Мелиса &засилувач; Даг Абакус-Класичен Дрвени Едукативни Броење Играчка Со 100 Монистра

Мелиса &засилувач; Даг Абакус-Класичен Дрвени Едукативни Броење Играчка Со 100 Монистра

DEN 368.00

Новак

Достапно за нарачка

Вуд. Увезени. КЛАСИЧНА ИГРАЧКА ЗА УЧЕЊЕ АБАКУС : Класичната Дрвена Играчка Мелиса И Даг Абакус Е традиционална рамка за броење дрвени зрнца абакус со 100 дрвени мониста со светли бои. КВАЛИТЕТНА КОНСТРУКЦИЈА : оваа играчка за математичка активност за броење монистра е направена од цврста основа од тврдо дрво и рамка која држи 10 дебели обложени жици со 10 шарени дрвени мониста на секоја-100 монистра во сите. 8 АКТИВНОСТИ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ : Нашиот бројач за монистра за деца доаѓа со осум дополнителни активности за продолжување кои им помагаат на децата од 3 до 5 да развијат вештини за рана математика, броење и логично размислување. ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ЗА ВОЗРАСТ ОД 3 до 5 години : Класичната Дрвена Играчка Абакус е прекрасен и едукативен подарок за деца од 3 до 5 години. Додадете Ја Градинката Мелиса И Даг Смарти панталони за да го заокружите искуството за играње без екран. "ЗЛАТНИОТ СТАНДАРД ВО ДЕТСКАТА ИГРА" : Повеќе Од 30 години, Мелиса И Даг создадоа прекрасно дизајнирана имагинација - и креативност-предизвикувајќи производи што Ен-БИ-Си Њуз ги нарече " златен стандард во играта во раното детство.”. Вуд. Увезени. КЛАСИЧНА ИГРАЧКА ЗА УЧЕЊЕ АБАКУС : Класичната Дрвена Играчка Мелиса И Даг Абакус Е традиционална рамка за броење дрвени зрнца абакус со 100 дрвени мониста со светли бои. КВАЛИТЕТНА КОНСТРУКЦИЈА : оваа играчка за математичка активност за броење монистра е направена од цврста основа од тврдо дрво и рамка која држи 10 дебели обложени жици со 10 шарени дрвени мониста на секоја-100 монистра во сите. 8 АКТИВНОСТИ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ : Нашиот бројач за монистра за деца доаѓа со осум дополнителни активности за продолжување кои им помагаат на децата од 3 до 5 да развијат вештини за рана математика, броење и логично размислување. ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ЗА ВОЗРАСТ ОД 3 до 5 години : Класичната Дрвена Играчка Абакус е прекрасен и едукативен подарок за деца од 3 до 5 години. Додадете Ја Градинката Мелиса И Даг Смарти панталони за да го заокружите искуството за играње без екран. "ЗЛАТНИОТ СТАНДАРД ВО ДЕТСКАТА ИГРА" : Повеќе Од 30 години, Мелиса И Даг создадоа прекрасно дизајнирана имагинација - и креативност-предизвикувајќи производи што Ен-БИ-Си Њуз ги нарече " златен стандард во играта во раното детство.”. Опис на производот Сметајте на овој класичен дрвен "калкулатор" со години игра и учење! Цврстата основа и рамка од тврдо дрво држат 10 дебели обложени жици со 10 шарени дрвени мониста на секоја all 100 монистра во сите. Лизгајте ги мониста за визуелен и практичен начин за учење броеви и математички концепти и за истражување на обрасци и бои. Вклучени идеи за забавна активност! Од Производителот од класични дрвени играчки до занаети, преправајте се дека играте и игрите, производите На Мелиса И Даг обезбедуваат лансирна рампа за да ја запалат имагинацијата и чувството на чудење кај сите деца за да можат да се откријат себеси, своите страсти и нивната цел. Од основањето на компанијата пред повеќе од 25 години, Мелиса И Даг постојано испорачуваа иновативни производи кои инспирираат отворено размислување, ги охрабруваат децата да видат нови можности и нудат Безброј Начини за Играње. Тоа е дел од поголема визија За Враќање На Детството. Бидејќи давајќи им на децата вистинско детство со простор и слобода да го истражуваат својот свет, им даваме пат кон остварување на нивниот целосен потенцијал!.

