HM Digital TDS-3 Рачен метар TDS со носење кутија, 0- 9990 ppm TDS опсег на мерење, 1 ppm резолуција, +/- 2% точност на отчитување

HM Digital TDS-3 Рачен метар TDS со носење кутија, 0- 9990 ppm TDS опсег на мерење, 1 ppm резолуција, +/- 2% точност на отчитување

-140 %

DEN 209.12

Новак

Достапно за нарачка

пластика. Увезени. Тоа е идеално за комерцијална употреба. Вклучува кутија за носење со клип за појас. Функција за одржување : Заштедува мерења за удобно читање и снимање. Високо ефикасна и точна заради неговата напредна технологија на микропроцесор. Вграден дигитален термометар, дисплеј : голем и лесен за читање LCD екран. Опис на производот Опис на производот : TDS метар (ака ППМ пенкало, тестер за хранливи материи, TDS Stick) е ефтина и удобна дигитална алатка за веднаш да го проверите вашиот целосен квалитет на водата. TDS = вкупно растворени цврсти материи, што е сол, метал или минерал во водата. Со притискање на копче, TDS-3 може да ви го каже вашето целокупно ниво на чистота на вода, кое ќе биде прикажано на екранот во ППМ (делови на милион). Колку е пониско нивото на TDS, толку е чиста водата, при што 0 ppm е чиста H2 O. TDS-3 е одличен за проверка на квалитетот на водата од чешма или да знаете кога да промените филтер. (Мерачот не тестира за биолошки загадувачи.) TDS-3 е одлична алатка за вода за пиење, филтрација на вода и прочистување, колоидна сребро, хидропоника (тестирајте ги вашите хранливи материи), аквариуми, RO/DI системи, базени и бањи, комерцијални и индустриски апликации и многу повеќе. TDS-3 е солиден модел кој вклучува заштитен случај за носење. Ова е најпопуларен рачен мерач на TDS во светот за професионалци во индустријата. Од производителот идеален за комерцијална употреба.

Избор на клиент

TWRQA 20mm Силиконски Ремен За Часовници За Garmin Ferrunner 245 245M 645 Vivoactive 3 Vivomove HR Паметна Нараквица Нараквица Новак
TWRQA 20mm Силиконски Ремен За Часовници За Garmin Ferrunner 245 245M 645 Vivoactive 3 Vivomove HR Паметна Нараквица Нараквица

Земја Како Што Е Означено 100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговара

DEN 3.33
Heise Axxess Ford Податоци Интерфејс СО SWC 2011-Up Новак
Heise Axxess Ford Податоци Интерфејс СО SWC 2011-Up

Обезбедува дополнителна моќност (12волти 10засилувач) Задржува р А П (задржана дополнителна моќност) Обез

DEN 3.33
Хамилтон CAL80920 1705Tll Калибриран шприц без игла, 50 микролитар Новак
Хамилтон CAL80920 1705Tll Калибриран шприц без игла, 50 микролитар

Серија Хамилтон 1700 серија Гастит шприц, калибриран 50 микролитар ПТФЕ ЛУЕРСКИ ЛОКСКИ РАБОТНИЦИ...

DEN 2.67
Ганазоно свадбени украси Свадба украси 4 парчиња Новак
Ганазоно свадбени украси Свадба украси 4 парчиња

Мос трева топка топка, украсен украс пена, топка трева топка за градинарска свадба венчаница wallид што ви

DEN 444.80
Garneck Cafe Caffeer Cafe Cafe Cafe Tinplate Cox Metal Metal ColdeSake Box со капаче и катанец за гроздобер накит Новак
Garneck Cafe Caffeer Cafe Cafe Cafe Tinplate Cox Metal Metal ColdeSake Box со капаче и катанец за гроздобер накит

1 Калајната кутија може да ви помогне да го спакувате подарокот, а неговиот едноставен дизајн ќе го напр�

DEN 0.67
Адаптер за метабони Канон ЕФ до МФТ Новак
Адаптер за метабони Канон ЕФ до МФТ

Камери со микро 4 / 3 Канон Еф Конвертор Материјални својства : И страната на фотоапаратот и страната на л�

