Garneck Battery Quick Connect Plugs 50 Amps Battery Исклучете го приклучокот за електричен конектор со капакот на прашината за приколка за обновување на приколка за обновување

Garneck Battery Quick Connect Plugs 50 Amps Battery Исклучете го приклучокот за електричен конектор со капакот на прашината

DEN 171.20

Новак

Достапно за нарачка

Брзо поврзување на батеријата приклучоци од не'рѓосувачки челик формираат сила за отфрлање помеѓу контакти што го држи конекторот во парената позиција. Брзо поврзување со батерии Поликарбонатната обвивка која е разноврсна и цврста пластика го прави овој конектор цврст и сигурен. Сет за приклучоци за брзо поврзување со батерии нуди лесен и удобен начин за поврзување и исклучување на моќноста на винче, виklушкари, полначи, модули за напојување, автомобили, мотоцикли, чамци и други електрични уреди. Контактите за брзо поврзување на батеријата се карактеризираат со жртвен врв што овозможува прекин на високото струјно коло. Спречува случајно крст парење на кола. Батеријата Брзо поврзете ги приклучоците сребрени или позлатени контакти со бакар во куќиштата што силно ги принудуваат контактите заедно. Брзо поврзување на батеријата приклучоци од не'рѓосувачки челик формираат сила за отфрлање помеѓу контакти што го држи конекторот во парената позиција. Брзо поврзување со батерии Поликарбонатната обвивка која е разноврсна и цврста пластика го прави овој конектор цврст и сигурен. Сет за приклучоци за брзо поврзување со батерии нуди лесен и удобен начин за поврзување и исклучување на моќноста на винче, виklушкари, полначи, модули за напојување, автомобили, мотоцикли, чамци и други електрични уреди. Контактите за брзо поврзување на батеријата се карактеризираат со жртвен врв што овозможува прекин на високото струјно коло. Спречува случајно крст парење на кола. Батеријата Брзо поврзете ги приклучоците сребрени или позлатени контакти со бакар во куќиштата што силно ги принудуваат контактите заедно. Спецификации- Приклучок : Поликарбонат- Материјал за контакт : Бакар, сребрена позлатена напон (напон) : 600 V-рангирана струја (Ампери) : 50 A- Контактна барела за буриња Големина : 6/10/12awg (13. 3mm⚃2;- 5. 3/ 3. 3 MM⚃2;)- Максимален дијаметар на изолација на жица : 0. 44 (инчи), 11. 2 (мм)- Сила за задржување на контакт : 50 (lbf)- отпорност на контакт со AVG : 200 (микро- оми)- Просечен отпор на контакт : 0 . 05 Mî- Изолација Отпорност : 500mî- Доказ за напон : 2200 V (DC)- A. Без оптоварување (циклуси на контакт/ исклучување) : до 10, 000- B. Под оптоварување (Hot Plug 250 Cycless120 V) : 50 A- AVG. Неиздржана сила : 53n- Опсег на температура на работа : - 20â ° до 125â °- Оценка на запаливост на материјалот за куќиште : UL94 V- 0 пакет, вклучувајќи 1 x батерии за брзо поврзување со приклучоци.

Избор на клиент

Гордон Четка 0987-00050 Фич Црна Наежвам Четка Новак
Гордон Четка 0987-00050 Фич Црна Наежвам Четка

Ве молиме внимателно прочитајте ги описите пред да нарачате Ве молиме, не двоумете се да контактирате с�

DEN 992.00
М25 € 1мм Метрички Хсс Десна Рака Нишка Допрете 25мм€1 Новак
М25 € 1мм Метрички Хсс Десна Рака Нишка Допрете 25мм€1

метрички прави славини : М25€1мм материјал : ХСС( челик со Голема брзина) Обработка : челик, железо, бакар, �

DEN 1585.60
2 метар 50мм Диа Сооднос 2: 1 Топлинска Смалувачка Цевка Црно Новак
2 метар 50мм Диа Сооднос 2: 1 Топлинска Смалувачка Цевка Црно

