Пумпа за дозирање на DIY, перисталтична пумпа DC12V/24V пумпа за дозирање DIY перисталтична цевка глава за аквариум лабораторија хемикалии, пумпи за дозирање на лаборатор

Пумпа за дозирање на DIY, перисталтична пумпа DC12V/24V пумпа за дозирање DIY перисталтична цевка глава за аквариум лабораторија

DEN 800.00

Новак

Достапно за нарачка

Дизајн без затворач за завртки : Оваа перисталтичка пумпа го усвојува дизајнот без затворач за завртки, што е лесно да се расклопи и одржува. Усвојувајте го дизајнот без затворач за завртки, лесен за расклопување и одржување. Широко користена во областа на експериментална, биохемиска анализа, фармацевтски производи, фини хемикалии, биотехнологија. Пумпата со ниска доза нема вентили и заптивки, лесно да се замени цревото, лесен за одржување и има функција за само-примирање со добри перформанси. Широко користена : Оваа перисталтичка пумпа е широко користена во областа на експериментална, биохемиска анализа, фармацевтски производи, фини хемикалии, биотехнологија. 1. Усвојте го дизајнот без затворач за завртки, лесен за расклопување и одржување2. Поддршка CW и CCW : Префрлување на напојување со позитивно и негативно пол, реализирајте ги CW и CCW на главата на пумпата3. Без вентили и заптивки, удобна замена на цревото, лесно одржување4. Овие мала пумпа за дозирање имаат функција на само-примирје5. Широко користено во областа на експериментална, биохемиска анализа, фармацевтски производи, фини хемикалии, биотехнологиспек : Карактеристики : Усвојување на дизајнот без затворач за завртки, лесен за расклопување и одржување на CW и CCW : Префрлување на напојување со позитивен и негативен пол, реализирање на CW и CCW на Насока на протокот на главата на пумпата : Можете да ја контролирате насоката на проток со позитивно и негативно поврзување. Не вентили и заптивки, удобна замена на цревото, лесна главна моќност малата пумпа за дозирање имаат функција на само-примамливо широко користена во полето на експериментална, биохемиска анализа, фармацевтски производи, фармацевтски производи , Фини хемикалии, Biotechnologyspecification : Боја : црна, бела, сина, зелена (по избор) мотори : DC12 V, DC24 V (по избор) тип (по избор) : црна 12 V 1*3, White12 V 1*3, Blue12 V 1*3, Green 12 V 1 *3, црна 12 V 2*4, White12 V 2*4, Blue12 V 2*4, Green 12 V 2*4, Black 12 V 3*5, White12 V 3*5, Blue12 V 3*5, Green 12 V 3*5, Black 24 V 1 *3, бело 24 V 1*3, сина 24 V 1*3, зелена 24 V 1*3, црна 24 V 2*4, бела 24 V 2*4 Blue 24 V 2*4, зелена 24 V 2*4, црна 24 V 3*5, бела 24 V 3*5, сина 24 V 3*5, зелена 24 V 3*512 v Стапка на проток на мотор : 1*3 Силика гел цевка : > 11ml/min2*4 силициум цевка за гел : > 39ml/min3*5 силика гел цевка : > 80ml /min24 v Стапка на проток на мотор : 1*3 Силика гел цевка : > 11ml/min2*4 Силициум цевка за гел : > 40ml/min3*5 Силициум цевка за гел : > 83ml/Minpump Материјал за глава : Abspupp цевка : транспарентен силиконски пиперки : три ролери : 6.3cm/2.5inweight : Приближно.81g ~ 83g/2.9oz ~ 2.9oz Список на пакети : 1 x перисталтичка пумпа.

Color: Black, white, blue, green(Optional)
Motors: DC12V, DC24V(Optional)
Type(Optional): black 12v 1*3, white12v 1*3, blue12v 1*3, green 12v 1*3, black 12v 2*4, white12v 2*4, blue12v 2*4, green 12v 2*4, black 12v 3*5, white12v 3*5, blue12v 3*5, green 12v 3*5, black 24v 1*3, white 24v 1*3, blue 24v 1*3, green 24v 1*3, black 24v 2*4, white 24v 2*4
blue 24v 2*4, green 24v 2*4, black 24v 3*5, white 24v 3*5, blue 24v 3*5, green 24v 3*5:
12 v motor Flow rate:
1*3 silica gel tube: >11ml/min
2*4 silica gel tube: >39ml/min
3*5 silica gel tube: > 80ml/min
24 v motor Flow rate:
1*3 silica gel tube: > 11ml/min
2*4 silica gel tube: >40ml/min
3*5 silica gel tube: > 83ml/min
Pump head material: ABS
Pump pipe: transparent silicone pipe
Pulsations: Three roller
Height: 6.3cm/2.5in
Weight: Approx.81g~83g/2.9oz~2.9oz
Package list:
1 x Peristaltic Pump:

Избор на клиент

Колекција Сефора Дизни ~ Compел Компактен Огледало Новак
Колекција Сефора Дизни ~ Compел Компактен Огледало

Сефора Дизни Littleел Малата Сирена Постави Огледало Расположение Компактен Нов Во Кутија...

