SDS Survival Paracord нараквица Зелена 7-во-1 тактичка нараквица-итна свиреж, компас, LED светлина и стартер за оган

SDS Survival Paracord нараквица Зелена 7-во-1 тактичка нараквица-итна свиреж, компас, LED светлина и стартер за оган

DEN 1.33

Новак

Достапно за нарачка

[7 во 1 комплет за преживување] : Бидете подготвени со комплет за нараквица за нараквица за нараквица SDS Green Tactical Survival; Прстенот за нараквици за комунални услуги за нараквици и насоки помага во одржувањето на вашето чувство за насока, но ако се изгубите, направете SOS повик со свирче за опстанок; LED светло со копче за вклучување за видливост во текот на ноќта. [Поставете камп за итни случаи] : Ултра-силниот комплет за нараквица за опстанок на зелена парокард може да се расклопи; Паракорд јаже може да се користи како жица за да се обезбедат стапчиња за засолништа, да се прават стапици или да се користат како воздржаност; Внатрешните нишки исто така може да се отстранат за да се користат како риболов линија или канап за стартување на пожар. [Обезбедете топлина во текот на ноќта] : Скриени во затворачот на нараквицата се челична стругалка и магнезиумска шипка; Отстранете ја зелената обвивка на Флинт, а потоа штрајкувајте со Scraper за да создадете искри за започнување на оган; Комплет за итни случаи на нараквица за преживување е отпорен на вода. [Компактен дизајн за патници] : 9,4-инчен должина со ширина од 1 инчи (23,9 x 2,5 см) одговара и на мажи и жени; Компактен комплет за нараквици за опстанок на пожар во кампување, падорен нараквици е мал и компактен и додава многу мала тежина при патувањето; Нараквицата за пешачење компас има лизгачки плескави за лесна приврзаност. [Крајна опстанок на опстанок] : Неочекувани итни случаи можат да се случат при кампување, пешачење, лов или риболов; Итни случаи дури можат да се случат додека возите по патот; Бидете подготвени за ништо со овие нараквици за опстанок на зелениот компас со LED светло, свирче и комплет за стартување на оган. Несреќи и вонредни состојби можат да се случат насекаде. Бидете подготвени со SDS 7-во-1 зелена опрема за преживување на нараквици за опстанок на нараквици. Нараквицата за тактички опрема има компас за опстанок, насоки за проследување, свиркачки свиреж, LED светло, стартер за итни случаи на оган магнезиум, мини стругалка и употреблив паракорд. Нараквиците за стартување на тактичкиот опстанок на пожарот се изработени од воена сила зелена паракорд што може да се користи за врзување за засолниште за итни случаи или стапица или може да се подели понатаму за да се користи како риболов жица или противпожарна материјал. Внатре во клипот на зглобот на нараквицата стартер, ќе најдете челичен стругалка. Штрајкувајте го магнезиумот со мини стругалка за да создадете искри за да запали оган. Нараквица за мултифункционално опстанок на компасот за итни случаи, ќе биде животен век во пустината. ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ може да ве изложи на хемикалии, што е познато на државата Калифорнија за да предизвика рак и дефекти при раѓање или друга репродуктивна штета.

Избор на клиент

16 Мл Двоен Ѕид Вакуум Изолирани Гимнастик-Кембел Борбени Камили Новак
16 Мл Двоен Ѕид Вакуум Изолирани Гимнастик-Кембел Борбени Камили

Оваа вакуумска изолирана гимнастика од нерѓосувачки челик е совршена за уживање во пијалок во вашиот д�

DEN 3.00
Летечкиот Рибар Муриел Ги Поларизираше Очилата за Сонце Со АКУТЕН Ув Блокатор за Риболов и Спортови На Отворено Новак Попуст
Гмс Оптички Силиконски Храм Совети За Очила, Очила за Сонце и Носење Очи-Држачи За Очила-Куки За Уши Новак
Гмс Оптички Силиконски Храм Совети За Очила, Очила за Сонце и Носење Очи-Држачи За Очила-Куки За Уши

"Како Функционираат : врвовите на Храмот лесно лизгајте преку раката на очилата и закачете се околу задн

DEN 111.68
Дејвис &засилувач; Санфорд TRAVLRV Виста Патник Статив Новак
Дејвис &засилувач; Санфорд TRAVLRV Виста Патник Статив

Совршен за дигитални, видео и сеуште камери со тежина до 4 килограми Алуминиум со дијаметар од 20мм, нозе �

DEN 2.67
Кулиган ЦВ5-Ббс Филтер Кертриџ, 5 Микрон, Бело Новак
Кулиган ЦВ5-Ббс Филтер Кертриџ, 5 Микрон, Бело

Cw5 BBS полипропиленска рана тешка касета за филтрирање работи во culligan модел HD950 A системи за филтрирање на

DEN 1123.20
Ѕвездени Патеки Откритие Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува Новак
Ѕвездени Патеки Откритие Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува

Ѕвездени Патеки Дискавери Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува (Целосно Крварење) Автограм К

DEN 240.00
BCMCBV За Apple Watch Band Серија 44mm Мажи Легура Часовник Ремен 45mm 42mm Метална Рамка Модификација Мод Комплет Додатоци Новак
Жичани Маркери, Црно/Бело, ПК25 Новак
Жичани Маркери, Црно/Бело, ПК25

€ Точка : Нумерички Легенда Жица Означување Картичка ● Боја : Црна На Бела Боја ● Материјал : Винил...

DEN 1.33
2 метар 50мм Диа Сооднос 2: 1 Топлинска Смалувачка Цевка Црно Новак
2 метар 50мм Диа Сооднос 2: 1 Топлинска Смалувачка Цевка Црно

Тип : Топлина Се Намалува Тип : Топлина Се Намалува Име На производот Запаливост На Цевка Што Се Собира Т�

DEN 1249.60
Ј2 Класичен Рок Картички 48-Пол Памук Новак
Ј2 Класичен Рок Картички 48-Пол Памук

Ова е сосема ново нециркулирано ограничено издание (големината на изданието е 200) картичка за тргување О

DEN 964.80
ГЕДОР 20 Л 6 Приклучок 1/4, Долг 6 мм Новак
ГЕДОР 20 Л 6 Приклучок 1/4, Долг 6 мм

Акц ДО ДИН 3124, ИСО 27251 Квадратни диск како НА DIN 3120C 6.3, ISO 1174, со топката задржување на жлебот Рачно управув�

DEN 2.33
Mag-Mate IWH01M Клуч За Магнетно Влијание И Држач За Топлински Пиштол Новак
Mag-Mate IWH01M Клуч За Магнетно Влијание И Држач За Топлински Пиштол

Држи Ударни Клучеви и Топлински Пиштоли Цврст Држач Од Нерѓосувачки Челик Држи Дијаметри до 33 / 8" Отпоре

DEN 3.33