Тип : Топлина Се Намалува Тип : Топлина Се Намалува Име На производот Запаливост На Цевка Што Се Собира Т�

DEN 1249.60
Ѕвездени Патеки Откритие Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува Новак
Ѕвездени Патеки Откритие Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува

Ѕвездени Патеки Дискавери Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува (Целосно Крварење) Автограм К

DEN 240.00
1 ПАРЧИЊА Нов ACS-CP-U ACSCPU Новак
1 ПАРЧИЊА Нов ACS-CP-U ACSCPU

ICexpertинвентар, основан во текот на 10 години, е професионален во електронски компоненти и производи за ин�

DEN 5064.32
ГЕДОР 20 Л 6 Приклучок 1/4, Долг 6 мм Новак
ГЕДОР 20 Л 6 Приклучок 1/4, Долг 6 мм

Акц ДО ДИН 3124, ИСО 27251 Квадратни диск како НА DIN 3120C 6.3, ISO 1174, со топката задржување на жлебот Рачно управув�

DEN 2.33
2 ПАРЧИЊА Голем Домашен Сладок Домашен Знак 32х14 Инчи Новак
2 ПАРЧИЊА Голем Домашен Сладок Домашен Знак 32х14 Инчи

Ќе Добиете Парче висококвалитетен преклопен домашен сладок домашен знак декор, кој доаѓа со прекрасен �

DEN 1.00
Работна Вежба, 5,10 мм, Карбид Новак
Работна Вежба, 5,10 мм, Карбид

Категорија : Обработка Дупчење и Правење Дупки Категорија : Обработка Дупчење и Правење Дупки Дупчалка

DEN 2.00
Азееда 400мл Хеликоптер Силуета Деца Еднократно Шише За Вода/Пијалоци Новак
Азееда 400мл Хеликоптер Силуета Деца Еднократно Шише За Вода/Пијалоци

Содржи 400 мл течност Два заменливи капациспортски капа и јамка карабинер клип Висококвалитетно печатењ

DEN 2.67
Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор 15 Новак Попуст
Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор 15

Продадени Како : 1 Пакет од 5 Секој Големина : 15 " Л Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор О

DEN 110.40
Кулиган ЦВ5-Ббс Филтер Кертриџ, 5 Микрон, Бело Новак
Кулиган ЦВ5-Ббс Филтер Кертриџ, 5 Микрон, Бело

Cw5 BBS полипропиленска рана тешка касета за филтрирање работи во culligan модел HD950 A системи за филтрирање на

DEN 1123.20
Mag-Mate IWH01M Клуч За Магнетно Влијание И Држач За Топлински Пиштол Новак
Mag-Mate IWH01M Клуч За Магнетно Влијание И Држач За Топлински Пиштол

Држи Ударни Клучеви и Топлински Пиштоли Цврст Држач Од Нерѓосувачки Челик Држи Дијаметри до 33 / 8"...

DEN 3.33
HP ZBook Firefly 15 G7 15.6 Мобилна Работна Станица-Full HD - 1920 x 1080-Intel Core i7 i7 - 10610u Quad-core 1.80 GHz-8 GB Новак
HP ZBook Firefly 15 G7 15.6 Мобилна Работна Станица-Full HD - 1920 x 1080-Intel Core i7 i7 - 10610u Quad-core 1.80 GHz-8 GB

Производител На Процесор : Интел Тип на процесор : Јадро i7 Процесор Генерација : 10Ти Генерал Процесор Мод

DEN 3199.84
Сојузнички Месинг Рм-24 Реми Колекција 2 Држач За Тоалетна Хартија По Ткиво, Античка Бронза Новак
Сојузнички Месинг Рм-24 Реми Колекција 2 Држач За Тоалетна Хартија По Ткиво, Античка Бронза

Изработени од најдобрите цврсти месинг материјали Скриен хардвер за монтирање на завртки лесно се инст

DEN 1670.72