6-1/2-инчен кружен пила лопати, 40 дискови за сечење дрво за заби за сечење на тврдо и меко дрво, иверица и иверица)

6-1/2-инчен кружен пила лопати, 40 дискови за сечење дрво за заби за сечење на тврдо и меко дрво, иверица и иверица)

DEN 183.84

Новак

Достапно за нарачка

Лунпон е бренд специјализиран за производство на алатки за сечење и сечило за кружно пила. Ние им нудиме на клиентите со највисок квалитет на производи и услуги. Имаме фабрика од 2000 метри квадратни, тим за развој на професионален производ за да ги задоволиме потребите на нашите клиенти и одделот за квалитетна инспекција. Ветуваме дека ќе ви обезбедиме најдобро. Нашите линии на производи вклучуваат кружно сечило за пила, сечило за пила, мелница за агол, тркало за мелење, полски влошки, итн. Надворешен дијаметар : 5,5 инчи / 140 мм. Дебелина : 0,055 инчи / 1,4 мм. Арбор : 5/8 " /16 мм. Заби : 40t. Max RPM : 9500. Надворешен дијаметар : 7,25 инчи / 184 мм. Дебелина : 0,055 инчи / 1,4 мм. Арбор : 5/8 " /16 мм. Заби : 60t. Max RPM : 5500. Сечилото за сечење е изработено од врвен легура челик, со поостри заби на тврда легура за ефективно работење на дрво. Остриот сечило за пила со тенок керф обезбедува мазно, брзо и точно сечење со импресивни резултати. 【Трајни】 кружни пилиња на пила се изработени од врвен легура челик материјал, со цврстина, отпорност на абење и долг живот, со поостри заби на тврда легура за ефективно работење на дрво. 【Ефективно】 Остра сечило за пила со тенок Kerf обезбедуваат мазно, брзо и точно сечење со импресивни резултати. 【Апликација】 Општа намена за сечење на тврдо и меко дрво за сечење на дрво. Одлично за вкрстено разни дрво, иверица, панели, пластика, FRP, лесни челични цевки и железни цевки, и др. 【Компатибилност - Сечилата на пилата можат да се користат во кружни и безжични кружни пили, митра пила, пили за маса, радијални пили за рака и многу повеќе. 【Трајни】 кружни пилиња на пила се изработени од врвен легура челик материјал, со цврстина, отпорност на абење и долг живот, со поостри заби на тврда легура за ефективно работење на дрво. 【Ефективно】 Остра сечило за пила со тенок Kerf обезбедуваат мазно, брзо и точно сечење со импресивни резултати. 【Апликација】 Општа намена за сечење на тврдо и меко дрво за сечење на дрво. Одлично за вкрстено разни дрво, иверица, панели, пластика, FRP, лесни челични цевки и железни цевки, и др. 【Компатибилност - Сечилата на пилата можат да се користат во кружни и безжични кружни пили, митра пила, пили за маса, радијални пили за рака и многу повеќе. Луонпон се фокусира на обезбедување на производи и решенија за професионалци. Ние сме специјализирани во обезбедување на високо квалитетни и практични алатки и додатоци, како што се кружни пили, лопати со дијаманти, пресечени тркала и подлошки за полирање на мелница за агол, итн. Ние го надградуваме и менуваме стилот на оваа сечило за дрво Добиените може да бидат портокалови, но ве молам, не грижете се, квалитетот на портокалот е исто така многу добар. Диск за сечење дрво за сечење тврдо и меко дрво, иверица и иверица. Предупредување. 1. Дозволете Saw да работи со максимална брзина. 2. Секогаш носете заштита на очите. 3. Држете го материјалот цврсто додека се сече. 4. Поставете длабочина на сечење малку подлабоко од дебелината на објектот за сечење. 5. Не носете лабава облека што може да ја фати во сечилото за вртење. 6. Не користете за метални или неправилни апликации, освен ако не е поинаку наведено со производ. 7. Бидете сигурни дека чуварот на сечилото на Saw работи правилно.

Избор на клиент

Игла за издавање 20ga. х 2 Совет Жолта 1000 парчиња Новак
Игла за издавање 20ga. х 2 Совет Жолта 1000 парчиња

20 Мерач 0.025 "ид х 0.036" од 2 " тап врв нерѓосувачки челик канила Вкупна должина 2.69" Ув безбеден пластичен цен�

DEN 2448.00
Extech Bt100 Батерија Капацитет Тестер Новак
Extech Bt100 Батерија Капацитет Тестер

Ја проверува состојбата на батеријата за неколку секунди додека батеријата е во функција Онлајн тестир

DEN 1.00
Бедем Планински Рударство Копродукции. - Сертификат За Акции Новак
Бедем Планински Рударство Копродукции. - Сертификат За Акции

Акции печатени Од Бакстон Феликс Кост, в п.; Е Ц Роуз сек.Капа., 5 500,000; акции 1 1 пар; 2 250,000 извонредни...

DEN 2800.00