион На Производство : Сад...

DEN 304.00
Adidas Women's Plus Plus Size Essentials Essentials Reece Tapered манжетни панталони Новак Попуст
Adidas Women's Plus Plus Size Essentials Essentials Reece Tapered манжетни панталони

Памукмешавина Затворање на влечење Тенок вклопување, цртеж на еластична половината 53% памук, 36% рецикли�

DEN 730.56
Плимор патент што може да се повлече од пластични кеси, 4 мил со висина, 5 x 8 Новак
Плимор патент што може да се повлече од пластични кеси, 4 мил со висина, 5 x 8

Големина на торбата : висока 5 "широка x 8", под патентот (127мм x 203мм), има дупка 1 / 4 "центрирана над патентот..

DEN 487.84
Мика Рачно Намотана Акома Пуебло Керамичка Чинија со Набразден Раб Новак
Мика Рачно Намотана Акома Пуебло Керамичка Чинија со Набразден Раб

Традиционално Рачно Намотан Сад со Набразден Раб Рачно Насликани Со Користење На Природни Пигменти...

DEN 3.00
Powerbass ACS - 4120 Засилувачи Новак
Powerbass ACS - 4120 Засилувачи

2ом Стерео / 4ом Моно Стабилно Коло Влезови На Високо / Ниско Ниво Променлива 12db Висок / Низок Премин Ел

DEN 1129.60
Challenge Coin 24-K злато позлатена 1915-s 10 $ Злато индиски полу-орел копирање копирање на копирање Подароци за монети Новак
Кутија за далечински управувач со знаме на Chicago Paisley Flag Multifunctional PU кожа ТВ далечински држач за организатор на Новак
Полнач за боксерски бран компатибилен со Astell & Kern Kann Max - Безжичен полнач на wallидови на Wallидот, безжичен полнач Новак
Влезен вратило на преносот Globe X5C42-1 со 22 заби Новак
Влезен вратило на преносот Globe X5C42-1 со 22 заби

Оригинален дел за замена на OEM Globe е давател на кујна и професионална опрема за храна, вклучувајќи ликари

DEN 1294.40
Amanaote пиштол црна 1,5 Внатрешен дијаметар Д прстен Д прстени не заварен пакет од 6 Новак
Amanaote пиштол црна 1,5 Внатрешен дијаметар Д прстен Д прстени не заварен пакет од 6

Г Внатрешен дијаметар на ток на прстенот : 1,5 ", внатрешна висина : 0,85" D Дијаметар на жицата на Рин Бака : 0,15

DEN 1.00
Изолиран тест за клип за крокодил, алигаторски клип до DC Power Male Connector Connector Connector 50cm Новак
Изолиран тест за клип за крокодил, алигаторски клип до DC Power Male Connector Connector Connector 50cm

Име : Кабел за клип на алигатор Пол на конекторот : 5,5x2.5 mm машки / приклучок Должина : околу 50 см...

DEN 1.33
Целосна свила благ анти-сјај за заштита на екранот, компатибилен со LG Monitor 32 [Пакет од 2] Новак
Целосна свила благ анти-сјај за заштита на екранот, компатибилен со LG Monitor 32 [Пакет од 2]

Ултратенок и свилен екран за заштита на екранот дизајниран специјално за LG Monitor 32 (32 UL500W) Благата облога �

DEN 1295.20
М20-2,5 Х 230мм, ДИН 931 / ИСО 4014, Метрички, Шестоаголни Завртки Завртки, Дел Конец, А4-80 Нерѓосувачки Челик Новак
М20-2,5 Х 230мм, ДИН 931 / ИСО 4014, Метрички, Шестоаголни Завртки Завртки, Дел Конец, А4-80 Нерѓосувачки Челик

Шестоаголните завртки за капачиња се произведуваат до построги толеранции во споредба со шестоаголнит

DEN 5280.80