Изолиран клип на крокодил 10 парчиња 5мм чист бакар отвори Тест клип со 4мм приклучок за експериментален тест

Изолиран клип на крокодил 10 парчиња 5мм чист бакар отвори Тест клип со 4мм приклучок за експериментален тест

DEN 2.33

Новак

Достапно за нарачка

【Вклучен】 : 10 x изолиран клип, изработен од челик, целосно опремена и во доволна количина, со густа изолациона ПВЦ јакна за да помогне во спречувањето на опасностите од електричен шок и да ја направи работата побезбедна кога работите со електроника. 【Користете】 : Стандардно производство, мазни линии, клипови за тестирање на електрична изолација се лесни за држење во вашата рака, поврзани со навртки, цврсти и издржливи, со голема сила на сила, електрични стеги за тестирање имаат силна сила на залак и лесно се поврзуваат стабилно. 【Апликација】 : Со силна практичност и широк опсег на примена, овие електрични клипови за полнење се погодни за училишни експерименти, дома и автомобил, помагала за заварување на DIY и можат да се користат како алатки за заварување на домот и алатки за електрично тестирање. 【Флексибилен】 : Терминалниот клип за тестирање е изработен од месинг, со силна спроводливост и големо отворање. Тест-клипот со едно ракување поддржува заварување или крипување и може да се поправи со жици. Пролетниот клип ги задоволува потребите на различни инструменти и проекти за електрична опрема. 【HIGH QUALITY】 : Nickel plating on the surface of the contact parts, sensitive contact, quick response, moderate elasticity, which is conducive to long-term stable measurement of car battery clips and charging clips, and the insulating clips are small and compact, Лесно за носење и складирање. Спецификација : Тип на ставка : Изолиран клипмодел : J.60045 Material : Brass, Pvcpurpose : Производство на автомобили; Експериментални тестови Базички параметри : Големина на отворање : приближно. 5мм / 0,2injack Големина : Прибл. 4мм / 0,16inpackage список : 10 x изолиран клип.

Item Type: Insulated Clip
Model: J.60045
Material: Brass, PVC
Purpose: Automobile Manufacturing; Experimental Test
Basic Parameters:
Opening Size: Approx. 5mm / 0.2in
Jack Size: Approx. 4mm / 0.16in
Package List: 10 x Insulated Clip   

Избор на клиент

LES KIT 1/48 Mitsubishi F-2 Afterburner затворен за пластични модели на Hasegawa RSKU48-0100 Новак
LES KIT 1/48 Mitsubishi F-2 Afterburner затворен за пластични модели на Hasegawa RSKU48-0100

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Пластичниот модел не е вклучен делови за пластич�

DEN 541.12
Навитех 8-во-1 Акција Камера Додатоци Комбо Комплет-Компатибилен Со Денвер АКК-8058В 4К Акција Камера Новак
Навитех 8-во-1 Акција Камера Додатоци Комбо Комплет-Компатибилен Со Денвер АКК-8058В 4К Акција Камера

Вклучени додатоци : Ремен За Глава, Ремен За Градите, Брава За ЈКука, Лебдечка Рачка Зафат, Ремен, вшмукув

DEN 1.00
Пинк бебе месечно пресвртница ќебе + книга за меморија за бебиња + 28 месечни и пресвртници налепници. Новак Попуст
Пинк бебе месечно пресвртница ќебе + книга за меморија за бебиња + 28 месечни и пресвртници налепници.

3во1 пакет : Совршено за наскоро да бидат мајки таму! Книга за меморија за бебиња за да ги документирате п�

DEN 737.44
Венум Машки Клуб 212 Песна Јакна Новак
Венум Машки Клуб 212 Песна Јакна

95% Полиестер, 5% Еластан Увезени Затворање на патент Машинско Перење Висока јака Странични џебови со пат�

DEN 3.33
Зачудувајте го клипот со 3Д торба со пена со сокол и зимски војник во слепа торба Новак
Зачудувајте го клипот со 3Д торба со пена со сокол и зимски војник во слепа торба

Официјално лиценциран производ Мистерија слепа торба Доаѓа со еден колекционерски клип за торбички со

DEN 121.76
Moidyskins кожата компатибилна со Sony PlayStation 4 PS4 налепници за налепници на конзола Новак
Moidyskins кожата компатибилна со Sony PlayStation 4 PS4 налепници за налепници на конзола

Ова не е тежок случај Тоа е винил налепница за кожа / декларација и не е изработена од гума, силиконски, г�

DEN 1081.60
2 пакувања за работни капачиња со копче, симпатична снежна буфонска чистачка капи, жени долга коса Новак
2 пакувања за работни капачиња со копче, симпатична снежна буфонска чистачка капи, жени долга коса

100% полиестер Увезени Прилагодливо затворање Машински миење Премиум материјал : високоодделение полиес

DEN 239.84