Шину Машки Прогресивен Мултифокус Сино Светло Блокирање Очила За Читање Против замор-Ш032

Шину Машки Прогресивен Мултифокус Сино Светло Блокирање Очила За Читање Против замор-Ш032

DEN 2.67

Новак

Достапно за нарачка

Композитна рамка. Композитна леќа. не-поларизирани. Висока Енергија Видливи слој слој. Ширина на објективот : 54 милиметри. Висина на објективот : 38 милиметри. Мост : 19 милиметри. Рака : 143 милиметри. Ја менуваме искривувањето на површината на леќата од врвот до дното, додавајќи позитивна диоптрија, што резултира со ефект на визуелна корекција. Бидејќи степенот е постепен, замената на регулативата се заснова и на скратување на растојанието, нема флуктуација во регулацијата. Како резултат на тоа, очилата нема да предизвикаат визуелен замор. Луѓето кои носат прогресивни мултифокални очила ќе имаат јасен вид на сите растојанија во визуелниот опсег. Леќата против сина светлина шину е изработена ОД ЦР39. Индексот на прекршување е 1,60. Нашата леќа против сина светлина усвојува германска напредна технологија (технологија за нано-обложување со повеќе бранови должини), додавајќи висококвалитетен анти-син светлосен материјал во внатрешниот слој обложен со зелен филм и надворешниот слој обложен со син филм за да се осигура дека нашите очи можат да бидат заштитени од ултравиолетова светлина, зрачење и штетна сина светлина. Сеопфатната заштита е 20% поефикасна од обичниот зелен слој филм. Област 1. Горната оптичка површина на објективот порано изгледаше далеку(кога шеташе наоколу). Област 2. Степенот на средината постепено се менува(оставете ги очите да се прилагодат поприродно). Област 3. Долната оптичка област што се користи за да се погледне во близина(кога читате книги, компјутери и мобилни телефони ). А. Оштетување на макуларното тело на очното јаболко. Б. Визуелен замор. В. Лош квалитет на спиење. Д.проблеми Со Кожата. Е. Главоболка. А. Умерените бранови должини на сината светлина можат да го подобрат нашето расположение и нашата работна ефикасност. Б. Помогнете им на луѓето со сезонска депресија да се чувствуваат депресивно во зима поради премалку светлина. В. ние не предлагаме да носиме анти сини светло портокалови или жолти очила во затворен простор долго време.

Избор на клиент

Црвена машка кошула за мажи, Хавајски поставува 2 парчиња за време Новак
Црвена машка кошула за мажи, Хавајски поставува 2 парчиња за време

95% полиестер, 5% спандекс Затворање на копчињата Само миење на рацете Материјал : Хавајските шорцеви се 95%

DEN 528.00
S -Type Iwatch Rechtap Strap Strap Blands за Apple Watch 4/3/2/1 Sport Series - African Zig Zag Model Новак
S -Type Iwatch Rechtap Strap Strap Blands за Apple Watch 4/3/2/1 Sport Series - African Zig Zag Model

Висококвалитетна замена на половината за серија 1, серија 2, серија 3, серија 4 Sport & Edition верзија HD технолог

DEN 1.00
Резервоар за ладење на BRTEC со CAP за 2007 2008 2009 година 2010 2011 година за Chevy Aveo; 2009-11 за Chevy Aveo5; 2009 2010 Новак
Резервоар за ладење на BRTEC со CAP за 2007 2008 2009 година 2010 2011 година за Chevy Aveo; 2009-11 за Chevy Aveo5; 2009 2010

Компатибилен со : 20072011 Chevrolet Aveo; 20092011 Chevrolet Aveo5; 20092010 Понтијак Г3; 2009 Pontiac G3 бран ; Вклучете : Резервоар за лад

DEN 1.33
Niaocpwy слатки бухо лесни обрасци Работно капаче со копчиња и прилагодлива вратоврска за вратоврска за жени Новак
Градски кошули зима е дуксер со дуксери ДТ Новак
Градски кошули зима е дуксер со дуксери ДТ

Полиестер, памук Направени во САД или увезени Повлечете го затворањето Висококвалитетен памук и полиес

DEN 2.67
3Д роза 3 жолти лаборатории портрет TWL_61885_1 пешкир, 15 x 22, бело Новак
3Д роза 3 жолти лаборатории портрет TWL_61885_1 пешкир, 15 x 22, бело

Машинска миење, ладна вода, без белило, свртете се надвор Произведено во САД Тој е погоден за употреба во

DEN 183.84
Машка машка биом 2,1 ниска текстилна патека што работи чевли, ладен зелена/ладна зелена/чакал Нубак, 9-9,5 Новак Попуст
Машка машка биом 2,1 ниска текстилна патека што работи чевли, ладен зелена/ладна зелена/чакал Нубак, 9-9,5

Направени во САД или увезени Гума ѓон Biom Technology ја охрабрува вашата нога да се движи поприродно и поефика

DEN 2255.04
Морхичен хематит 20 парчиња прстени апсорбираат негативна енергија / 7,5 Сет на нараквица со магнетен хематит Новак Попуст
Хагибис безжичен HDMI предавател и приемник, безжичен HDMI Extender комплети и безжичен дисплеј Донгл, приклучок и играјте HDMI Новак Попуст