Комерцијална оценка на неопренови, црна, 60A, 0,75 x 2 x 2

Комерцијална оценка на неопренови, црна, 60A, 0,75 x 2 x 2

DEN 296.00

Новак

Достапно за нарачка

Дебелината од 3/4-инчи нуди суперлативна апсорпција на влијанија и отпорност на абразија на тешки работи. Одлично за тешки проекти, како што се индустриско запечатување и заптивка, за кои е потребно екстремни степени на густина на неопренови. Направено од мешавина од неопрена : Стирен-Бутадиен и полихлоропен гума. Еластичен неопрен материјал кој е многу еластичен на широк спектар на хемиски, временски услови и температурни услови. Може да издолже до 350% од нејзината оригинална големина без да ризикува трајно оштетување. Дебелината од 3/4-инчи нуди суперлативна апсорпција на влијанија и отпорност на абразија на тешки работи. Одлично за тешки проекти, како што се индустриско запечатување и заптивка, за кои е потребно екстремни степени на густина на неопренови. Направено од мешавина од неопрена : Стирен-Бутадиен и полихлоропен гума. Еластичен неопрен материјал кој е многу еластичен на широк спектар на хемиски, временски услови и температурни услови. Може да издолже до 350% од нејзината оригинална големина без да ризикува трајно оштетување. Овој лист на неопрена (комерцијална оценка) има дурометар на брегот 60А и е идеален за низа употреба. Овие листови се нудат во 14 големини : 1 "x 1", 2 "x 2", 3 "x 3", 4 "x 4", 5 "x 5", 6 "x 6", 8 "x 8", 10 "x 10", 12 "x 12", 8 "x 16", 6 "x 36", 12 "x 36", 24 "x 36" и 36 "x 36". И тие доаѓаат во 2 различни форми : правоаголник или квадрат. Неопренот е еден вид синтетички еластомер, а позната е по балансираната комбинација на корисни црти. Овие својства вклучуваат отпорност на временски услови, отпорност на топлина, отпорност на нафта и отпорност на гас. И бидејќи неопренот е еден вид гума, таа е еластична, има голема јачина на затегнување и има низок комплет за компресија. Севкупно, оваа рамнотежа на својствата на неопренот прави многу разноврсен материјал кој е способен да издржи плетеницата на услови. На пример, чаршафите од неопренови се основните материјали што се користат во автомобилските заптивки и дихтунзи. Понудена во елегантна, црна боја, овој неопрена плоча без напор се вклопува во секое визуелно опкружување. Со повеќе опции за големина на располагање, оваа црна гума од неопренови ги опфаќа повеќето апликации. Покрај тоа, бидејќи сечење на неопренови може да се направи сами, ролни со неопренски ролни не се тешко да се добијат.

Избор на клиент

Мажи Секси Најлонска Мрежа Магнетна Терапија Здравствена Заштита Внатрешни Панталони Долна Облека Гаќи Новак
Travel USB Plus Меѓународен адаптер за електрична енергија компатибилен со Honor 7C за светска моќ за 3 уреди USB TypeC, USB-A Новак
Hookit 900DZ HKIT CT DISC 900DZ, 5INXNH P180 J-W, PK250 Новак
Hookit 900DZ HKIT CT DISC 900DZ, 5INXNH P180 J-W, PK250

Hookit 900 DZ HKIT CT DISC 900 DZ, 5 INXNH P180 JW, PK250 Hookit 900 DZ HKIT CT DISC 900 DZ, 5 INXNH P180 JW, PK250 Hookit 900 DZ HKIT CT DISC 900 DZ, 5 INXNH P180 JW, PK250 HKIT CT DISC 900

DEN 9350.72
Reskit RS48-0332-1/48 DO-335V PFEIL тркала поставени за авиони Новак
Reskit RS48-0332-1/48 DO-335V PFEIL тркала поставени за авиони

Производител : Reskit (Украина) Скала : 1 / 48 Материјал : смола Опис на комплетот : Необјавен, необјавен Состој�

DEN 809.60
Случај за усогласување на забите на Oumefar, лесна пластична кутија за пластична кутија за дневна употреба дома Новак
Нова интанк ЕФИ Пумпа За Гориво ЗА ЈАМАХА WR125R 2009-2013 Новак
Нова интанк ЕФИ Пумпа За Гориво ЗА ЈАМАХА WR125R 2009-2013

100% Сосема Нова Интанк Електрична Пумпа За Гориво И Комплет За Инсталирање Токму исто како и погоре насл�

DEN 608.00
uxcell 5mm Врв 68mm Должина Метал Круг Стебло Триаголник Главата Плочка Вежба Малку 20 парчиња Новак
uxcell 5mm Врв 68mm Должина Метал Круг Стебло Триаголник Главата Плочка Вежба Малку 20 парчиња

Главна Боја : Сребрен Тон; Тежина : 180гр Големина На Врвот : 5мм / 0,2"; Вкупна Должина : 68мм / 2,7" Нето Тежина : 1

DEN 303.84