Сименс 52br8dtab Тешка осветлена единица за пресврт до ослободување, 30мм, килибар, 1-3/4 Пластична глава на печурки, одржувана, 1NO+1NC контакт, 24V AC/DC целосен напон, LED сијалиц?

Сименс 52br8dtab Тешка осветлена единица за пресврт до ослободување, 30мм, килибар, 1-3/4 Пластична глава на печурки, одржувана,

DEN 1738.56

Новак

Достапно за нарачка

Црвена глава. Проширена глава. Голема глава на печурки Ø 2 1/2˝. Мала глава од печурка Ø 1 3/4˝. Метал од глава на печурки Ø 1 3/4 ”. Пластика на главата на печурки Ø 2 1/2 ". Пластика на главата на печурки Ø 1 3/4". Пластика Ø 1 3/4 ”глава на печурки - хром. Пластика Ø 1 3/4 ”глава на печурки - Black Max. Пластични леќи. Стаклени леќи. Проширени леќи. Исцрпни леќи. Метал од глава на печурки Ø 1 3/4 ”. Пластика на главата на печурки Ø 2 1/2 ”. Пластика на главата на печурки Ø 1 3/4 ”. Кратка лост - Chrome или Black Max. Долга лост - црн макс или црнамакс. Стандардно заклучување. Специјално заклучување. Продолжено копче. Копче за испирање. Комплетна осветлена единица за пресврт до ослободување : оператор, држач, склопување на светлина, блок (и) за контакт. 1 NO+1 NC Тешки контакти. Се среќава со типот 1, 3, 3 R, 4, 4x, 12, 13 и автомобилските стандарди. Допрете безбедни терминали. UL наведен, сертифициран CSA. Комплетна осветлена единица за пресврт до ослободување : оператор, држач, склопување на светлина, блок (и) за контакт. 1 NO+1 NC Тешки контакти. Се среќава со типот 1, 3, 3 R, 4, 4x, 12, 13 и автомобилските стандарди. Допрете безбедни терминали. UL наведен, сертифициран CSA. Прекинувачите на копчето за влечење прават или кршат електрични врски како дел од системот што контролира процес, како што е производната линија. Индикаторските светла со етикети или капачиња со кодирани во боја се користат за прикажување на тековната состојба на еден процес, како што е „завршена.“ Единицата за копчето е составена од активирач на копчето за правење или кршење на електрични врски, носител за обезбедување на активаторот во А А. Контролен панел и за сместување на светлина и еден или повеќе контактни блокови за поврзување со електрични жици. Контактите во рамките на контактниот блок можат нормално да бидат отворени (не) или нормално затворени (NC), така што притискањето на копчето започнува или запира процес. Држачите опфаќаат голем број на дебелини на контролниот панел и може да вклучуваат ламби за осветлување на копчето. Видовите на главата на активирачот на тастатурата вклучуваат печурки, рамна површина, подигната површина и клучеви, и може да бидат осветлени, кодирани во боја и обележани. Според барањата на апликацијата, активаторите можат да работат само сè додека се држи копчето или тие може да се заклучат во позиција кога се туркаат и да се отклучат кога ќе се повлечат или искриват. Pushbuttons и индикаторските светла се користат во апликации како што се контроли на процеси на производство и како итни исклучувања на индустриските работни места. Пилот уреди и додатоци на Siemens 30mm NEMA се дизајнирани да обезбедат долга услуга без проблеми во најсложените индустриски апликации. Овие контроли се тесни масло и прашина и ги исполнуваат спецификациите од типот 3, 4, 4х, 12 и 13. Операторите за индустриска контрола се издржливи кастинг на едно парче. Тешки пластични копчиња се спротивставуваат на масла и корозија. Сребрените контакти носат оценки за тешки работи. Операторската база се состои од трајно, едно парче што е опремено со акционер со тешки работи со пролет од не'рѓосувачки челик, прстен за запечатување на активирач на Неопрена за да се спречи навлегување на маслото и прашината да продираат во контактните блокови, неопренови заптивка за да се запечати операторот за монтирање на дупки и а Хром позлатена орев за заклучување. Додатоците ги модифицираат стандардните копчиња за притискање, прекинувачите на селекторот и пилот -светлата. Градежниот блок Изградба на контактни блокови овозможува многу комбинации на кола. *UL наведена датотека #E22655; CSA сертифицирана датотека #LR6535.

