8 парчиња 12x12mm Флејт тркало 80 решетки Абразивна мелење глава со 1/8 Шанк за ротирачка алатка

8 парчиња 12x12mm Флејт тркало 80 решетки Абразивна мелење глава со 1/8 Шанк за ротирачка алатка

DEN 1.00

Новак

Достапно за нарачка

Грануларност : 80#; Големина на тркалото : 12 x 12mm / 0,47 x 0,47inch (d*l); Дијаметар на Шанк : 3мм / 0,12inch. Перформанси : Новиот абразивен е континуирано изложен за да се спречи затнувањето и да се даде униформа финиш. Примена : Идеално за мелење и полирање рамни или контурирани површини на широк спектар на материјал. Белешка : R.P.M Max : 800-1000r.p.m; Ве молиме, ротирајте ја во насока на стрелките на часовникот кога користите, не користете го спротивно од стрелките на часовникот. Содржина на пакетот : 8 компјутери X тркала за размавта; 1 компјутери X Shank. Една шанка се препорачува за употреба со неколку тркала. Грануларност : 80#; Големина на тркалото : 12 x 12mm / 0,47 x 0,47inch (d*l); Дијаметар на Шанк : 3мм / 0,12inch. Перформанси : Новиот абразивен е континуирано изложен за да се спречи затнувањето и да се даде униформа финиш. Примена : Идеално за мелење и полирање рамни или контурирани површини на широк спектар на материјал. Белешка : R.P.M Max : 800-1000r.p.m; Ве молиме, ротирајте ја во насока на стрелките на часовникот кога користите, не користете го спротивно од стрелките на часовникот. Содржина на пакетот : 8 компјутери X тркала за размавта; 1 компјутери X Shank. Една шанка се препорачува за употреба со неколку тркала. Описи : * Белешка : Ве молиме, ротирајте ја во насока на стрелките на часовникот кога користите, не користете го спротивно од стрелките на часовникот. * Новиот абразивен е континуирано изложен за да се спречи затнувањето и да се даде униформа завршница. * Се применува на сите видови на комплексни профили на метални и не-метални, длабоки дупки за полирање и завршна обработка, особено за мелење и полирање конкавни и конвексни површини и страни. Спецификации : * грануларност : 80 решетки * Боја : кафеава, сребрен тон * Материјал : Алуминиум оксид * R.P.M Макс : 800-1000r.p.m * Дијаметар на тркалото : 12мм / 0,47inch * Должина на тркалото : 12мм / 0,47inch * Шанк Материјал : Цинк обложен Јаглероден челик * Големина на Шанк : 3 x 30mm / 0,12 x 1,18inch (d * l) Содржина на пакетот : * 8 x тркала за размавта * 1 x Шанк.

Избор на клиент

Challenge Coin 24-K злато позлатена 1915-s 10 $ Злато индиски полу-орел копирање копирање на копирање Подароци за монети Новак
Актуатор за заклучување на вратата на Hyxuan Fuel 815902T000 Компатибилен со Sonata 2015-2019 Optima 2011-2020 Filer Filler Новак
Актуатор за заклучување на вратата на Hyxuan Fuel 815902T000 Компатибилен со Sonata 2015-2019 Optima 2011-2020 Filer Filler

[OE број] 815902 T000, 815902 T000 [Fitiment] За Sonata Sedan 20152019, не за соната хибрид За Оптима 20112020 година Добијте детали за е�

DEN 3.33
1 парчиња Сосема Нов THA62-MT Новак
1 парчиња Сосема Нов THA62-MT

Чипс Гејт, основана во 2010 година, е професионална алатка ЗА купување б2б И Б2Ц во областа на електронскит�

DEN 0.67
Мика Рачно Намотана Акома Пуебло Керамичка Чинија со Набразден Раб Новак
Мика Рачно Намотана Акома Пуебло Керамичка Чинија со Набразден Раб

Традиционално Рачно Намотан Сад со Набразден Раб Рачно Насликани Со Користење На Природни Пигменти...

DEN 3.00
Антички занаети 1630 германска колекција на меморијални монети Колекција комеморативна монета Новак
Антички занаети 1630 германска колекција на меморијални монети Колекција комеморативна монета

Материјал : железо позлатено злато Нашата монета е точна големина на вистинскиот долар за слобода и нап�

DEN 0.67
1991 Про Сет Јо Мтв Рапс Неспорт 1 Бел Бив Дево Официјална Музика Стандардна Големина Трговска Картичка Новак
1991 Про Сет Јо Мтв Рапс Неспорт 1 Бел Бив Дево Официјална Музика Стандардна Големина Трговска Картичка

Диџеј Спортски Картички, сега Е Колорадо Спортски Картички Пребарајте ги нашите нови и гроздобер спорт�

DEN 39.84
Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 DI VC УСД леќи за Nikon со комплет за филтрирање со 3 парчиња, 64 GB Extreme Pro SD картичка, леќи Новак
Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 DI VC УСД леќи за Nikon со комплет за филтрирање со 3 парчиња, 64 GB Extreme Pro SD картичка, леќи

Предметите за пакети вклучуваат : комплет за филтрирање со 3 парчиња, 64 GB Extreme Pro SD картичка, леќи за леќи, �

DEN 7047.84
SJQKA - ротирачки сад слив славина, целосна бакарна славина, ладна топла вода кујна славина Новак
SJQKA - ротирачки сад слив славина, целосна бакарна славина, ладна топла вода кујна славина

Материјал : локален бакар Водечките ротирачки ротирачки : Стил : една дупка една рачка Тип на вентил : јад

DEN 411.20