2 Нишки Адабеле Природни Стабилизирани Сини Тиркизни Скапоцени Камења 8мм Рондел Лабави Камени Мониста ЗА Изработка На Накит ГР-Б4

2 Нишки Адабеле Природни Стабилизирани Сини Тиркизни Скапоцени Камења 8мм Рондел Лабави Камени Мониста ЗА Изработка На Накит

DEN 3.33

Новак

Достапно за нарачка

(2 Нишки, ~ 162 до 176 парчиња вкупно, ~ 15 инчи По Влакно, ~ 81 до 88 парчиња монистра По Влакно); Камен (материјал) : Природен тиркизен, стабилизиран камен, боја подобрена на висока топлина и бојата не би се откинала.стабилизирана тиркизна е природна тиркизна боја која претрпе процес на стабилизација за да ја подобри нејзината цврстина и боја за изработка на накит или занает. Големина на мушка : ~ 8мм висок х 5мм широк или (~ 0,31 инчен х 0,2 инчи); дијаметар на дупка ~ 1,1 мм (~0,044 инчи). "Сликата може да покаже мали разлики во бојата, обликот и текстурата на вистинскиот камен, бидејќи природните својства и составот на минираните скапоцени камења ја дефинираат уникатната убавина на секое парче. Овој Производ Со Скапоцени Камења На Адабел Доаѓа Со Сертификат За Автентичност И Гаранција За Квалитет На Природен Скапоцен Камен Издаден Од Адабел ДОО, Калифорнија, САД оваа ставка доаѓа со 30 дена ограничена гаранција против материјал и изработка за да се обезбеди целосно задоволство.оваа Ставка е спакувана во Торба Со Заштитен Знак Адабел. Барате мониста од скапоцени камења за вашите обетки, нараквица, приврзок, прстени, ѓердан, глужд, привезок, обележувач, бројаница и мала мушка и сите други проекти за изработка на накит? Адабеле ви нуди голем избор на скапоцени и полускапоцени мониста од скапоцени камења кои се достапни во форми на тркалезна, коцка, рондела, цевка, солза, чип, заби/скок/точка, правоаголник и во големини од 4мм, 5мм, 6мм, 8мм, 10мм, 12мм и 14мм. поради нивните природни својства, нашите скапоцени камења може да се користат како лековити кристали и камен од чакра што се користи за активирање, балансирање или засилување на енергијата на умот и телото. Ве молиме проверете ги сите наши скапоцени камења на или нашата веб-страница. Додека купувате камења со скапоцени камења, проверете ги и нашите материјали за изработка на накит, како што се затворач, куки и наоди за обетки, кауција за штипкање, жица за монистра, прстен за скокање, капак за стегање, синџир, рондел од кристал, метален растојание, врвови од мушка, капачиња од мониста, иглички за очи и глава, итн. Нашата колекција на скапоцени камења вклучува јаспис, агат, тиркизна, флуорит, аметист, жад, опалит, мукаит, турмалин, хризокола, топаз, килибар, родохрозит, родонит, унакит, хаулит, аквамарин,ите, карнелијан, обсидијан, малахит, азурит, авентурин, содалит, кристали, гранат, лабрадорит, сончев камен, перидот, розов кварц, цитрин, месечев камен, лапис лазули, голдстоун, тигарско око, карпа од лава, огнен опал, кијанит, серпентина, рубин зоизит, апатит, крвен камен, прехнит, хароит, корали, сафир, хематит, ларимар, морганит, риолит, смарагд, мачкино око, аметрин, оникс, пурпурит, пироп, диопсид, серафинит, хелиодор, хеленит, гошенит, спинел, хемиморфит, тулит, кварц од лимон, лепидолит, чист кварц, чаден кварц, прасиолит, думортиерит, кварц од јагоди, рутилиран црн кварц, сугилит, хризопраза, кунзит, лазурит, лаванда жад, меланит, цијанит, скапоцен камен силика, хризоберил, скаполит, лолит, бертрандит, тифани, сина чипка агат, црвен камен, алмандин, спесартин, гросуларен, андрадит, итн.

