MFJ-874 RF Power & SWR метар за 1,8-525MHz-HF/VHF/UHF 200W

MFJ-874 RF Power & SWR метар за 1,8-525MHz-HF/VHF/UHF 200W

DEN 0.67

Новак

Достапно за нарачка

За аматерско / шунка радио, комерцијални, морски, двонасочни радија на Air & CB. Чита Power & SWR до 200 вати. 5 вати, 20 или 200 W опсези на електрична енергија. Опсег на фреквенција од 1,8 до 525 MHz капаци, HF, VHF & UHF!. Просечно/П.Е.П Изберете. SO-239 конектори за влез. Мерачот осветлува ако е поврзан изборниот 12 VDC. Мерач на моќност SWR за радио предаватели. * Има голем 3,25х1,25 инчен прецизен осветлен метар за лесно гледање на широк агол. * Високо видлива скала на црно -црвен метар на светло бела позадина го прави брз и лесен за читање SWR, напред или рефлектирана моќност! * Мерачот на мерачот бара изборни 13,8 VDC. Power Pigtail вклучен за жици. * Функционален и едноставен распоред на предниот панел ви овозможува да изберете опсег на напојување, ленти или интуитивно да ги направите читањата на SWR. * Овој мерач на серија на велемајстори има скала SWR што го проширува целосниот преглед на мерачот, 3 : 1 SWR е во центарот на средината на размерот за да ви даде прецизност и мерења со широк опсег. * Карактеристики на врвни и просечни, напредни и рефлектирани читања на моќност и има изборни опсези на напојување. * Сместено во целиот метален кабинет, со гумени нозе и заштитени со трајна црна боја. * Дизајнерска инјекција обликувана со сив преден панел совршено одговара на кој било примопредавач. * Воздушни диелектрични SO-239 конектори со злато позлатени иглички даваат врвни перформанси на над 525 MHz. * Точно фабрички калибриран за точни мерења. * Опфаќа HF/UHF/VHF (1,8 - 525 MHz). 5, 20, 200 вати се движат напојување.

Избор на клиент

Jlab JBuddies Заштитете Ги Слушалките | Прилагодливата Лента За Глава За Доенчиња До Тинејџери | Заштита На Слухот Новак
Ичиба св-55320 Верзија Ii Растојание На Тркалата Новак
Ичиба св-55320 Верзија Ii Растојание На Тркалата

Шема на завртки : 5х120, 7 Центар создаден : 70.5 Тип на нишка : 12Х1, 5 Ширина на растојание( мм) : 5мм растојанијат

DEN 1.67
Г. Е. ПРУДЕН &засилувач; КО МЕБЕЛ ПРОДАВНИЦА, БОЖИЌ СЕЛО Новак
Г. Е. ПРУДЕН &засилувач; КО МЕБЕЛ ПРОДАВНИЦА, БОЖИЌ СЕЛО

ГРОЗДОБЕР, РАЧНО НАСЛИКАН ПОРЦЕЛАН, ЗГРАДА НА БОЖИЌНОТО СЕЛО ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ЗА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ПРОДА�

DEN 2.33
ЈАЧИНА НА СЕРБЕРУС Екстремни Обвивки На Зглобот Новак
ЈАЧИНА НА СЕРБЕРУС Екстремни Обвивки На Зглобот

35 "Завиткајте со 4" Велкро (вкупно 99 см) Најтешки и најцврсти обвивки во опсегот На Јачина На Серберус...

DEN 719.84
Женски Екипаж Брод Вратот Вратот Памук Графички Обична Блуза Маица За Дами Fall Лето К3 К3 Новак
Женски Екипаж Брод Вратот Вратот Памук Графички Обична Блуза Маица За Дами Fall Лето К3 К3

кошула со долги ракави женски женски кошули зимски елек со долги ракави за жени блузи за пливање женски

DEN 2.00
Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор 15 Новак Попуст
Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор 15

Продадени Како : 1 Пакет од 5 Секој Големина : 15 " Л Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор...

DEN 110.40
Лизол Додаток За Дезинфекција За Перење Алишта, Остар Лен, 90 Fl Oz Новак
Лизол Додаток За Дезинфекција За Перење Алишта, Остар Лен, 90 Fl Oz

Убива 99,9% од бактериите Како Стафилокок Ауреус и Клебсиела пневмонија, едноставно додадете во циклусот

DEN 188.48
М25 € 1мм Метрички Хсс Десна Рака Нишка Допрете 25мм€1 Новак
М25 € 1мм Метрички Хсс Десна Рака Нишка Допрете 25мм€1

метрички прави славини : М25€1мм материјал : ХСС( челик со Голема брзина) Обработка : челик, железо, бакар, �

DEN 1585.60