KAZNHODDS 8000W Вертикална Турбина На Ветер Вертикална 3 Фаза Ветер Моќ Генератор со 2 Ножеви Дома Употреба Вертикална Оска Јадро Ветер Моќ, 24V

KAZNHODDS 8000W Вертикална Турбина На Ветер Вертикална 3 Фаза Ветер Моќ Генератор со 2 Ножеви Дома Употреба Вертикална Оска

DEN 9263.84

Новак

Достапно за нарачка

1.Безбедност и Стабилност : мала брзина на стартување на ветерот, висока ефикасност, мала големина, ниски вибрации. Школка е изработена од леење од нерѓосувачки челик, со носач со двојно лежиште, капацитетот против тајфун е ПОСИЛЕН, безбедна и сигурна работа. Лесна инсталација, ниско одржување. 2.Ефикасно : трифазен синхрони мотор со постојан магнет. Ефикасен генератор НА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА со постојан магнет Nd Fe B со високи перформанси. Целосно интегриран регулатор на напон кој автоматски се исклучува кога батеријата е целосно наполнета. Вентилаторот е контролиран од мппт интелигентен микропроцесор, кој може ефикасно да ја прилагоди струјата и напонот. 3.Ниски вибрации и низок шум : покрај тоа, со својата компактна форма, има најниска почетна брзина на ветерот и поголема површина на ветерот, што му овозможува да генерира електрична енергија при помали брзини на ветерот. 4.Вертикалниот дизајн на вентилаторот : убава крива. Погоден за украсување патишта или покриви.Изграден според строгите стандарди за контрола на квалитетот, дизајнот на генераторот на ветер е подобрен за високи перформанси. 5.Погоден : чамци, летниковци, кабини или мобилни домови, како и за зелени ветерници, домашни, корпоративни и индустриски енергетски додатоци.Има многу помалку ограничувања за инсталирање на вертикални турбини на ветер. Јас го купив ова за синот кој се обидува да биде дома во кампер. Соларните панели ги одржуваат неговите батерии добро наполнети. На ветерната турбина и треба силен ветер за движење. За време на бури кога нема сончева светлина турбината започнува. Имаме 5 батерии и тие не се потрошени во последните неколку месеци. Попладневните бури во планините ја одржуваат турбината движење1.Магнет генератор Јадро-помалку генератор, Хоризонтална ротација со висока ефикасност.2.2 сечила со закривен дизајн,ефикасно го користи ресурсот на ветерот и добива поголема генерација на моќност3. Мал ,лесен, стабилен и безбеден, специјален принцип на контрола ја потроши брзината на ветерот на 2,5 ~ 25м/с, ефикасно го користи ресурсот на ветерот и добива повисоко производство на енергија.4.Сертифициран со : СЕ.Максимална моќност : 8000 W. номинален напон : 12 V / 24 V / 48 V. star-up брзина на ветерот : 1,3 m/s. исечете ја брзината на ветерот( M/S) : 2,5 m/s. Номинална ротација : 13 m/s. безбедна брзина на ветерот :

Избор на клиент

Шумско Животно Ваши лента 20мм Камиисо Саиен Лента За Маскирање За Бележење Дневник Сам Декорација На Фото Албум Новак
3дроуз Боем Графички Пијалоци-алкохолен пијалок од јагоди даикири - 22оз Штајн Кригла Новак
3дроуз Боем Графички Пијалоци-алкохолен пијалок од јагоди даикири - 22оз Штајн Кригла

Изработени од бела керамика со завршна обработка со висок сјај Слика отпечатена од двете страни Висина

DEN 303.84
Essentials Машки лесен француски Тери ogогер Пант Новак
Essentials Машки лесен француски Тери ogогер Пант

55% органски памук, 45% рециклиран полиестер Увезени Затворање на влечење машинско миење топло Бренд...

DEN 1.33
Аексит 3п Дистрибуција на Мотор Електричен Прекинувач Заштитник 4-6, 3 А 690В Новак
Аексит 3п Дистрибуција на Мотор Електричен Прекинувач Заштитник 4-6, 3 А 690В

Име на производот : Мотор Прекинувач; Термичка Заштита Прилагодлив Опсег : 46, 3 А; Уимп : 6ка Капацитет на к�

DEN 423.36
Xxyffs кожа раб, алатка за кожни алатка за скијање, професионална алатка за комерирање на работ Новак
Xxyffs кожа раб, алатка за кожни алатка за скијање, професионална алатка за комерирање на работ

Професионални кожни алатки (Edge Beveler), 5 големини алатка (1#, 2#, 3#, 4#, 5#) Различни големини на алатки можат да н

DEN 3.00
3drose слика на шише со спортови вода со крокодил, 21oz, разнобојно Новак
3drose слика на шише со спортови вода со крокодил, 21oz, разнобојно

Одговара на повеќето држачи за чаши Не е наменета за машина за миење садови или микробранова употреба...

DEN 0.33
Womenенско лого на Адидас кој работи со ветерници Новак
Womenенско лого на Адидас кој работи со ветерници

100% полиестер Увезени Повлечете го затворањето Машинско миење Брендот Адидас има долга историја и длабо

DEN 1.33
заварувач на хинаде миг, мултифункционално 3 во 1 тиг стап за заварувач MIG заварувач MTG175 SG, двоен напон 110/220V инвертер/машина Новак Попуст
Комбо комплет за додатоци на Action 50-In-1 Combo Combo Combo Combo Combo Combet со Action Case Levin 2,0 инчи 170 степени со Новак
Комбо комплет за додатоци на Action 50-In-1 Combo Combo Combo Combo Combo Combet со Action Case Levin 2,0 инчи 170 степени со

Монтажа за каиш : лентата за зглобот е ротирачки во 360 степени, со завртка што може да го поправи вашиот Go

DEN 702.40