Комплетите за вкрстени бод на Funchey го запечатија целиот спектар на обрасци комплети за стартување на везови за почетници за возрасни и деца DIY лесни печатени вкрсте

Комплетите за вкрстени бод на Funchey го запечатија целиот спектар на обрасци комплети за стартување на везови за почетници

DEN 543.84

Новак

Достапно за нарачка

【Содржина на пакетот】 претходно печатена крпа за везови × 1, игла × 2, англиска инструкција × 1, шема со висока дефиниција × 1, сите нишки во боја, ние нудиме 30% повеќе нишки отколку што е доволно. 【Тешко】 Лесно, комплетот за вкрстување на вкрстените бод за забавување е совршен за почетници или средно ниво. Пред -печатена шема, формирана од различни блокови и симболи во боја, е јасно запечатена на ткаенината ткаенина однапред - ви кажува каде треба да го ставите бод „x“ и која боја на конецот треба да ја користите. Она што го правите е само да ги следите претходно печатените симболи. Јасните и светли бои го прават овој комплет многу пријатно да се бори. Parameters 【Параметри на големината на ткаенината】 Големина : 40x50cm (15,7 × 19,7 инчи). 【Исклучителна декорација на домови и подароци】 Моделот на вкрстено бод е исклучителна и може да се користи како домашна декорација. Крстот бод направен од себе може да се користи како подарок за семејството, пријателите и колегите, и може повеќе да го изрази нечие срце. 【Совети】 Ова е тип на комплет за печатење 11 CT, користете 3 нишки на нишки, 2 нишки на нишки за задниот бод. Една нишка е составена од 6 нишки, така што треба да ги поделите 6-те жици на две линии од 3 влакна пред да работите. Комплет значи дека шемата е отпечатена на ткаенината, таа е печатена платно и шемата ќе исчезне по водата на допир. Значи, по завршувањето на шиењето, ставете ја ткаенината во вода половина час, а потоа направете го да се исуши, а потоа можете да направите рамка за тоа. Платно. Платно. Зошто да изберете комплети за вкрстени бод на Funchey? Во споредба со традиционалниот вкрстен бод, Фунчи игли зафтвери запечатени вкрстени бод е посовршена за почетници бидејќи е лесно да се бори за млади и стари, дури и без знаење за цртање или врвна вештина на игла. Бренд : Funchey Funchey е професионален бренд за вкрстено бод. Има произведено и дизајнирано повеќе од 9,000 производи за вкрстено бод, кои се продаваат во повеќе од 30 земји низ целиот свет. Печатените модели на ткаенини се развиваат со употреба на совршена комбинација на симболи + броеви + блокови во боја за да се постигне секоја линија е доделена различна боја или симбол. Материјал на ткаенина : Памучна ткаенина Големина : 40x50cm (15,7 × 19,7 инчи) Пакет содржи : Везење ткаенина × 1 навои за везење × 1 (вклучувајќи ги сите бои на навои) Игла за везови × 2 Едноставен англиски прирачник × 1 HD цртежи × 1 Совети : Совети : Совети за 1 Линијата одговара на број и симбол, а бројот и симболот што одговара на секоја линија се отпечатени на платното. Овој дизајн на вкрстено бод треба да се заврши со нишка од 2 влакна. Секоја линија што ја нудиме е составена од 6 нишки, така што треба да ги поделите 6-те жици на две линии со 3 влакна пред да работите. Постои дигитален код на ткаенината, само изберете ја бојата според соодветниот симбол во Рачно, и можете лесно да започнете да го шиете вкрстениот бод! Ентузијастичка услуга : За да се осигураме дека низата се користи доволно, ние нудиме повеќе од 30% нишка во секоја боја на секој стил. Стотици симболи можат да се користат на претходно печатени ткаенини за вез. Големите слики со повеќе броеви на навој може да бидат ослободени од какви било повторени блокови во боја и симболи. Колку е помала големината, толку е појасна. Лесно е да се везе без да се погледне цртежот, што го олеснува визијата на замор на везовите, заштедете време и брзо.

Избор на клиент

SmartSpatula® Лабораториска за еднократна употреба PP Laborator Eco Spatula, непроирна, 140 mm, 300/PK Новак
SmartSpatula® Лабораториска за еднократна употреба PP Laborator Eco Spatula, непроирна, 140 mm, 300/PK

Тие се изработени од 100% полипропилен на девица од храна, паметните простори се идеално решение за сите в

DEN 528.00
Seco-LARM E-931-S50RRLQ Голем инфрацрвен рефлективен фотоелектричен зрак сензор од 50 метри, 12V до 250V AC/VDC, прилагодливо Новак Попуст
Прицврстувач за тврдоглави 0149733331078 10.9 завртки за хексадецимална капа, 16мм-2,00 x 170мм, парче-8 Новак
Прицврстувач за тврдоглави 0149733331078 10.9 завртки за хексадецимална капа, 16мм-2,00 x 170мм, парче-8

Дијаметар : 16мм Должина : 170мм Материјал : челик Заврши : Црн фосфат Стил на глава : Хекс (#24) Дијаметар : 16мм

DEN 2.67
820182-000, Топлина Смалуваат Транзиција И Стил Флексибилни Полиолефин Црна Торба/Кутија Новак
820182-000, Топлина Смалуваат Транзиција И Стил Флексибилни Полиолефин Црна Торба/Кутија

ЕУ Рохс : Усогласен ЕКЦН (САД) : Статус НА Дел ОД УВО99 : Активен Тип : Стил На Транзиција : И Стил Материјал Н

DEN 0.33
Wraptorskinz Decal Vinyl Skin Chap Компатибилен со Xbox One S / X контролер - капе сино зелена црвена боја Новак
Wraptorskinz Decal Vinyl Skin Chap Компатибилен со Xbox One S / X контролер - капе сино зелена црвена боја

Комплекс за про одделение композит со повеќе слоеви флексибилен винил материјал со специјално блокир�

DEN 2.67
2023 Нови машки хавајски цветни кошули памук копче надолу тропски кошули за плажа со џебни врвови на полиестер Новак
Водоотпорен приемник на Flysky FS-A3 AFHDS2A 2,4G 3CH за Flysky GT2E GT2G предавател РЦ автомобил брод Новак
Водоотпорен приемник на Flysky FS-A3 AFHDS2A 2,4G 3CH за Flysky GT2E GT2G предавател РЦ автомобил брод

Водоотпорен приемник на Flysky FSA3 2,4 G 3канален приемник, компатибилен предавател на Flysky GT2 E GT2 G и најдобар и�

DEN 0.33
10 парчиња Nec2p4m до-202 Еднонасочен Thyristor 2p4m SCR Thyristor 2A 500V Новак
10 парчиња Nec2p4m до-202 Еднонасочен Thyristor 2p4m SCR Thyristor 2A 500V

Тип на пакет : Дуп дупка Тип : Триод транзистор Број на модел : 2p4m Пасивирани тиристори во пластичен плик,

DEN 3.33