Завртки од 7/16-14 x 3 Одделение 8/целосно навој/челик/цинк жолто

Завртки од 7/16-14 x 3 Одделение 8/целосно навој/челик/цинк жолто

DEN 1267.20

Новак

Достапно за нарачка

Завртки за превоз (екран на шејкер) - челик / цинк жолта / груба нишка / целосно навој. Одделение 8. Тркалезна глава/ квадратен врат. Произведено до ASME B18.5 & SAE J249 спецификации. Јачина на затегнување : 120.000 psi. мин. Копче за превоз, завртка за тренер или тркалезна плоштад на вратот на вратот е форма на завртка што се користи за прицврстување на металот на дрво. Се разликува од другите завртки со нејзината плитка глава од печурки и дека пределот на прегратката на завртката е кружен за поголемиот дел од својата должина, како и обично, но делот веднаш под главата се формира во квадратен дел. Ова го прави завртката само-заклучување кога се става низ квадратна дупка во метална лента, или тркалезна дупка во повеќето дрво. Ова им овозможува на прицврстувачот да се инсталира само со една алатка, клуч или клуч, работејќи од едната страна. Главата на завртката за превоз е обично плитка купола. Квадратниот дел е со иста големина како и дијаметарот на завртката, со обична неоткриена шанка. Беа развиени завртки за превоз за употреба преку плочи за зајакнување на железо од двете страни на дрвен зрак. Обично е да се користат за голи дрва, квадратниот дел дава доволно зафат за да се спречи ротација. Завртките за превоз се користат во безбедносни поправки, како што е завртката Брентон каде завртката мора да биде отстранлив само од едната страна. Нежната куполна глава и квадратната орев подолу го спречуваат завртката на превозот да биде отклучен од несигурната страна.

Избор на клиент

1/2 -20 х 2 Фина Нишка Одделение 9 Шестоаголна Капа Завртка Л9 - Сад Легиран Челик Жолт Цинк Позлатен Пк 300 Новак
1/2 -20 х 2 Фина Нишка Одделение 9 Шестоаголна Капа Завртка Л9 - Сад Легиран Челик Жолт Цинк Позлатен Пк 300

Ве молиме погледнете ги спецификациите во табелата подолу за целосни детали Ако имате какви било праша�

DEN 1507.20
AEXIT 2 PCS ланец и јаже фитинзи Метални подноси 5/16 DIA Wire јаже кабел жица жица јаже клипови клип -клип клип Новак
AEXIT 2 PCS ланец и јаже фитинзи Метални подноси 5/16 DIA Wire јаже кабел жица жица јаже клипови клип -клип клип

Име на производот : клип за жица со јаже; Големина на квалитет : 8мм / 5 / 16 ''; Материјал : Метал Боја : сребре

DEN 3.33
Амазон Основи Прилагодлива Внатрешна Надворешна Затегнувачка Шипка За Завеси, Должина Од 36 - 54 Инчи, Никел Новак
Винил пакет за трансфер на топлина Gatichetta, 9,8 x 12/5-листови бел пакет на железо на собрани HTV топлински печати со кадифени Новак Попуст
Алијанса широко формат хартија за хартија за обврзници Новак
Алијанса широко формат хартија за хартија за обврзници

Достапно 18 IN22 IN24 IN30 IN36 IN42 IN широк 20 lb и 24 lb Тежина на располагање Минимум 92 светли Должина од 150 'и 300'...

DEN 201.60
Јуни за прилагодување на решетката Новак
Јуни за прилагодување на решетката

Нацртајте совршени мрежни линии брзо и лесно со овој мрежен маркер Идеално растојание од 1 / 2 инчи за зго

DEN 2.33
Aceteel метричка нишка Допрете M22 x 2.0, лева рака HSS машина Допрете M22 x 2mm Новак
Aceteel метричка нишка Допрете M22 x 2.0, лева рака HSS машина Допрете M22 x 2mm

【Големина】 Должина : 4,65 " / 118мм, глава на конец : 1,50" / 38мм, квадратна глава : 12,5мм х 12,5мм (l*w), дијаметар на Ш�

DEN 0.67
Dakine Hot Laps 5L Fanny Pack Новак Попуст
Dakine Hot Laps 5L Fanny Pack

Увезени Затворање на патент 2 L / 70oz Dakine X Hydrapak 3 D лумбален резервоар Фазер залак вентил Магнетна тока авт

DEN 1279.84
Резервни делови за замена на лијонг, звучникот Ringer Buzzer за делови за поправка на Huawei Y6 Новак
Резервни делови за замена на лијонг, звучникот Ringer Buzzer за делови за поправка на Huawei Y6

Препорачуваме овој дел да биде инсталиран од професионална продавница за поправка на мобилни телефони

DEN 0.67
Liphontcta Onewe Planet Nine: Alter Ego 1 -ви мини албум ЦД+136P Photobook+1P налепница за печат+1P Photocard+1P единица PhotoCard+Порака Новак
Liphontcta Onewe Planet Nine: Alter Ego 1 -ви мини албум ЦД+136P Photobook+1P налепница за печат+1P Photocard+1P единица PhotoCard+Порака

Официјално дистрибуирана нова и оргинална ставка од производителот Сите артикли и карактеристики од о�

DEN 702.40
Кадимендиум Батерии Балансер, Батерија Активни Еквилајзер 1.2 Стабилна Работа Со Светлина За Липо Новак
Кадимендиум Батерии Балансер, Батерија Активни Еквилајзер 1.2 Стабилна Работа Со Светлина За Липо

Пренос на енергија : за да се поврзете со батеријата, активниот еквилајзер мора да работи со табла за заш

DEN 576.00
Fit System Passenger Side Turing Mirror for Ford F150 Extendable, w/turn сигнал и ламба, текстурирана црна, преклопна, загреана Новак
Fit System Passenger Side Turing Mirror for Ford F150 Extendable, w/turn сигнал и ламба, текстурирана црна, преклопна, загреана

Огледалото на патникот, тестирано за да се вклопи и да функционира како оригиналот, ги исполнува или ги �

DEN 2975.84
Занаетчиски компресор на тврд воздух, 10 галон и Флексила воздух црево, 3/8 in. X 50 ft, 1/4 in. Новак Попуст
Занаетчиски компресор на тврд воздух, 10 галон и Флексила воздух црево, 3/8 in. X 50 ft, 1/4 in.

Флексцила нуди екстремна флексибилност на сите временски услови, дури и во субцеро услови, и е идеална и

DEN 6092.80