Фестивал Индиски 6 Инчен Meenakari Работа Акрилик Poja Thali За Сите Индиски Фестивал-Тркалезна Форма Тали-Традиционалните Разнобојни Камен Работа Од Страна На Индискиот К?

Фестивал Индиски 6 Инчен Meenakari Работа Акрилик Poja Thali За Сите Индиски Фестивал-Тркалезна Форма Тали-Традиционалните Разнобојни

DEN 1033.60

Новак

Достапно за нарачка

Димензии : 15,25 х 15,25 см-Материјал-Акрилни Совети За Нега : Избришете со сува крпа, не чистете ја со хемикалии или киселини. Значење : Користењето пуја тали е еден од патиштата за обожавање на божественото во Хиндуистичката митологија. Се верува дека распоредот на сите компоненти во пуја тали има духовно значење. Прашоци како халди и кумкум, зрна ориз, лисја од репка,трева, конци од шафран, цвеќиња, миризливи масла и агарбати се поставени на начин што ги балансира космичките елементи кои се активни во универзумот. Донесете го Овој Пакет Поја Тали за да ја одржите Духовноста, Мирот, Хармонијата, Среќата, Благосостојбата итн. Признајте Ја Вашата Љубов кон Вашиот Брат Испраќајќи Го Овој Прекрасен "РАХИ" Со Ветување дека Вашата Врска со Него Ќе Станува Посилна Со секој Изминат Момент. Димензии : 15,25 х 15,25 см-Материјал-Акрилни Совети За Нега : Избришете со сува крпа, не чистете ја со хемикалии или киселини. Значење : Користењето пуја тали е еден од патиштата за обожавање на божественото во Хиндуистичката митологија. Се верува дека распоредот на сите компоненти во пуја тали има духовно значење. Прашоци како халди и кумкум, зрна ориз, лисја од репка,трева, конци од шафран, цвеќиња, миризливи масла и агарбати се поставени на начин што ги балансира космичките елементи кои се активни во универзумот. Донесете го Овој Пакет Поја Тали за да ја одржите Духовноста, Мирот, Хармонијата, Среќата, Благосостојбата итн. Признајте Ја Вашата Љубов кон Вашиот Брат Испраќајќи Го Овој Прекрасен "РАХИ" Со Ветување дека Вашата Врска со Него Ќе Станува Посилна Со секој Изминат Момент. Додадете атрактивен празничен допир во вашиот дом со тоа што ќе го добиете врвниот дизајн рачно изработен држач за халди Кумкум пуја тали. Овие прекрасни држачи за тали може да се користат за повеќе прилики Како Дивали, халди Кумкум, рахи, повратен подарок и многу повеќе. Можете да го подарите на вашата сакана еднаш е на нивниот роденден, свадби и ангажмани.

Избор на клиент

1PCS 7MBP50NA060 Нови Најдобра Гаранција За Квалитет На Услугата Новак
1PCS 7MBP50NA060 Нови Најдобра Гаранција За Квалитет На Услугата

ICexpertинвентар, основан во текот на 10 години, е професионален во електронски компоненти и производи за ин�

DEN 0.33
ГЕДОР 20 Л 6 Приклучок 1/4, Долг 6 мм Новак
ГЕДОР 20 Л 6 Приклучок 1/4, Долг 6 мм

Акц ДО ДИН 3124, ИСО 27251 Квадратни диск како НА DIN 3120C 6.3, ISO 1174, со топката задржување на жлебот Рачно управув�

DEN 2.33
BCMCBV За Apple Watch Band Серија 44mm Мажи Легура Часовник Ремен 45mm 42mm Метална Рамка Модификација Мод Комплет Додатоци Новак
1968, Боб Лили, Автограм Топс Картичка Гроздобер-Нфл Автограм Фудбалски Картички Новак
1968, Боб Лили, Автограм Топс Картичка Гроздобер-Нфл Автограм Фудбалски Картички

Доаѓа Со Сертификат За Автентичност од И Бекет Автентикација Категорија; Мак Автограм Фудбал Картички 1

DEN 1711.84
Ѕвездени Патеки Откритие Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува Новак
Ѕвездени Патеки Откритие Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува

Ѕвездени Патеки Дискавери Сезона 1 Автограм Картичка Крис Оби како Т ' Кува (Целосно Крварење)...

DEN 240.00
Азееда 400мл Хеликоптер Силуета Деца Еднократно Шише За Вода/Пијалоци Новак
Азееда 400мл Хеликоптер Силуета Деца Еднократно Шише За Вода/Пијалоци

Содржи 400 мл течност Два заменливи капациспортски капа и јамка карабинер клип Висококвалитетно печатењ

DEN 2.67
2 ПАРЧИЊА Голем Домашен Сладок Домашен Знак 32х14 Инчи Новак
2 ПАРЧИЊА Голем Домашен Сладок Домашен Знак 32х14 Инчи

Ќе Добиете Парче висококвалитетен преклопен домашен сладок домашен знак декор, кој доаѓа со прекрасен �

DEN 1.00
Mag-Mate IWH01M Клуч За Магнетно Влијание И Држач За Топлински Пиштол Новак
Mag-Mate IWH01M Клуч За Магнетно Влијание И Држач За Топлински Пиштол

Држи Ударни Клучеви и Топлински Пиштоли Цврст Држач Од Нерѓосувачки Челик Држи Дијаметри до 33 / 8"...

DEN 3.33
Гмс Оптички Силиконски Храм Совети За Очила, Очила за Сонце и Носење Очи-Држачи За Очила-Куки За Уши Новак
Гмс Оптички Силиконски Храм Совети За Очила, Очила за Сонце и Носење Очи-Држачи За Очила-Куки За Уши

"Како Функционираат : врвовите на Храмот лесно лизгајте преку раката на очилата и закачете се околу задн

DEN 111.68
1PCS 710002 c2 24vdc 2n/0 Нови Новак
1PCS 710002 c2 24vdc 2n/0 Нови

ICexpertинвентар, основан во текот на 10 години, е професионален во електронски компоненти и производи за ин�

DEN 2.67
Том И Џери-Џери Глушец Студио Лоби Картичка Публицитет Уште МГМ Новак
Том И Џери-Џери Глушец Студио Лоби Картичка Публицитет Уште МГМ

Гроздобер лоби картичка публицитет уште Прилагодено тројно сплетено за ваша погодност Многу достапни �

DEN 2.00
ЈАЧИНА НА СЕРБЕРУС Екстремни Обвивки На Зглобот Новак
ЈАЧИНА НА СЕРБЕРУС Екстремни Обвивки На Зглобот

35 "Завиткајте со 4" Велкро (вкупно 99 см) Најтешки и најцврсти обвивки во опсегот На Јачина На Серберус Диз�

DEN 719.84