Избор на клиент

ГЕДОР 20 Л 6 Приклучок 1/4, Долг 6 мм Новак
ГЕДОР 20 Л 6 Приклучок 1/4, Долг 6 мм

Акц ДО ДИН 3124, ИСО 27251 Квадратни диск како НА DIN 3120C 6.3, ISO 1174, со топката задржување на жлебот Рачно управув�

DEN 2.33
BCMCBV За Apple Watch Band Серија 44mm Мажи Легура Часовник Ремен 45mm 42mm Метална Рамка Модификација Мод Комплет Додатоци Новак
Аквапели Вакуум Изолирани Патување Кафе Кригла, 16 Унци, Виола Виолетова Новак
Аквапели Вакуум Изолирани Патување Кафе Кригла, 16 Унци, Виола Виолетова

Виола Виолетова е привлечна боја која сигурно ќе даде изјава Ги одржува течностите топли 6 часа или ладн

DEN 3.00
Марта Стјуарт Амбер Цветни Кујна Пешкир Постави 4-Пакет, Сина/Зелена, 16 x28 Новак
Марта Стјуарт Амбер Цветни Кујна Пешкир Постави 4-Пакет, Сина/Зелена, 16 x28

100% памук АКВАРЕЛ ЦВЕТНИ ДИЗАЈН : Марта Стјуарт Килибар Цветни 4Пакет Кујна Пешкир сет е убаво печатени с�

DEN 212.64
Ален Тел Производи НА1029-4ф-15 Пластика 1 Порта Единствена Банда Рамна Монтажа Комбинација Ѕид Излез Џек, Бела Новак
Азар Прикажува 610199-Wht 9 Широк Ротирачки Дисплеј База-РАМНО Во Бело Новак
Азар Прикажува 610199-Wht 9 Широк Ротирачки Дисплеј База-РАМНО Во Бело

Ротирачка основа со капацитет на оптоварување од 150 килограми Боја и Материјал : Бела пластика...

DEN 625.12
Hp 14 ZBook Firefly 14 G7 Лаптоп, Intel Core i7-10510U, 16GB RAM МЕМОРИЈА, 512GB SSD, NVIDIA Quadro P520, Windows 10 Pro Новак
Hp 14 ZBook Firefly 14 G7 Лаптоп, Intel Core i7-10510U, 16GB RAM МЕМОРИЈА, 512GB SSD, NVIDIA Quadro P520, Windows 10 Pro

1.8 GHz Intel Core i7 10510u ЧетириЈадрен Процесор 1.8 GHz Intel Core i7 10510u ЧетириЈадрен Процесор 16 GB DDR4 RAM МЕМОРИЈА 512 GB PCIe М

DEN 3.33
Ѕвездени Патеки Откритие Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува Новак
Ѕвездени Патеки Откритие Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува

Ѕвездени Патеки Дискавери Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува (Целосно Крварење) Автограм К

DEN 240.00
Bzyoo Navy Organica and Collection Collection 12 сет за вечера со 12 компјутери Новак
Bzyoo Navy Organica and Collection Collection 12 сет за вечера со 12 компјутери

Современ дизајн : Бидејќи сите планети се вртат околу универзумот, ние ја претвораме оваа прекрасна, пре

DEN 799.84
16 Мл Двоен Ѕид Вакуум Изолирани Гимнастик-Кембел Борбени Камили Новак
16 Мл Двоен Ѕид Вакуум Изолирани Гимнастик-Кембел Борбени Камили

Оваа вакуумска изолирана гимнастика од нерѓосувачки челик е совршена за уживање во пијалок во вашиот д�

DEN 3.00
1 парчиња Сосема Нов THA62-MT Новак
1 парчиња Сосема Нов THA62-MT

Чипс Гејт, основана во 2010 година, е професионална алатка ЗА купување б2б И Б2Ц во областа на електронскит�

DEN 0.67
Ј2 Класичен Рок Картички 48-Пол Памук Новак
Ј2 Класичен Рок Картички 48-Пол Памук

Ова е сосема ново нециркулирано ограничено издание (големината на изданието е 200) картичка за тргување О

DEN 964.80