DEN 207.68
Dyrdinshow Tailgate Рачка Резервна Камера Изберете За Toyota Tundra 2000-2006 Tailgaters Заден Поглед Камера Замена Автомобил Новак
Dyrdinshow Tailgate Рачка Резервна Камера Изберете За Toyota Tundra 2000-2006 Tailgaters Заден Поглед Камера Замена Автомобил

[ Одговара] : замена на резервната камера за рачката На Задната Врата за 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Тојота тун

DEN 1214.24
BH088C350N/7/8-9 x 3 1/2 Mil-Spec Шестоаголна Капа Завртки/Легиран Челик Одделение-BD/Цинк Жолта/DFAR Согласност/Supersedes Новак
BH088C350N/7/8-9 x 3 1/2 Mil-Spec Шестоаголна Капа Завртки/Легиран Челик Одделение-BD/Цинк Жолта/DFAR Согласност/Supersedes

ASME B18 2 1 BH (Supersedes MS90727 G) Легиран Челик ОдделениеБд Хексадецимален Капа Завртки ПО АСТМ А354 БД Сите произво�

DEN 1.00
Кончос Чикаго завртки 3/8 Обични 50 парчиња БП злато Новак
Кончос Чикаго завртки 3/8 Обични 50 парчиња БП злато

Големина : 3 / 8 инчи Челик со месинг (злато) Заврши завртки во Чикаго 50 врвови и 50 завртки Големина : 3 / 8 инч

DEN 0.67
ИНСАЈЗ 3506-400е Електронски Надворешен Микрометар Со Заменливи Наковални, 12-16 /300 мм-400 мм Новак
ИНСАЈЗ 3506-400е Електронски Надворешен Микрометар Со Заменливи Наковални, 12-16 /300 мм-400 мм

Резолуција : 0001 инчи Функција на копчето : вклучување / исклучување, поставување, инч / мм, abs / inc, излез на �

DEN 11824.00
Рокфорд Фосгејт Нов Пар Р2СД4 - 10 400В 10 Двоен 4 Оми Плитки Планината Сабвуфер Новак
Рокфорд Фосгејт Нов Пар Р2СД4 - 10 400В 10 Двоен 4 Оми Плитки Планината Сабвуфер

2 НОВИ R2 SD410 : Ракување Со Моќност : Врв : 400 вати Поединечно / 800 Вати По Пар RMS : 200 вати Поединечно / 400 Вати

DEN 321.60
Избор за избор на филедер на Адидас Менс Климер Новак
Избор за избор на филедер на Адидас Менс Климер

Затворање на патент Само миење на рацете Затворање на патент Само миење на рацете На Адидас, сè што прав�

DEN 3.00
2005 година Сребрен доказ за Сребрен доказ на Орегон, PR-69 PCGS Новак
2005 година Сребрен доказ за Сребрен доказ на Орегон, PR-69 PCGS

Сребрен доказ за сребро во 2005 година Сертифициран од PCGS PR 69 DCAM, сериските броеви ќе се разликуваат...

DEN 2.67
Заштитник На екранот Дизајниран За Дигитална Камера Fujifilm F100fd F100fd-Maxrecor Nano Matrix Crystal Clear Новак
Заштитник На екранот Дизајниран За Дигитална Камера Fujifilm F100fd F100fd-Maxrecor Nano Matrix Crystal Clear

СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН за ВАШИОТ УРЕДОдржувајте ја вредноста за препродажба и заштитете од нечистотија

DEN 964.80
Летна есен маица за бранч, жени облека мода со кратки ракави екипаж, памук, графички лабав фит блуза за дама 8к Новак
Меѓународна керамичка кригла во Бостон за кафе и чај, 1 броење, капка од лимон Новак
Меѓународна керамичка кригла во Бостон за кафе и чај, 1 броење, капка од лимон

Керамичка кригла : Лимон жолто кригла со зелена рачка Големина за пиење : 4инчи висок x 3...

DEN 3.00
Генерички двоен порфилтер плус 38 компатибилен со повеќето машини за еспресо Новак
Генерички двоен порфилтер плус 38 компатибилен со повеќето машини за еспресо

Направено во Италија Компатибилен со многу машини за еспресо, вклучувајќи ги Гагиа Класик, Нуова Симоне

DEN 1.00