Buna-N Rubber Strip, NBR, BUNA, нитрил, ултра јачина, 60A, 2 во дебела x 2 во широк x 36 во долго

Buna-N Rubber Strip, NBR, BUNA, нитрил, ултра јачина, 60A, 2 во дебела x 2 во широк x 36 во долго

DEN 1486.40

Новак

Достапно за нарачка

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60а, текстура : мазна, дебелина : 2 ", ширина : 2", должина : 36 ", материјал : буна-n, боја : црна. [Перформанси] ултра јачина буна-n гума работи добро со вода и благи хемикалии и има одлични физички својства што го прават тешки и издржливи. [Технички атрибути] Затегнување на јачината : 2.500 psi, издолжување : 400%, јачина на солза : 25 N/mm, комплет за компресија : 28%, густина : 1,35 g/cm3, Опсег на температурата : -30 ° до 250 ° F, Спецификациите се сретнат : ASTM D2000 BF 617. [Различни уреди] Оваа формулација е посилна и потрајна од стандардната и високата јачина Buna-N за најсложените апликации. Buna-N е идеален За масла, масти, горива и нафтени апликации. [Перформанси] Ултра јачина Буна-Н гума работи добро со вода и благи хемикалии и има одлични физички својства што го прави тешки и издржливи. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 2.500 psi, издолжување : 400%, јачина на солза : 25 N/mm, комплет за компресија : 28%, густина : 1,35 g/cm3, температурен опсег : -30 ° до 250 ° F, Спецификации исполнети : ASTM D2000 BF 617. [Различни уреди] Оваа формулација е посилна и потрајна од стандардната и високата јачина BUNA-N за најпребирливите апликации. Buna-N е идеален за масла, маснотии, горива и нафтени апликации.

Избор на клиент

Чистење На Капаче За Еднократна Употреба 24 Инчи, Мрежи За Коса За Услуга За Храна, Медицински Сестри, Тетоважа Новак
Валимекс Про 650-1300/8-16 Дслр Ц-Маунт Вајт Новак
Валимекс Про 650-1300/8-16 Дслр Ц-Маунт Вајт

Супер Телезум со ЦМонтирање, идеален за видео камери и системи за следење, најблиско растојание за фоку�

DEN 2.67
паметен Проектор За Скицирање Новак
паметен Проектор За Скицирање

Скица и учат! Преземете свои фотографии на паметниот скичер 50+ паметни Активности Интерактивни звуци и �

DEN 1920.00
Кун Рикон Дуроматичен Енергетски Ефикасен Шпорет Под Притисок - Тава Новак
Кун Рикон Дуроматичен Енергетски Ефикасен Шпорет Под Притисок - Тава

Два други вентили нудат резервна безбедност, а горниот дел автоматски се заклучува додека не се ослобод

DEN 3.33
ДЕТСКА ЅВЕЗДА Девојки Пливаат Прикривања Тери Костим За Капење Прикривање Качулка Поштенски Плажа Облека Новак
блинки Електро Луминисцентна Лента Сина од Новак
блинки Електро Луминисцентна Лента Сина од

Блинки Забава! Гарантирано Задоволство Контактирајте Со Магијата мет за помош Ние стоиме зад нашите пр�

DEN 1.67
Величествени Подароци АВЦ - 504 Европски Рачно Изработен Кристал Викторија ДОФ Тамблер Новак
Величествени Подароци АВЦ - 504 Европски Рачно Изработен Кристал Викторија ДОФ Тамблер

Устата разнесени рака сече Идеален како подароци Изработен од фин кристален материјал Земја На Потекло

DEN 1.00
Заштитник На екранот Дизајниран За Garmin GPS 72 GPS-Maxrecor Нано Матрица Кристално Јасно Новак
Заштитник На екранот Дизајниран За Garmin GPS 72 GPS-Maxrecor Нано Матрица Кристално Јасно

СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН за ВАШИОТ УРЕДОдржувајте ја вредноста за препродажба и заштитете од нечистотија

DEN 302.40
Цртан Филм За Девојки На Cozyease Графички Термички Обложен Дуксер Со Долги Ракави Топли Зимски Пуловери Новак
Цртан Филм За Девојки На Cozyease Графички Термички Обложен Дуксер Со Долги Ракави Топли Зимски Пуловери

100% Полиестер Увезени Повлечете го затворањето Машинско Перење Состав на ткаенина : 100% Полиестер, ткаени

DEN 0.33
Рибок Работа Машки Црни Кожни Работни Чевли Метгард Св Ср Новак
Рибок Работа Машки Црни Кожни Работни Чевли Метгард Св Ср

100% Кожа Гумен ѓон Продолжете да се движите напред со водичот Крст Тренер челик Прсти работа чевли...

DEN 1759.20
Танго 1, 36х36ин. Новак
Танго 1, 36х36ин.

Повеќе од една деценија, Deljou print На Барање го постави стандардот во ликовната уметност giclee печатење...

DEN 2.67
БОРЛА 11862 С-Тип Заден Дел Издувен Систем Новак
БОРЛА 11862 С-Тип Заден Дел Издувен Систем

Димензии на пакетот : 11.0 "L x 45.0" W x 21.0 " H Количина На Пакет : 1 Тип на производ : Auto_Part Земја на Потекло : Сад...

DEN 2.33
BRST AC / DC Адаптер За Conair Men GMT265 GMT900 GMT900C GMT900R GMT900BJ i-Тример За Стрништа Conairmens istuble Трим Систем Новак
BRST AC / DC Адаптер За Conair Men GMT265 GMT900 GMT900C GMT900R GMT900BJ i-Тример За Стрништа Conairmens istuble Трим Систем

Влезен Напон : 100~240ВАЦ 50 / 60хз, Светска Употреба Безбеден стандард : ФКЦ,СЕ, Ro Заштита од краток спој, Над З�

DEN 500.80
Еластична Најлонска Соло Јамка Компатибилна со Опсегот На Apple Watch 38mm 40mm 41mm 42mm 44mm 45mm 49mm, Прилагодливи Плетени Новак
ГМ Вистински Делови 24253822 Автоматски Менувач Течност Пумпа Новак
ГМ Вистински Делови 24253822 Автоматски Менувач Течност Пумпа

Гмпрепорачан дел за замена за оригиналната фабричка компонента на ВАШЕТО гм возило Нудејќи квалитет, с�

DEN 1.67