Winters DPG213 DPG серија дигитален мерач на притисок, ABS Case, гумен багажник, штекер од не'рѓосувачки челик, 2,5 бирање, 0-60 psi

Winters DPG213 DPG серија дигитален мерач на притисок, ABS Case, гумен багажник, штекер од не'рѓосувачки челик, 2,5 бирање,

DEN 2.33

Новак

Достапно за нарачка

Едноставна работа со 2 копчиња. Ресетирајте се на нула функција. Задното осветлување се вклучува кога ќе се притисне копчето за вклучување/исклучување. Опција за приказ да остане континуирано вклучена. Гумениот багажник е стандарден. Едноставна работа со 2 копчиња. Ресетирајте се на нула функција. Задното осветлување се вклучува кога ќе се притисне копчето за вклучување/исклучување. Опција за приказ да остане континуирано вклучена. Гумениот багажник е стандарден. Зимски DPG серија дигитален мерач на притисок. Апликации : Идеално за комерцијални и индустриски апликации и во мерење на тестот и инсталации за општа намена. Големина на случајот : 2,5 ". Материјал за случај : АБС пластика. Вклучен гумен подигање (силиконска гума). ЛЦД дисплеј : 2" x 3/4 ". Врска : 1/4" NPT (304 SS) дно. Сензор : 316 L SS заварен, Пиезо. Оперативен живот : 1 милион циклуси. Снабдување со електрична енергија : 2 x ААА батерии. Режим на напојување : Автоматско или рачно исклучување. Цифри на екранот : 4 цифри до 5.000 psi, 5 цифри до 15,000 psi. Единици за притисок : PSI, MH2 O, MMHG, MBAR, KPA за мерачки опсег помалку од или еднакви на 100 psi. psi, bar, kg/cm2, m Pa, банкомат за мерачи се движи поголеми или еднакви на 160 psi. Време на одговор : Помалку или еднаква на 3 Hz стапка на освежување на дисплејот. Доказ/притисок на пукање : 200%/300% FS. Оперативно темпо : 14-122 F. Темпон за складирање : -4-167 F. Точност : +/- 1%. Оценка на куќиштето : IP60. Опсег : 0-60 psi.

Избор на клиент

Tjlss 1pcs Двослоен Мачка Легло Фаќач Рампа Домаќинство Мазна Голема Дупка Миленичиња Куче Душек Новак
Tjlss 1pcs Двослоен Мачка Легло Фаќач Рампа Домаќинство Мазна Голема Дупка Миленичиња Куче Душек

Заштитете ги вашите подови од валкање Лесен за чистење и издржлив Не се менува Ѓубрето паѓа од дупката з

DEN 3534.56
Икона 2020 Нов Латоп А2251 Звучник Во собата За MacBook Pro Ретина 13 А2251 Звучник Левата И Десната Страна Во Собата MWP72 Новак
2 парчиња Даниел Глоуб Мраз Масажер За Лице-Сјај Новак
2 парчиња Даниел Глоуб Мраз Масажер За Лице-Сјај

Подпухналост Под ОчитеВи Дава кул третмани на оптимални температури; Затегнете Ги Порите на Кожата Пре

DEN 2.67
Дагет И Рамсдел Крем За Осветлување на Лицето 3 унца Новак
Дагет И Рамсдел Крем За Осветлување на Лицето 3 унца

Формулиран за да помогне видливо да се намали појавата на дамки и промена на бојата на кожата на лицето..

DEN 0.67
Dyrdinshow Tailgate Рачка Резервна Камера Изберете За Toyota Tundra 2000-2006 Tailgaters Заден Поглед Камера Замена Автомобил Новак
Dyrdinshow Tailgate Рачка Резервна Камера Изберете За Toyota Tundra 2000-2006 Tailgaters Заден Поглед Камера Замена Автомобил

[ Одговара] : замена на резервната камера за рачката На Задната Врата за 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Тојота тун

DEN 1214.24
Кошула За Фустан Со Долги Ракави НА Момчињата ИЗОД Со Јака Со Јака Со Вратоврска И Џеб Од Градите Новак
Кошула За Фустан Со Долги Ракави НА Момчињата ИЗОД Со Јака Со Јака Со Вратоврска И Џеб Од Градите

68% Памук, 28% Полиестер, 4% Спандекс Увезени Затворање на копчето Машинско Перење Кошулата за фустан изод и

DEN 357.60
Ганазоно свадбени украси Свадба украси 4 парчиња Новак
Ганазоно свадбени украси Свадба украси 4 парчиња

Мос трева топка топка, украсен украс пена, топка трева топка за градинарска свадба венчаница wallид што ви

DEN 444.80
ИНСАЈЗ 3506-400е Електронски Надворешен Микрометар Со Заменливи Наковални, 12-16 /300 мм-400 мм Новак
ИНСАЈЗ 3506-400е Електронски Надворешен Микрометар Со Заменливи Наковални, 12-16 /300 мм-400 мм

Резолуција : 0001 инчи Функција на копчето : вклучување / исклучување, поставување, инч / мм, abs / inc, излез на �

DEN 11824.00
Хортенсе Б. Хјуит Свадба Додатоци 24-Брои Благодарност Ви Благодариме Забелешка Картичка Во Собата Новак
Хортенсе Б. Хјуит Свадба Додатоци 24-Брои Благодарност Ви Благодариме Забелешка Картичка Во Собата

Комплет Од 24 Картички И Пликови За Благодарност, 6 секој од 4 различни дизајни Златна фолија печат на зад�

DEN 3.33