DEN 3.33
СТМ 116192 5/16 6 О. А. Л. Карбид Врв Ѕидарски Вежба Новак
СТМ 116192 5/16 6 О. А. Л. Карбид Врв Ѕидарски Вежба

Големина На Дупчалка (Инч) : 5 / 16" Големина На Дупчалка (Децимален Инч) : 0,3125 Вкупна Должина( Инч) : 6"...

DEN 2.00
Снабдувач 12v 2.5 A Ac Адаптер За Netgear NIGHTHAWK AX4 AX3000 4-Тек Wi-Fi 6 Рутер RAX35 Кабел За Напојување Електрична Мрежа Новак
Снабдувач 12v 2.5 A Ac Адаптер За Netgear NIGHTHAWK AX4 AX3000 4-Тек Wi-Fi 6 Рутер RAX35 Кабел За Напојување Електрична Мрежа

Безбедност : Снабдувачки Производи произведени Со најквалитетни материјали и вклучуваат повеќе паметн

DEN 0.67
632443Р - Tappan Oem Печка Нацрт Воздушен Притисок Прекинувач 1 Една Фаза 0.85 Новак
632443Р - Tappan Oem Печка Нацрт Воздушен Притисок Прекинувач 1 Една Фаза 0.85

ОВА Е СОСЕМА НОВ Прекинувач За Воздух НА Оем Печка Врвен Квалитет Оем Замена Дел! 0.85 " W / C 1 Една Фаза...

DEN 1.33
Cyrank 2pcs Дрвена Кутија, Легура Шарка Кутии За Складирање За Домашна Канцеларија Декоративни Новак
Cyrank 2pcs Дрвена Кутија, Легура Шарка Кутии За Складирање За Домашна Канцеларија Декоративни

Материјал За Дрвена Кутија За Складирање : Задниот дел од кутијата е поврзан со две шарки, што е многу по�

DEN 304.00
Shubiao Rocker Switch 1pcs KCd1 20mm 3-pin Led Прекинувач 10a 12v Прекинувач За Напојување На Светилки подигнете Го Копчето Новак
Shubiao Rocker Switch 1pcs KCd1 20mm 3-pin Led Прекинувач 10a 12v Прекинувач За Напојување На Светилки подигнете Го Копчето

Микро Прекинувачи Едноставен вклучен рокерски прекинувач Овој тип може да се користи за префрлување на

DEN 2.00
Атлантис модел Snap заедно скок свињи и татнеж n мир 2 пакет пластичен модел комплет Том Даниел Атлантис Новак
Атлантис модел Snap заедно скок свињи и татнеж n мир 2 пакет пластичен модел комплет Том Даниел Атлантис

Овој комплет за модели може да бара склопување и сликарство Цемент, алатки и боја не се вклучени Содржи �

DEN 2.33
AGOUNOD Rocker Switch 1pcs 20mm Kcd1 Led Прекинувач 20a 12v Прекинувач За Светло Прекинувач За Напојување СВЕТЛА За ВКЛУЧУВАЊЕ Новак
CGSignLab | Црн петок -Класично злато Влечење на прозорецот | 36 x24 Новак
CGSignLab | Црн петок -Класично злато Влечење на прозорецот | 36 x24

Користи статички наместо традиционално лепило Станува непроирен кога се печати; Направено од транспар�

DEN 856.00
3дроуз Сент Патрикс Ден Тегла Полн Со Четири Лист Детелина Илустрација - 22оз Штајн Кригла Новак
3дроуз Сент Патрикс Ден Тегла Полн Со Четири Лист Детелина Илустрација - 22оз Штајн Кригла

Изработени од бела керамика со завршна обработка со висок сјај Слика отпечатена од двете страни Висина

DEN 343.84
Кник Кнак Подароци доби reidar? - 14оз Нерѓосувачки Челик Патување Кригла, Сребро Новак
Кник Кнак Подароци доби reidar? - 14оз Нерѓосувачки Челик Патување Кригла, Сребро

ИЗДРЖЛИВ И СИЛЕН нашата цврста шолја за патување од нерѓосувачки челик од 14 унци е совршена за секакви �

DEN 798.40
5.5 Машинка За Нокти За Нокти За Нокти Педикир Со Заклучување ОД НЕРЃОСУВАЧКИ Челик ОД Г. С ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА Новак