Избор на клиент

Организација за висина кујна во облик на кујна Новак
Организација за висина кујна во облик на кујна

* Метална кука во форма Боја : црна Материјал : железо Антируст занает Кука за закачалка за внатрешна или

DEN 3.33
ABB C3SS130B-20 22mm Собрани прекинувач за селектор, тип на копче, компактен Новак
ABB C3SS130B-20 22mm Собрани прекинувач за селектор, тип на копче, компактен

Семејство / стил : компактен Монтирање : 22,5 мм Боја : Црна IP / NEMA рејтинг : 4x, 1, 13, 4, 12, 3r Тип : Неилуминирани, �

DEN 1.00
Индустриски производи Wesco 272175 Палети камион Чок, 11,75 Ширина x 2 Висина x 14 Длабочина Новак
Индустриски производи Wesco 272175 Палети камион Чок, 11,75 Ширина x 2 Висина x 14 Длабочина

Димензии 11,75 "W x 2" H 14 "D Инженерски и изграден за тешка должност во камион или приколка Заштеда на трошоци�

DEN 1192.00
1 парчиња нов ротационен енкодер NOC-SP2500-2MD Новак
1 парчиња нов ротационен енкодер NOC-SP2500-2MD

Chips Gate, основана во 2010 година, е професионална алатка B2 B & B2 C во полето за електронски компоненти Имаме по

DEN 2665.12
Хагибис безжичен HDMI предавател и приемник, безжичен HDMI Extender комплети и безжичен дисплеј Донгл, приклучок и играјте HDMI Новак Попуст
Плимор патент што може да се повлече од пластични кеси, 4 мил со висина, 5 x 8 Новак
Плимор патент што може да се повлече од пластични кеси, 4 мил со висина, 5 x 8

Големина на торбата : висока 5 "широка x 8", под патентот (127мм x 203мм), има дупка 1 / 4 "центрирана над патентот..

DEN 487.84
Влезен вратило на преносот Globe X5C42-1 со 22 заби Новак
Влезен вратило на преносот Globe X5C42-1 со 22 заби

Оригинален дел за замена на OEM Globe е давател на кујна и професионална опрема за храна, вклучувајќи ликари

DEN 1294.40
Стегач на сечилото на клучот и завртката 49-22-5012 за Милвоки Новак
Стегач на сечилото на клучот и завртката 49-22-5012 за Милвоки

Стегач на сечилото на клучот и завртка Милвоки (SER 6311018736) Sawzall 6512 (SER 48325000) Виден 65356 (Ser 748 E) виден 6512 (SER 483108000

DEN 254.08
Семички 2009626 сет за амортизери на мотор, 200 Новак
Семички 2009626 сет за амортизери на мотор, 200

Димензии на пакетот : 6 l x 10 h x 7 w (инчи) Тежина на пакет : 1,7 фунти Земја на потекло : Соединетите држави...

DEN 1.67
3drose Американски плажи - плажа Калихиваи, Кауаи, летно патување на Хаваи. - влошки на глувчето Новак
3drose Американски плажи - плажа Калихиваи, Кауаи, летно патување на Хаваи. - влошки на глувчето

Димензии (во инчи) : 8 W x 8 h x 0.25 D мат финиш Мека за допир, нема да попушти или излупи Исчистете со благ детер

DEN 231.84
Албуми за фотографии Artibetter Baby Photo Photo Album Pu Leather Album Memory картички албум за колекција на билети за албум Новак
Албуми за фотографии Artibetter Baby Photo Photo Album Pu Leather Album Memory картички албум за колекција на билети за албум

Високи транспарентни инсерти во албумот, јасно можете да ги видите зачуваните фотографии, да ви донесе �

DEN 168.64
Кутија за далечински управувач со знаме на Chicago Paisley Flag Multifunctional PU кожа ТВ далечински држач за организатор на Новак
Табела за кревање компјутер BHGBH, монитор за десктоп компјутер за зголемување Новак
Табела за кревање компјутер BHGBH, монитор за десктоп компјутер за зголемување

【Едноставно и удобно】 мала, мала тежина, едноставна структура и лесна за носење Кога се користат, нозе�

DEN 1526.40
Xuanda миленичиња за хранење шише и шприцови со брадавици за мали животни со кучиња со мачки Новак
Xuanda миленичиња за хранење шише и шприцови со брадавици за мали животни со кучиња со мачки

5 Пакувајте брадавици со шприцови и хранење шише со шишиња за мачиња, кутриња, хрчак, верверички, зајаци �

DEN 159.84