Избор на клиент

А Хсс Сплит Поинт Џоббер Должина Бургија Новак
А Хсс Сплит Поинт Џоббер Должина Бургија

Тешки Сплит Точка Работник Должина Вежба Малку Хсс (Челик Со Голема Брзина) Големина : А Декември Еквива�

DEN 1284.80
Autк Дикерсон Автограм Овни Брзина F/S Шлем w/2 Insc.- Бекетв Холо-Автограм Нфл Шлемови Новак
Autк Дикерсон Автограм Овни Брзина F/S Шлем w/2 Insc.- Бекетв Холо-Автограм Нфл Шлемови

Ако е автограм, вклучува индивидуално нумериран, евидентен холограм Категорија; Автограм Нфл Шлемови...

DEN 7099.04
Случај Џеб Маица Бела ХХХЛ Новак
Случај Џеб Маица Бела ХХХЛ

Изработени од најквалитетни материјали Изграден за перформанси и издржливост Произведено во Сад...

DEN 2.33
Гуоларизи Месечината Приврзок Декорација Календар Грамофон Дома Календар Декорација &засилувач; Виси Новак
Гуоларизи Месечината Приврзок Декорација Календар Грамофон Дома Календар Декорација &засилувач; Виси

Материјал : Фото Крпа Прецизно Ја Прикажува Фазата На Месечината На Секој Ден И Соѕвездието Дека Месечи�

DEN 213.76
HCDZ Замена Далечински Управувач За SAMSUNG QN58Q60TAF QN65Q60TAF QN65Q60TBF QN75Q60TAF QN75Q60TBF QN82Q6DTAF QN85Q60TAF Q60T Новак
HCDZ Замена Далечински Управувач За SAMSUNG QN58Q60TAF QN65Q60TAF QN65Q60TBF QN75Q60TAF QN75Q60TBF QN82Q6DTAF QN85Q60TAF Q60T

Нов ir замена далечински управувач како што е прикажано Нема вклучени батерии и упатства Нема потреба од

DEN 495.36
Јанју МИНИ 3G HDMI до SDI+Аудио+Spdif Конвертор Новак
Јанју МИНИ 3G HDMI до SDI+Аудио+Spdif Конвертор

МИНИ 3 G HDMI до SDI+Аудио+Spdif Конвертор Влезна Порта 1 x HDMI Излезна Порта 1 x BNC (SDI / HDSDI / 3 GSDI) ;1x3, 5mm аудио;1x Spdif...

DEN 0.67
Криогени баркод етикети 1,5 х 1,5 / 38,1 мм х 38,1 мм Новак
Криогени баркод етикети 1,5 х 1,5 / 38,1 мм х 38,1 мм

Правоаголник 3" јадро Бела боја Нитротаг; ПРАВОАГОЛНИ ЕТИКЕТИ ЗА БАРКОДОВИ И ТЕРМИЧКИ ПРЕНОСНИ ПЕЧАТАЧИ

DEN 1211.68
2015 Топла Тркала Автомобил 15/250 1971 Буик Ривиера - Д Случај, Г14Е6ГЕ4Р-ГЕ 4-ТЕВ6В287915 Новак
2015 Топла Тркала Автомобил 15/250 1971 Буик Ривиера - Д Случај, Г14Е6ГЕ4Р-ГЕ 4-ТЕВ6В287915

од_ снабдувач_шанетојки слободно контактирајте не решете го вашиот проблем, ве молиме прикачете информ�

DEN 1.33
Дел Инспирон 3511 Насловна &засилувач; Бизнис Лаптоп, WiFi, Bluetooth, Веб Камера, Победа 11 Про) Новак
Дел Инспирон 3511 Насловна &засилувач; Бизнис Лаптоп, WiFi, Bluetooth, Веб Камера, Победа 11 Про)

15.6 " Целосна HD (1920x1080) 60hz IPS Дисплеј; 802.11 ac Wifi, Bluetooth 5.0, 720p HD Веб Камера, €Моќни Перформанси Со Intel Core i5 1035g1 Quad

DEN 13042.88
Uxcell A11123000ux0454 Моментално Исклучување На Цртичка - N/O Прекинувач Со Копче Автомобил/Брод/Камион 9V/12V/24V, 5 Парче Новак