Yahboom jetson nano роботски проект комплет Ackerman Управување со програмирање автомобил за конкуренција на електронска технологија (r2 супериорен век без нано

Yahboom jetson nano роботски проект комплет Ackerman Управување со програмирање автомобил за конкуренција на електронска технологија

DEN 1.33

Новак

Достапно за нарачка

【Професионална структура на управувачот на Акерман】 1) Една опрема за управување со метал и два 520 мотори плус специјални загради за алуминиумски легури. 2) Се користат професионални тркачки гуми и се инсталираат ленти за борба против колукција во предниот дел на телото на автомобилот, што е погодно за натпревари за роботски автомобили. 【Професионална конфигурација на хардвер】 1) Мултифункционалната табла за експанзија е компатибилна со четири матични плочи : Jetson Nano, Tx2 NX, Jetson Xavier NX и Raspberry Pi 4 B. 2) Различни додатоци, како што се Li DAR (SLAM A1/YDLIDAR 4 ROS), длабочина камера, модул за гласовна интеракција и екранот со дисплеј од 7 инчи можат да бидат избрани од корисниците. 【Врз основа на (ROS) Оперативен систем на роботи】 1) Програмирање на Пајтон.2) Рамката за развој на Media Pipe се користи за завршување на функциите за откривање на рацете и лицето, 3 D функции за откривање и препознавање.3) Може лесно да се добијат податоци за длабочина на слика и слики од облак на облак. , алгоритми за целосна длабочина и употреба на длабочина за да се постигнат некои функции на АИ. 【Повеќе функции и методи на далечински управувач】 1) R2 роботот може да реализира 3Д навигација со визуелно мапирање, избегнување на радарот за пречки, визуелно препознавање, следење на целта, интеракција со препознавање на глас, автопилот и други функции.2) Поддршка за апликација за мобилен телефон, безжична рачка, ROS оперативно Систем, компјутерска тастатура, контрола на програмирање на веб -страница Jupyter Lab. ЦД. ЦД.

Избор на клиент

Зелен корпус 36518 36518 Абразивен датотечен појас, 1/2 во W x 18 во L, 80 решетки, зелена боја Новак
Зелен корпус 36518 36518 Абразивен датотечен појас, 1/2 во W x 18 во L, 80 решетки, зелена боја

Појасен појас за отстранување на заварување на самото место и прирабница на полите Минералите на алуми�

DEN 639.84
Симпатична чаки збор извезено железо на хорор филм Новак Попуст
Симпатична чаки збор извезено железо на хорор филм

Големина : 4 '' долга Детален вез : Чуки збор извезено железо на лепенка има висококвалитетно вез со внима�

DEN 111.20
Fit System Passenger Side Turing Mirror for Ford F150 Extendable, w/turn сигнал и ламба, текстурирана црна, преклопна, загреана Новак
Fit System Passenger Side Turing Mirror for Ford F150 Extendable, w/turn сигнал и ламба, текстурирана црна, преклопна, загреана

Огледалото на патникот, тестирано за да се вклопи и да функционира како оригиналот, ги исполнува или ги �

DEN 2975.84
Резервни делови за замена на лијонг, звучникот Ringer Buzzer за делови за поправка на Huawei Y6 Новак
Резервни делови за замена на лијонг, звучникот Ringer Buzzer за делови за поправка на Huawei Y6

Препорачуваме овој дел да биде инсталиран од професионална продавница за поправка на мобилни телефони.

DEN 0.67
Винил пакет за трансфер на топлина Gatichetta, 9,8 x 12/5-листови бел пакет на железо на собрани HTV топлински печати со кадифени Новак Попуст
Liphontcta Onewe Planet Nine: Alter Ego 1 -ви мини албум ЦД+136P Photobook+1P налепница за печат+1P Photocard+1P единица PhotoCard+Порака Новак
Liphontcta Onewe Planet Nine: Alter Ego 1 -ви мини албум ЦД+136P Photobook+1P налепница за печат+1P Photocard+1P единица PhotoCard+Порака

Официјално дистрибуирана нова и оргинална ставка од производителот Сите артикли и карактеристики од о�

DEN 702.40
uikmnh дами летни кошули маици памук пеперутка блуза со кратки ракави кошула Новак
uikmnh дами летни кошули маици памук пеперутка блуза со кратки ракави кошула

79% полиестер, 21% спандекс, памук Увезени Еконски пријателски : Користете чисти природни растителни суров

DEN 3.00
Зеродеко 6 држачи за компјутер Новак
Зеродеко 6 држачи за компјутер

Акрилниот чевли го поддржува Shaper : Материјалот на производот е подобар и Плеска : Производот е исклучите

DEN 2.33
Ознаки за испорака на снабдување со врвни пакувања, пред-жични, 13 п.п., 5 1/4 x 2 5/8, флуоресцентни портокалови Новак