KXDFDC Првите 8K 4K оптички микро -проекција екран Ретро рефлексивни ALR екрани со магнетна адсорпција 1.6 Висока добивка

KXDFDC Првите 8K 4K оптички микро -проекција екран Ретро рефлексивни ALR екрани со магнетна адсорпција 1.6 Висока добивка

DEN 2.67

Новак

Достапно за нарачка

80 '' 90 '' 100 '' 16 : 9 8 K 4 K 3 D оптичка микро проекција ALR фиксен магнетски проектор екран 1.6 Добивка за долги проектори претставува апсолутен врв на технологијата за отфрлање на амбиенталната светлина. Се одликува со нашиот материјал за отфрлање на оптичкиот амбиентален светло овластен ISF (ALR). Според Priciple на Фреснел леќи, може да ја одрази светлината на инцидентот од екранот до публиката. Ова може ефикасно да ја апсорбира амбиенталната светлина, со што ќе се зајакне осветленоста и контрастот. Нашиот оптички екран за микро -проекција не е традиционална предна проекција или заден екран за проекција. Тој е голем екран со напреден систем за оптички леќи, кој ви овозможува да ја контролирате проектираната слика за максимално влијание-дури и во светло осветлени околини. Додека конвенционалните преден проекција и задните екрани за проекција ја шират светлината во сите правци, нашите оптички екрани за микро-проекција ја подобруваат сликата за гледање со фокусирање и концентрирање на проектираната светлина. Дизајнот без раб ја максимизира областа за гледање во помал простор за вселената, без да се загрози структурниот интегритет на екранот. Карактеристики80 '' 90 '' 100 '' 16 : 9 8 K 4 K 3 D оптичка микро проекција ALR фиксна магнетна проекторска екран 1.6 Добивка за долги проектори претставува апсолутен врв на технологијата за отфрлање на околината. ) материјал. Според Priciple на Фреснел леќи, може да ја одрази светлината на инцидентот од екранот до публиката. Ова може ефикасно да ја апсорбира амбиенталната светлина, со што ќе се зајакне осветленоста и контрастот. Нашиот оптички екран за микро -проекција не е традиционална предна проекција или заден екран за проекција. Тоа е голем екран со напреден систем за оптички леќи, кој ви овозможува да ја контролирате проектираната слика за максимално влијание-дури и во светло осветлени околини. Додека конвенционалните предни проекции и задните екрани за проекција ја шират светлината во сите правци, нашите оптички микро- Екраните на проекцијата ја подобруваат сликата за гледање со фокусирање и концентрирање на проектираната светлина. Дизајнот на слободен раб го максимизира областа за гледање во помал простор за вселената, без да се загрози структурниот интегритет на екранот. Нашите оптички екрани драматично го зголемуваат перцепираниот квалитет на вашата слика. Добивате црни црнци, поживописни бои и посветли, поостри слики. Нашите оптички екрани можат да го подобрат нивото на контраст на проектираната слика за 7 пати кога се споредуваат со слична слика на стандарден екран за проекција на бел фронт. Име на производи : Оптичка микро проекција ALR Фиксна магнетна проекторна екранот Тип : Материјал со тврди екрани на екранот : Полимерна смола+фиберборд формат : 1 : 1 ГАИН : 1,6 Агол за прегледување : 120 ДЕГРЕЕМАГНЕТ ПОДАТОЦИ : Јессуппорт : 8 K 4 K 3 DMAGNETET SPECIFICATE Екраните може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа. Грешката дозволена мерка е +/- 1-.

Rubber Magnet:
Compatible Projector: Medium/ Long Projector
1 x Projector Screen:
Note: Light shooting and different displays may cause the color of the item in the picture a little different from the real thing.
The measurement allowed error is +/- 1- :

Избор на клиент

Слушалки За Деца МИДОЛА Жичен Волумен Ограничен 85/110dB Преку Преклопување На Увото со Слушалки Shareport Innline Кабел AUX Новак
Блок за жици, 6-пар, големина од 6 x 6 блок Новак
Блок за жици, 6-пар, големина од 6 x 6 блок

Цена за : Секоја длабочина (внатре) : 1,25 Категорија Тип : Гласовни клипови Вклучени : 3 Со нозе : Без реда : 6 �

DEN 308.64
Хитачи 372571 Поддршка Прачка C10FSHC Новак Попуст
Хитачи 372571 Поддршка Прачка C10FSHC

Алатките За Напојување хитачи се преименувани Во Метабо хпт Исто е и со големи алатки, само со ново име П

DEN 101.28
Дел Реј 60 занаетчиски занает Абразивна хартија Новак
Дел Реј 60 занаетчиски занает Абразивна хартија

Користете го квалитетот 9 ”од 11” занаетчиска абразивна хартија влажна или сува Абразивната хартија по�

DEN 2.00
1971 SMU Mustangs v Rice Owls Football Program 10/16 EX/MT 66593 - колеџ програми Новак
1971 SMU Mustangs v Rice Owls Football Program 10/16 EX/MT 66593 - колеџ програми

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Ако се автограмира, вклучува ин

DEN 447.84
Заварувањето е поевтино од терапијата. Орнамент на круг, заварување, фенси подароци за заварување Новак
Заварувањето е поевтино од терапијата. Орнамент на круг, заварување, фенси подароци за заварување

Совршен заварување Божиќен украс за вашето дрво Керамички украс со 1страничен дизајн Сјајна завршница �

DEN 271.20
Нерѓосувачки Челик Стап за Јадење &засилувач; Лажица Сет-Женшен Новак
Нерѓосувачки Челик Стап за Јадење &засилувач; Лажица Сет-Женшен

Измерете 8,5" Долго Нерѓосувачки Челик Лажица И Стапчиња За Јадење Во Собата Произведено Во Кореја Измер�

DEN 0.33