Maxiwatt Hotend ЗА ПЕЧАТАЧ 3D - Топла крајот Цилиндар Грејач Јадро + ТЕРМИСТОР + Блок Кружен Блок Грејач-Топлина Попрецизни РЕПРАП ЕКСТРУСОР 24V 40W

Maxiwatt Hotend ЗА ПЕЧАТАЧ 3D - Топла крајот Цилиндар Грејач Јадро + ТЕРМИСТОР + Блок Кружен Блок Грејач-Топлина Попрецизни

DEN 0.33

Новак

Достапно за нарачка

Воведување на новиот Hotend ЗА 3d fdm печатачи со цилиндрична форма. Грејачот На Цилиндерот Од Максиват е редизајниран од нула за да добие подобри резултати ВО ВАШИТЕ 3Д печатачи и уште побрзи брзини на печатење. Компатибилен со PVA, PLA, ABS, Најлон, Flex, итн. филаменти. Тоа ќе ги подобри вашите резултати. Алуминиумски Грејач ЗА 3д печатачи (Hotend). Цилиндар Грејач Јадро. Одлични Материјали : Изработени од алуминиумско тело, со кружна форма со дијаметар од 20,00 мм и висина од 10,00 мм. За повеќе различни филаменти : Компатибилен со филамент ПВА, ПЛА, АБС, Најлон, Флекс, итн. Ќе добиете помалку блокада во вратот и млазницата со одржување на поконстантна температура. Постојани и униформни температури : Нашиот цилиндричен грејач ја дистрибуира топлината рамномерно и прецизно. Во исто време, термисторот NTC 100 K вклучен во внатрешноста на блокот, добијте попрецизни отчитувања отколку во другите системи каде што е инсталиран подалеку. Едноставна инсталација : инсталацијата во ВАШИОТ 3Д печатач е многу едноставна. Стандардно е од метрика М6 компатибилна со поголемиот дел од домашните и професионалните печатачи НА 3Д ФДМ, Како што е Пруса и3. За неколку секунди можете да започнете со загревање на системот. Сепак, се препорачува, дека како и со било каква модификација во вашата машина, изврши релевантни проверки.

Избор на клиент

2 метар 50мм Диа Сооднос 2: 1 Топлинска Смалувачка Цевка Црно Новак
2 метар 50мм Диа Сооднос 2: 1 Топлинска Смалувачка Цевка Црно

Тип : Топлина Се Намалува Тип : Топлина Се Намалува Име На производот Запаливост На Цевка Што Се Собира Т�

DEN 1249.60
Работна Вежба, 5,10 мм, Карбид Новак
Работна Вежба, 5,10 мм, Карбид

Категорија : Обработка Дупчење и Правење Дупки Категорија : Обработка Дупчење и Правење Дупки Дупчалка

DEN 2.00
Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор 15 Новак Попуст
Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор 15

Продадени Како : 1 Пакет од 5 Секој Големина : 15 " Л Навлажнувач Конектор Адаптер Цевка За О2 Концентратор...

DEN 110.40
16 Мл Двоен Ѕид Вакуум Изолирани Гимнастик-Кембел Борбени Камили Новак
16 Мл Двоен Ѕид Вакуум Изолирани Гимнастик-Кембел Борбени Камили

Оваа вакуумска изолирана гимнастика од нерѓосувачки челик е совршена за уживање во пијалок во вашиот д�

DEN 3.00
Том И Џери-Џери Глушец Студио Лоби Картичка Публицитет Уште МГМ Новак
Том И Џери-Џери Глушец Студио Лоби Картичка Публицитет Уште МГМ

Гроздобер лоби картичка публицитет уште Прилагодено тројно сплетено за ваша погодност Многу достапни �

DEN 2.00
ЈАЧИНА НА СЕРБЕРУС Екстремни Обвивки На Зглобот Новак
ЈАЧИНА НА СЕРБЕРУС Екстремни Обвивки На Зглобот

35 "Завиткајте со 4" Велкро (вкупно 99 см) Најтешки и најцврсти обвивки во опсегот На Јачина На Серберус...

DEN 719.84
1 ПАРЧИЊА Нов ACS-CP-U ACSCPU Новак
1 ПАРЧИЊА Нов ACS-CP-U ACSCPU

ICexpertинвентар, основан во текот на 10 години, е професионален во електронски компоненти и производи за ин�

DEN 5064.32
Давиту Степер Мотор-5 парчиња 23HS6403 CNC 23 Хибриден Степер Мотор 1.8 Степен 4-Олово 2.5 А Новак
Давиту Степер Мотор-5 парчиња 23HS6403 CNC 23 Хибриден Степер Мотор 1.8 Степен 4-Олово 2.5 А

Тековна / фаза : 2.5 А вртежен момент На Држење : 110 N.cm Агол На Чекор( степени) : 1,8 степени Фаза : 2...

DEN 2.00
ГЕДОР 20 Л 6 Приклучок 1/4, Долг 6 мм Новак
ГЕДОР 20 Л 6 Приклучок 1/4, Долг 6 мм

Акц ДО ДИН 3124, ИСО 27251 Квадратни диск како НА DIN 3120C 6.3, ISO 1174, со топката задржување на жлебот Рачно управув�

DEN 2.33
М25 € 1мм Метрички Хсс Десна Рака Нишка Допрете 25мм€1 Новак
М25 € 1мм Метрички Хсс Десна Рака Нишка Допрете 25мм€1

метрички прави славини : М25€1мм материјал : ХСС( челик со Голема брзина) Обработка : челик, железо, бакар, �

DEN 1585.60
1PCS 7MBP50NA060 Нови Најдобра Гаранција За Квалитет На Услугата Новак
1PCS 7MBP50NA060 Нови Најдобра Гаранција За Квалитет На Услугата

ICexpertинвентар, основан во текот на 10 години, е професионален во електронски компоненти и производи за ин�

DEN 0.33
Летечкиот Рибар Муриел Ги Поларизираше Очилата за Сонце Со АКУТЕН Ув Блокатор за Риболов и Спортови На Отворено Новак Попуст