Xxyffs кожа раб, алатка за кожни алатка за скијање, професионална алатка за комерирање на работ

Xxyffs кожа раб, алатка за кожни алатка за скијање, професионална алатка за комерирање на работ

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

Професионални кожни алатки (Edge Beveler), 5 големини алатка (1#, 2#, 3#, 4#, 5#) Различни големини на алатки можат да направат заоблен раб со кожа со различна дебелина. Секоја алатка со големина одговара на различни дебелини на кожа : Големина 1# алатка за справување со кожа од дебелина од 0,5 - 1,2 мм. Алатка со големина 4# за справување со кожа од дебелина од 2,5 - 4,0 мм. Големина 5# алатка за справување со кожа од дебелина од 4,0 - 6,0 мм. Сечилото е изработено од не'рѓосувачки челик и рачно полиран, кои одржуваат добра острина за повторна употреба. Рачката во форма на капка со природна текстура и сјај, рачка со абонија со месинг ферул. Професионална комерцијација на работ на бејлер-супериорна изведба, елегантен изглед, висока цена, но вреди, ова е нашата дефиниција за професионални кожни алатки. „Уживајте во свилената мазност“, ова е вистинското чувство на кожен занаетчија по тестирањето на оваа алатка. Подготвено : сосема нова надградба на нашата најпопуларна мулти-алатка; Ние сме меѓународен продавач на мултифункционални алатки за напојување/рачни алатки Интегрирање на дизајнот, r Ние сме меѓународен продавач на мултифункционални алатки за напојување/алатки за рака Интегрирање на дизајн, R&D, производство и продажба, со независна DIY технологија, целосно опремена за средба На сите има потреба од сеопфатна способност. 100% гаранција за задоволство : Ние стоиме на нашиот производ и гаранција. Вашето задоволство е нашиот главен приоритет. Ние нудиме животна гаранција против дефекти во материјали и изработка и безусловна политика за враќање за да ви гарантира најдобро искуство за купување. Име : Edge Beveler Specification : 1#, 2#, 3#, 4#, 5#модел број : LT001material : не'рѓосувачки челик (сечило), абонија (рачка), месинг (феруле) што се користи за : правење тркалезен раб на кожа од различна дебелина. Општо се користи на кое било место на работ на кожа. Одржување : Може да се избрише и да се одржува со список на моторни масло од масло : Edge Beveler * 1 Note : 1. по загрозување на кожен раб, нанесете со агент за третман. Повторете колку што е потребно за мазен раб. Бришење нежно за повеќе светлечка завршница.2.После долгорочната употреба на голема јачина, сечилото треба да се полира. Затоа, развиевме посебен острилка за оваа алатка за скицирање на уста.

1#,2#,3#,4#,5#:
Model Number: LT001
Material: stainless steel (blade) , ebony (handle) , brass (ferrule)
Used for: Making round edge of different thickness leather.Generally used anywhere on the edge of leather.
Maintenance: It can be wiped and maintained with engine oil
Product List:Edge Beveler * 1:
Note:
1.After beveler the leather edge, apply with treatment agent . Repeat as necessary for a smooth edge. Rub gently for a more luminous finish.:
2.After long-term high-strength use, the blade needs to be polished.Therefore, we have developed a special Sharpener for this wide mouth skiving tool. :

Избор на клиент

Ревел Пајнвуд Дерби Сув Трансфер Д Декал Новак
Ревел Пајнвуд Дерби Сув Трансфер Д Декал

Дајте му на вашиот тркач висококвалитетна, прилагодена завршница со долготрајни налепници за сув транс

DEN 3.33
Цврста западна кошула за кратки ракави на Ели Катлеман Новак
Цврста западна кошула за кратки ракави на Ели Катлеман

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 65% полиестер, 35% памук Увезени Затв�

DEN 2.00
Станица за полнење со бамбус за мулти уред со 5 USB полнач за полнач Sendowtek 6 во 1 штанд за полнење за телефонски таблети Новак Попуст
Американски занаети 680428 гајба хартија Меги Холмс Блум 36 ЛЕСНИ ПАРД, 6 на 6 “ Новак
Американски занаети 680428 гајба хартија Меги Холмс Блум 36 ЛЕСНИ ПАРД, 6 на 6 “

6 x 6 инчи подлога за хартија 36 Вкупни чаршафи Уникатни дизајни на секоја страница Земја на потекло : Кина.

DEN 1529.60