1600w Ветер Соларен Хибриден Контролер За Полнење 12v/24V MPPT Контролер За Засилување На Полнење Lcd Екран За Генератор На Ветерна Турбина Надвор Од Мрежата max 1000w Соларен П

1600w Ветер Соларен Хибриден Контролер За Полнење 12v/24V MPPT Контролер За Засилување На Полнење Lcd Екран За Генератор На

DEN 3631.52

Новак

Достапно за нарачка

Опсег на примена-овој хибриден контролер за полнење одговара на сите 12/24v батерии, вклучувајќи литиумска батерија. Погоден за макс. 1000 W ветер генератор и макс. 600 W соларни панел ветер соларни надвор мрежа систем за дома брод улица светилка. Опсег на примена-овој хибриден контролер за полнење одговара на сите 12/24v батерии, вклучувајќи литиумска батерија. Погоден за макс. 1000 W ветер генератор и макс. 600 W соларни панел ветер соларни надвор мрежа систем за дома брод улица светилка. €Os ® - делот за полнење на системот за енергија од ветер усвојува технологија booster MTT, која ви овозможува да се полните континуирано и ефикасно, дури и при мали брзини на ветерот. Функција за континуирано празнење вклучувајќи надворешен отпорник на отпорност на депонија полнењето на соларниот панел користи pwm технологија преку mos цевка во серија. ●Безбедна Заштита ● - Полнење, сончева светлина, напон/поднапон на преполнување и заштита од преоптоварување, обратна батерија и заштита во мирување, заштита од гром, итн. ● Режим на прикажување и ЕДНОНАСОЧНА струја за полнење ● - поголем ЛЦД-екран, лесен за пребарување и ракување. Две dc оптоварување (излез) со четири излезни режими и секој може да се постави различни модели. Параметри на регулаторот : Номинален напон на системот : 12/24 V автомобил. Номинална моќност на ветерот : 600 W-1000 W. Номинална моќност : 200 W-600 W. горенаведените три параметри мора да ги исполнуваат условите на десната страна : (номинална моќност за ветер + PV)/системски напон x 40a. Номинална моќност на ветерот/номинален напон на системот € 25 A. PV номинална моќност/номинална моќност на системот 25a. отворена струја (DC) : 0.05 a. режим на моќност На Контролорот : батерија или режим на соларна контрола : Ветер Генератор Mppt Поттик Полнење, pwm депонија Оптоварување, Pwm преку струја : ограничување функција. Излезен режим на работа (режим) режим 1 : вклучена контрола на светлината. Исклучена контрола на светлината (3 режими прилагодливи) содржина на Екранот : лцд-дисплеј, напон, процент на енергија од батеријата, струја, режим на работа на оптоварување итн. Тип на заштита : заштита од соларно обратно полнење, заштита од отворено коло на батеријата, заштита од батерија против обратно поврзување, прекумерна заштита на сопирачките за напојување и пренапони, заштита од оптоварување итн. Режим на ладење : алуминиумски профили дисипација на топлина и само-ладење. Работна температура релативна влажност : -25℃~+80℃/0~90%, не-кондензација. Нето тежина во бруто тежина : 2,35/2,85 кг. Големина на проверка/Големина На Пакување : 167мм*145,5 мм*61,8 мм/360мм*250мм*120мм.

Избор на клиент

Шокер Air Pintle & Ball Combo Hitch, одговара на 2-1/2 Hitch, има 2-5/16 топка 16,000 фунти Новак
Шокер Air Pintle & Ball Combo Hitch, одговара на 2-1/2 Hitch, има 2-5/16 топка 16,000 фунти

Безбедносно известување : Шокерскиот метеж е единица со тешка должност што во повеќето случаи ги надмин

DEN 1.67
Водоотпорен приемник на Flysky FS-A3 AFHDS2A 2,4G 3CH за Flysky GT2E GT2G предавател РЦ автомобил брод Новак
Водоотпорен приемник на Flysky FS-A3 AFHDS2A 2,4G 3CH за Flysky GT2E GT2G предавател РЦ автомобил брод

Водоотпорен приемник на Flysky FSA3 2,4 G 3канален приемник, компатибилен предавател на Flysky GT2 E GT2 G и најдобар и�

DEN 0.33
Seco-LARM E-931-S50RRLQ Голем инфрацрвен рефлективен фотоелектричен зрак сензор од 50 метри, 12V до 250V AC/VDC, прилагодливо Новак Попуст
Заземјување пигтили со завртки за земја Новак
Заземјување пигтили со завртки за земја

Цврстите жици за олово на пигтаил се погодни за апликации за заземјување на уредот Вклучени компоненти

DEN 0.67